برنامه ریزی برای اجرای عملیات جنگل‌کاری در سطح ۱۹۰۰ هکتار در کرمانشاه

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از برنامه ریزی برای اجرای عملیات جنگل‌کاری در سطح ۱۹۰۰ هکتار در استان در هفته منابع طبیعی امسال خبر داد.

عبدالعلی جلیلیان با بیان اینکه در هفته منابع طبیعی عملیات جنگل کاری در سطح ۱۹۰۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی و منابع طبیعی در استان اجرا خواهد شد، گفت: نهال مورد نیاز برای جنگل کاری در این سطح در استان تامین شده و از ۱۵ اسفند به بعد نسبت به کاشت نهال‌ها در عرصه‌های منابع طبیعی استان اقدام خواهد شد.

جلیلیان افزود: پیش از این و از ابتدای امسال تاکنون کار جنگل کاری در سطح ۱۶۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی در استان اجرایی شده که با احتساب اجرای پروژه نهالکاری در هفته منابع طبیعی، سطح جنگل کاری در استان در سال جاری در مجموع به ۳۵۰۰ هکتار خواهد رسید.

رئیس اداره جنگل‌داری و جنگل‌کاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه یادآور شد: از ابتدای امسال همچنین کار توسعه جنگل‌های استان با استفاده از بذور در سطح حدود ۵۰۰ هکتار از عرصه‌های منابع طبیعی استان انجام شده است.

جلیلیان سطح جنگل‌های استان کرمانشاه را ۵۲۷ هزار و ۴۰۳ هکتار اعلام کرد و افزود: ۱۱۷ هزار هکتار از جنگل‌های استان جزو جنگل‌های انبوه به شمار می‌روند که عمدتا در شهرستان‌های منطقه اورامانات پراکنده شده‌اند.

 جلیلیان با بیان اینکه ۹ شهرستان استان جنگل‌های طبیعی دارند، گفت: شهرستان‌های شرقی استان جنگل‌های طبیعی ندارند .

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار