سازمان جهانی بهداشت: بیمارستان الشفا به طور کامل نابود شده است

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت از نابودی کامل بیمارستان الشفا طی عملیات ارتش صهیونیست خبر داد.

توحش ۲ هفته‌ای نظامیان رژیم صهیونیستی در محاصره بیمارستان الشفا در غزه باعث وارد آمدن تلفات و خسارات سنگین به این بیمارستان شد. این در حالی است که آمریکا و کشور‌های غربی همچنان به حمایت خود از نسل کشی فلسطینیان ادامه می‌دهند. 

به گزارش الجزیره، سازمان جهانی بهداشت از نابودی کامل بیمارستان الشفا طی عملیات اسراییل خبر داد. 

براین اساس، مارگارت هریس، سخنگوی این نهاد اعلام کرد: عملیات ارتش اسراییل باعث نابودی کامل بیمارستان الشفا شد. نابودی این بیمارستان به معنای از بین رفتن قلب سیستم بهداشت و درمان غزه است. این بیمارستان مکانی بود که بیماران برای دریافت مراقبت‌های بهداشتی مناسب به آنجا رجوع می‌کردند؛ همانند آنچه ما در جوامع خود انتظار داریم. 

شواهد اولیه حاکی از نسل کشی صد‌ها نفر در این بیمارستان و محوطه اطراف آن است. ارتش رژیم صهیونیستی خود به دستگیری ۵۰۰ نفر در این بیمارستان اذعان کرده است. این در حالی است که بسیاری از قربانیان عملیات اسراییل غیرنظامیانی بودند که در محوطه بیمارستان الشفا پناه گرفته بودند و با دستان بسته اعدام شدند. 

پیش از نابودی بیمارستان الشفا، تنها ۱۰ بیمارستان به طور محدود در حال ارائه خدمات به بیماران بودند. وزارت بهداشت غزه با صدور بیانیه از مردم خواسته است تنها در صورت بیماری یا جراحت به بیمارستان‌ها مراجعه کنند، زیرا کادر درمان توانایی ارائه خدمات به افراد دیگر را ندارد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۳:۱۴ ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
لعنت خدا بر شما کودک کشهای متعفن وحشی

نابودتون می کنیم‌ بی همه چیزها
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۰:۳۶ ۱۵ فروردين ۱۴۰۳
واقعا باید اسراییل نابود بشه، اصلا بویی از انسانیت نبرده حتی یک ارزن
آخرین اخبار