رئیس کل دادگستری استان کرمان:

۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در کرمان تشکیل شده است

حجت الاسلام حمیدی با اشاره به تشکیل ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در کرمان از راه اندازی ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در کرمان خبر داد.

حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در جلسه تبیینی آموزشی نامزد‌های دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی استان کرمان که در محل سالن همایش‌های استانداری کرمان برگزار  شد، گفت: خوشبختانه در این دوره از انتخابات از همه سلیقه‌ها، طیف‌ها و جناح‌های سیاسی حضور دارند و مردم می‌توانند نماینده مد نظر خود را مطابق با گرایشات سیاسی خود انتخاب کنند.

وی افزود: عوامل اجرایی و ناظران برنامه ریزی مناسبی برای برگزاری یک انتخابات پرشور و سالم تدارک دیده اند و با حضور گسترده مردم در پای صندوق‌های رای، بار دیگر موجبات یاس و نامیدی دشمنان فراهم خواهد شد. 

رییس شورای قضایی استان کرمان افزود: از رسانه‌های استان کرمان که تلاش دارند تنور انتخابات و رقابت گرم باشد و علی الخصوص صداو سیمای مرکز استان که ظرفیت ضبط مناظره‌ها و‌ کانال‌های بومی در اختیار نامزد‌ها و مردم قرار داده است، تشکر و قدردانی می کنیم.

وی با اشاره اینکه ۲۰ پرونده تخلفات انتخاباتی در استان کرمان تشکیل شده است، اعلام کرد: ۵۲ شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در دادسرا‌ها و دادگاه‌های سراسر استان، تخلفات و جرائم انتخاباتی را رصد می کنند و مدارک تخلفات و جرائم انتخاباتی جمع آوری و مستندسازی خواهد شد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان ادامه داد: طبق قانون تا قبل از برگزاری انتخابات، دستگاه‌های نظارتی اختیار برخورد با نامزد‌های متخلف را ندارند؛ اما پس از پایان انتخابات، دستگاه قضائی رسیدگی به پرونده‌های نامزد‌های متخلف را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

 رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: یکی از اهداف برگزاری این جلسه این است که با توجیه و آموزش‌های لازم به نامزدها، شاهد برگزاری یک رقابت پرشور و سالم در استان کرمان باشیم.

وی  بیان داشت: دشمن با ایجاد یاس و ناامیدی سعی در کاهش آمار مشارکت مردم دارد؛ اما مشارکت و ثبت نام زیاد نامزد‌ها برای شرکت در انتخابات یک تو دهنی به دشمن بود و این نوید یک انتخابات پرشور را می‌دهد.

عالی‌ترین مقام قضائی استان کرمان گفت: طبق قانون انتخابات، قوه قضائیه نه مجری انتخابات است و نه ناظر؛ اما یک نظارت عام بر عملکرد‌ها و فعالیت‌های انتخاباتی دارد.

وی افزود: در بحث پیشگیری از تخلفات و جرائم، توجیه و آموزش نامزد‌ها در قانون جدید انتخابات پیش بینی شده است و هدف اول ستاد، پیشگیری از تخلفات و جرائم انتخاباتی پیشگیری و تامین سلامت انتخابات است.

قاضی القضات استان کرمان تصریح کرد: انتظاری که از نامزد‌های انتخابات داریم، رعایت قانون انتخابات است و تکلیف مجری، ناظر و نامزد‌ها مشخص است و فصل الخطاب ما التزام به قانون است.

 این نشست با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان، فداکار استاندار، قویدل معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کرمان، ذوالعلی رئیس دفتر شورای نگهبان در استان، سردار فرشید فرمانده فراجا استان و جلالی معاون سیاسی و امنیتی استاندار و جمعی از نامزد‌های انتخاباتی استان برگزار شد. 

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار