۲۶۱ کیلومتر خط انتقال آب روستایی خراسان شمالی اصلاح شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: ۲۶۱ کیلومتر خط انتقال و شبکه آب در مناطق روستایی استان از ابتدای سال تاکنون اصلاح شده است.

رضا نعیمی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی گفت: اصلاح ۳۹ کیلومتر از خطوط انتقال آب و شبکه آبرسانی شهری نیز در این بازه زمانی انجام شده است.

وی افزود: این اقدام با هدف پایداری و ساماندهی توزیع آب شرب در شبکه آبرسانی و افزایش فشار آب در روستا‌ها و شهر‌ها انجام شده است.

نعیمی با بیان اینکه فرسودگی شبکه‌های آبرسانی از دلایل اصلی هدر رفت آب است، گفت: بخشی از آب شربی که در شبکه‌های آبرسانی وجود دارد به واسطه فرسودگی شبکه و یا حوادث از دسترس خارج می‌شود که در این راستا اصلاح و بازسازی خطوط آبرسانی در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: جدای از فرسودگی شبکه ها، کنتور‌های خراب، انشعابات فرسوده و غیرمجاز نیز از دیگر عوامل هدر رفت آب است که در این راستا ۱۰ ماهه امسال، پنج هزار و ۵۵۰ دستگاه کنتور فرسوده و معیوب آب شرب استان شناسایی و تعویض شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان شمالی تصریح کرد: تعویض کنتور‌های معیوب جدای از اینکه از هدر رفت آب و اثرات منفی آن بر تاسیسات آب‌رسانی جلوگیری می‌کند، شرایط لازم برای کنترل مصرف و خدمات‌رسانی بهتر به مشترکان را نیز فراهم می‌کند.

برچسب ها: آب ، روستاییان
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.