توافق توکیو و سئول برای همکاری در مقابله با اقدامات کره شمالی

وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ با یکدیگر در مورد همکاری برای مقابله با اقدامات کره شمالی به توافق رسیدند.

یوکو کامیکاوا و چو تائه یول وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ در برزیل با یکدیگر دیدار و در مورد همکاری برای مقابله با آنچه اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی از جمله شلیک‌های آزمایشی موشک‌های بالستیک از سوی پیونگ یانگ خواندند به توافق رسیدند.

به گزارش بامداد پنجشنبه شبکه خبری ان‌اچ‌کی، وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی که برای شرکت در نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ به برزیل سفر کرده‌اند، روز چهارشنبه در ریودوژانیرو برای اولین بار با یکدیگر به صورت حضوری ملاقات کردند.

وزرای خارجه ژاپن و کره جنوبی در جریان این دیدار در مورد همکاری برای مقابله با اقدامات تحریک‌آمیز کره شمالی از جمله شلیک‌های آزمایشی موشک‌های بالستیک از سوی پیونگ یانگ به توافق رسیدند.

آن‌ها همچنین در این دیدار موافقت کردند که گفتگو‌های راهبردی میان معاونان وزرای خارجه کشورهایشان و همچنین گفتگو‌های امنیتی بین مقامات وزارت خارجه و وزارت دفاع خود را در یک زمان مناسب در سال جاری برنامه‌ریزی کنند.

به نوشته ان‌اچ‌کی، کامیکاوا در حاشیه نشست وزرای خارجه گروه ۲۰ همچنین با استفان سژورنه وزیر خارجه فرانسه دیدار کرد.

وزرای خارجه ژاپن و فرانسه در جریان این دیدار موافقت کردند که همچنان به حمایت تزلزل‌ناپذیر خود از اوکراین ادامه دهند.

دیپلمات‌های ارشد توکیو و پاریس در این دیدار همچنین در مورد تحولات خاورمیانه و شرق آسیا از جمله شبه‌جزیره کره تبادل نظر کرده و بر همکاری نزدیک خود در آینده تاکید کردند.

منبع: ایرنا

برچسب ها: کره جنوبی ، کره شمالی
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار