استاندار تهران: قول می‌دهیم یک رای له یا علیه کسی جابجا نشود

استاندار تهران خطاب به نامزد‌های انتخابات در حوزه انتخابیه تهران گفت: ما امنیت و سلامت انتخابات را با تمام وجود تضمین می‌کنیم.

علیرضا فخاری روز سه‌شنبه در نخستین اجتماع نامزد‌های حوزه انتخابیه تهران در برج میلاد، گفت: ۲۰۰ روز فشرده کاری برای برگزاری انتخابات داشتیم و در مورد ضرورت‌های آن نباید چیزی بگوییم چرا که شما خود عمل کننده و حاضر هستید.

وی با بیان اینکه هدف گذاری و ریل گذاری برای داشتن ایرانی قوی وظیفه شما است، ادامه داد: آنچه بر عهده ما بود تا با امروز انجام شد تا مشارکت حداکثری، سلامت و رقابت و امنیت به عنوان چهار رکنی که رهبر معظم انقلاب مطرح کردند، محقق شود.

انتظار همان مجلس در تراز انقلاب اسلامی

فخاری افزود: ما به امر مشارکت و رقابت هم توجه کردیم و در این راستا با احزاب، دانشگاهیان و اصناف و حتی رای اولی‌ها جلسه داشتیم که متوجه شدیم انتظاراتی که عامه مردم بویژه جوانان از مجلس آینده دارند، همان انتظارات رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی است.

استاندار تهران اضافه کرد: اقشار مختلف مردم منتطرند تا ببیند آینده پژوهی نمایندگان برای آن هدف مذکور به چه صورت خواهد بود و اینکه مجلس قوی از منظر مردم کدام بوده و چگونه اهداف قابل تحقق است و کارکرد احزاب در آن مجلس (دوازدهم) چگونه است؟

فخاری این را هم گفت که مخاطبان ما حتی در حوزه ورزش سوال‌شان این بود که برای چه رای دهیم که پاسخ آن در تدبر و فکر شماست؛ این بر عهده شماست که برای حفظ و استقلال کشور همه توان و تلاش خود را در صورت راهیابی به مجلس بکار گیرید.

توجه به خواست افکار عمومی در اولویت

به گفته فخاری، امروز افکار عمومی برای پذیرش احزاب سیاسی چگونه تفسیری دارند؟ چه آسیبی وارد شده تا با آسیب شناسی مشارکت مردم را بالا ببریم که این هم بر عهده شما است.

وی یادآور شد: افکار عمومی باید این را بپذیرد هر چند زمان کم است، اما باید برای اینکه مشارکت حداکثری مردم شکل بگیرد باید در برابر آنان پاسخگو باشیم و با صداقت رفتار کنیم.

فخاری افزود: آنچه افکار عمومی انتظار دارد اقناع از هدف گذاری‌ها، جهت گیری‌ها، صداقت‌ها و رفتار‌های شایسته در تراز انقلاب اسلامی است و ما همه مثل هم سوار بر یک کشتی هستیم و در این دریای طوفان زده هم سو و هم جهت به رغم اختلاف نظر و سلیقه باید اهداف را به ثمر برسانیم.

استاندار تهران ادامه داد: محیط منطقه‌ای، بین المللی و انتخابات آینده در آمریکا و اروپا بر جهت گیری‌های ما تاثیرگذار است چرا که ملت‌ها از هم تاثیرپذیرند و در این کنش‌ها و واکنش‌ها، انتظار کنشگری خاصی داریم که قطار انقلاب را به جلو ببرد که این مهم با بلوغ سیاسی مردم و جریانات سیاسی شکل می‌گیرد و این انتظار از مجلس دوازدهم است.

انتظار از مجلس دوازدهم تحول گرایانه است

وی تاکید کرد: انتظار از مجلس دوازدهم تحول گرایانه است و آینده پژوهی انتظار مردم از آن است، در حوزه اقتصادی، فرهنگی و مسایل اجتماعی که گریبان استان تهران را گرفته باید پاسخگو و در بار گزاری جمعیتی باید برنامه داشته باشیم.

وی افزود: طبق افق ۱۴۰۵ جمعیت تهران به بیش از ۱۰ میلیون باید می‌رسید که امروز تا ۱۴ میلیون نفر رسیده و این نشان می‌دهد نتوانسته‌ایم تکالیف را درست انجام دهیم که موضوع آب یکی از موضوعاتی است که باید به آن توجه کافی شود.

وی گفت: باید توجه کنیم گنجایش و ظرفیت بخش صنعت استان چقدر است و آیا از ۵۰ درصد مالیات کشور که تهران می‌دهد، سهمی از آن برای هزینه کرد در این شهر داریم؟ باید بدانیم برای سهم مشارکت عام چه باید بکنیم.

فخاری از حضور ۱۵.۵ درصدی زنان در عرصه انتخابات به عنوان سطح مشارکت خوب این قشر یاد کرد و اضافه کرد: بدانید که کاهش تصدی گری دولت از سرپنجه شما است.

نظارت مجلس برای جلوگیری از بروز فساد

وی تاکید کرد: اگر جایی فساد تولید می‌شود نشان از عدم نظارت است که سهم مجلس در این موضوع مهم بوده، چون فساد از عدم جدیت و نبود یک اراده قوی برای نظارت نشات می‌گیرد.

فخاری افزود: باید قبل از متهم کردن دیگران اول خود را متهم کنیم چرا که مردم همیشه در این چهل و اندی سال بدون منت در کنار انقلاب بودند.

به گفته وی، شما ۲۲ بهمن و حضور مردم را دیدید در حالیکه دشمن تلاش می‌کرد تا آن را جهت گیری سیاسی جلوه دهد، اما آنچه مردم خواستند تا الان محقق شده و اراده انقلاب ما بر اساس اراده مردم بوده و اگر اراده آن‌ها نبود و هادی بزرگی مثل امام و رهبری نبودند این همه توسعه را شاهد نبودیم.

وی اظهار کرد: در بعضی جا‌ها فساد دیده می‌شود، اما باید صادقانه با مردم رفتار کنیم چرا که اغوای مردم اغوای خود ماست؛ امام راحل و رهبر معظم انقلاب مردم را بسیار خوب شناختند و صادقانه رفتار کردند پس شما هم نباید هیچ عملی را بدون صداقت انجام دهید.

فخاری ادامه داد: ما باید آن چیزی که برای خود می‌خواهیم برای دیگران هم بخواهیم و ببینیم که مردم تا کجا دنبال ما می‌آیند، مجلس عبادتگاه است تا با فکر و اندیشه پاک تصمیم برای کشور تصمیم بگیرد، مجلس جایگاه تربیت نسل آینده و عصاره ملت به تعبیر امام راحل است و باید در این تراز خودش را نشان دهد.

امنیت انتخابات با ما جلب مشارکت مردم با شما

وی یادآور شد: هدف نگاه مارکسیسیتی و سکولار چیز دیگری است، اما ما چیزی که دنبال می‌کنیم جایگاه انسان به عنوان خلیفه الله است. 

وی تاکید کرد: ما امنیت و سلامت انتخاب را با تمام وجود تضمین می‌کنیم، امنیت انتخابات را تا جانسپاری تمام اعضای خود حفظ کنیم، اما انتظار ما در این دوره مشارکت و رقابت بوده که این مهم بر عهده شما است.

به گفته فخاری، سلامت در نگاه، روح، صداقت در برخورد و از سویی مشارکت مهم است و آزمونی خاص دارد؛ شما باید بتوانید افراد را بیاورید تا اهداف‌مان را محقق کنیم.

استاندار تهران گفت: مشارکت مردم در انتخابات موجب امنیت و قوت کشور است.

حواشی این اجتماع؛ از تشویق حضار تا عذرخواهی استاندار تهران

استاندار تهران حین سخنرانی به ویژه در مورد اینکه حتی یک رای هم جابجا نمی‌شود بار‌ها مورد تشویق حضار قرار گرفت.

در این بین یکی از داوطلبان از بین جمعیت از تاخیر یک ساعته شروع برنامه انتقاد کرد که فخاری بابت تاخیر یک ساعته پشت تریبون عذرخواهی کرد.

همچنین یکی دیگر از داوطلبان که خود را جانباز معرفی کرد هم با انتقاد گفت حرفی از ارتش به میان نیامد که استاندار تهران گفت: وقتی از شهدا و نظامیان و جان برکفان صحبت می‌کنیم یعنی تمام شهدای ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و بسیج که همه ارزشمند هستند.

برخی دیگر هم انتقاداتی مطرح کردند که استاندار تهران با سعه صدر به همه آن‌ها پاسخ داد.

 انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند بطور همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۶
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۲۲ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
بدترین استاندارد دنیا با اختلاف
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۵۳ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
له ، علیه !! چه ادبیاتیه ؟؟؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۴ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
انشاالله
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۴۱ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
بدن غرض ورزیی ضعیف ترین استاندار تهران
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۴ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
مگر تا الان جا به جا شده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۵:۱۸ ۰۸ اسفند ۱۴۰۲
خخخخخ
آخرین اخبار