تشکیل قرارگاه جهادی حاج عبدالله والی در دانشگاه‌های استان کرمان

نخستین قرارگاه جهادی حاج عبدالله والی، به ابتکار عمل بسیج دانشجویی در دانشگاه‌های استان کرمان آغاز به کار کرد.

سید هادی طباطبایی‌ مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های استان کرمان با تاکید برضرورت فعالیت‌های جهادی دانشجویان بسیجی در استان گفت: فناوری عملیات جهادی دانشجویی یکی از راهبرد‌های مهم برای حل مسائل مردم، توسعه مناطق و زمینه ایجاد آبادانی و محرومیت زدایی در نقاط محروم است.

وی افزود: هدف از تشکیل قرارگاه جهادی حاج عبدالله والی هم افزایی بین اقشار نخبه دانشگاهی و ظرفیت‌های دانشگاه‌ها برای احصا و حل مسائل و توسعه حرکت‌های جهادی مبتنی بر سند تحول دانشگاه‌ها به منظور حل مسئله است.

به گفته وی،  این قرارگاه با تشکیل هشت کارگروه تخصصی می‌تواند ظرفیت‌های تخصصی رشته‌های مختلف دانشگاهی را با استفاده از ظرفیت اساتید، دانشجویان و تقویت گروه‌های جهادی، حرکت‌های رو به رشدی را در مناطق مختلف استان رقم بزند.

حسین اکبری‌فرد رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان و رئیس قرارگاه علم‌الهدی استان کرمان نیز گفت: برای تقویت گروه‌های جهادی دانشجویی استان باید از ظرفیت همه دانشگاه‌ها در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به مناطق محروم استان کرمان استفاده کنیم.

درادامه به منظور گسترش و تحکیم همکاری‌های فی مابین با محوریت فعالیت‌های جهادی دانشجویی و تقویت گروه‌های جهادی دانشجویی استان کرمان، با عنایت به منویات مقام معظم رهبری، تفاهم‌نامه همکاری بین بسیج دانشجویی استان و رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای حمایت و پشتیبانی از گروه‌های جهادی دانشجویی (قرارگاه حاج عبدالله والی) منعقد شد.

در این جلسه، رئیس دانشگاه شهید باهنر به عنوان رئیس قرارگاه حاج عبدالله والی و مسئول بسیج دانشجویی استان کرمان به عنوان دبیر این قرارگاه معرفی شدند.

حاج عبدالله والی، مسئول کمیته امداد امام خمینی و نماینده امام خمینی (ره) در منطقه محروم بشاگرد بود که در اردیبهشت سال ۸۴ درگذشت.

وی به عنوان مؤسس اردو‌های جهادی، نماد مدیریت جهادی شناخته می‌شود. ایمان، پاکدستی، صداقت، ارتباط عمیق با محرومان، حساسیت به حفظ بیت‌المال، پشت کار و استمرار در خدمت از او مدیری مردمی و دوست داشتنی ساخت.

جهادگران و گروه‌های جهادی وی را به عنوان پدر جهادگران نام می‌برند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار