محور ۲۲۹ روستا مسدود شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان آخرین وضعیت محور‌ها و فعالیت مدارس این استان را در پی بارش برف تشریح کرد.

مهدی پازوکی  با اشاره به آخرین وضعیت لرستان در پی بارش برف، گفت: محور‌های اصلی و شریانی این استان باز و تردد برقرار است.

او با بیان اینکه بارش برف محور ۹۰ روستای الیگودرز را مسدود کرده‌است، افزود: محور ۴۴ روستای ازنا و ۴۰ روستای دورود نیز در پی بارش برف هم‌اکنون مسدود است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با تأکید به قطع راه ۵۵ روستای بروجرد در پی بارش برف، عنوان کرد: محور ۲۲۹ روستای این استان هم‌اکنون مسدود شده‌است.

او با اشاره به بارش برف در برخی از محور‌های لرستان، بیان کرد: گردنه‌های گله‌بادوش، آبشار، امامزاده، فرسش و شیخان در الیگودرز هم‌اکنون مسدود شده‌است و تلاش راهداران برای بازکردن محور‌های روستایی ادامه دارد.

او با تأکید به نحوۀ فعالیت مدارس و مراکز آموزشی لرستان در فردا، بیان کرد: مقاطع ابتدایی و پیش‌دبستانی در شهرستان‌های ازنا، الیگودرز، دورود، بروجرد، سلسله، دلفان، خرم‌آباد و چگنی در هشت اسفند به‌دلیل بارش برف تعطیل و آموزش در بستر مجازی است.

پازوکی گفت: فعالیت مدارس و مراکز آموزشی مقاطع متوسطۀ اول و دوم، بانک‌ها، ادارات و دانشگاه‌ها در شهرستان‌های ازنا، الیگودرز، دورود، بروجرد، سلسله، دلفان، خرم‌آباد و چگنی از ساعت ۹ صبح آغاز می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با بیان اینکه هیچ‌گونه قطعی حامل‌های انرژی در شهر‌های این استان تاکنون گزارش نشده‌است، ابراز کرد: مدیریت بهینه در مصرف حامل‌های انرژی به‌دلیل برودت و سرمای شدید هوا توصیه می‌شود.

او با تأکید به لغزندگی و یخ‌زدگی گردنه‌ها و مناطق صعب‌العبور لرستان در پی سرمای منفی هفت درجه، افزود: رانندگان از تردد در مسیر‌های کوهستانی بدون زنجیرچرخ خودداری کنند.

پازوکی گفت: بارش ۴۰ سانتی‌متری برف در شهر‌های ازنا و الیگودرز طی امروز گزارش شده‌است، اما میزان ارتفاع برف در مناطق مختلف لرستان متغیر است.

موج نخست سامانۀ بارشی جدید از عصر پنج اسفند به آسمان لرستان وارد شده‌است و تا اوایل ظهر دوشنبه در این استان فعال است.

افزایش پوشش ابر، وزش باد قابل‌ملاحظه تا نسبتاً شدید، گبار برف در مناطق سردسیر و بارش برف در نواحی کوهستانی و ارتفاعات لرستان پیش‌بینی شده‌است.

منبع:تسنیم

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.