پنج نشانه ایمن بودن حساب پس‌انداز آنلاین

در کنار مزایای عصر دیجیتال تهدیداتی هم‌ وجود دارد، اینترنت امکانات زیادی را برای ما فراهم می‌کند، با این حال نگرانی‌های بالقوه‌ای هم ایجاد کرده است.

 

حساب‌های مالی یکی از اهداف اصلی مجرمان سایبری است، بنابراین شما حق دارید در مورد حساب بانکی خود نگران باشید، اگر یک حساب پس‌انداز آنلاین دارید، پنج نشانه ذیل می‌تواند در حفاظت از حساب پس‌انداز کمک کننده باشد، همان‌طور که داشبورد حساب پس‌انداز خودرا باز می‌کنید به دنبال علایم و ویژگی‌های زیر باشید:

۱. گواهینامه SSL 

اولین چیزی که باید به دنبال آن باشید این است که بانکی که خدمات حساب پس انداز آنلاین شما را ارائه می‌کند گواهی SSL دارد یا خیر، اینها برای رمزگذاری داده‌هایی طراحی شده‌اند که بین دستگاه شما و سرورهای بانک منتقل می‌شوند، البته این اطمینان ایجاد می‌کند که هرگونه اطلاعات حساس چه جزئیات ورود یا اطلاعات مشابه محافظت می‌شود.

یکی از راه‌های تایید این موضوع، جستجوی URL است که با https:// شروع می‌شود."S" نشان دهنده امنیت است، اگر درURL به جای آن "http" باشد؛ نگران کننده است؛ زیرا می‌تواند نشان دهنده‌ یک اتصال  ناامن باشد، بانک‌های معتبر دارای حساب‌های پس انداز آنلاین واجد این شرط هستند. 

۲. احراز هویت دومرحله‌ای

احراز هویت دو مرحله‌ای یا ۲FA یکی از بهترین ویژگی‌های امنیتی برای محافظت از حساب شما در برابر حملات سایبری است، احراز هویت دومرحله‌ای موجب می‌شود که به درستی وارد حساب کاربری شوید، پس از وارد کردن رمزعبور، یک ایمیل تایید حاوی کد به صندوق ورودی شما ارسال می‌شود.

به‌ صورت متناوب، می‌تواند از طریق متن برای شما ارسال یا توسط یک برنامه احراز هویت تولید شود، در هر صورت،۲FA ارزش خود را به‌عنوان یکی از قابل اعتمادترین ابزارهای امنیتی در دنیای دیجیتال امروز ثابت کرده است.

۳. ممیزی‌های امنیتی منظم

حملات سایبری ممکن است در هر زمانی رخ دهد، به علاوه آنها می‌توانند به نسخه‌های مختلف تبدیل شوند، بنابراین عاقلانه است که یک بانک آنلاین ممیزی‌های امنیتی منظم را انجام دهد تا اطمینان حاصل شود که مشتری‌های آنها ایمن هستند، آسیب‌پذیری‌هایی که وجود دارند باید به سرعت برطرف شوند.

 شما هرگز نمی‌توانید پیش‌بینی کنید که مجرم سایبری چه موقعی حمله خواهد کرد، هرچه آسیب‌پذیری زودتر رفع شود، بهتر است داشتن بانکی که بتواند منافع ایمنی مشتریان خود را حفظ کند، یک مزیت است، همه اینها به لطف سرمایه‌گذاری در سیستم‌های امنیتی عالی، انجام ممیزی‌های مکرر و شفافیت گواهینامه‌های امنیتی است.

۴. تولید رمزعبور قوی

قدرت رمز عبور می‌تواند نقش مهمی در محافظت از حساب بانکی شما داشته باشد، اگر بانک شما قابلیتی دارد که می‌تواند رمزهای عبور قوی ایجاد کند این یک نشانه خوب است، در واقع گنجاندن چنین سیاست‌هایی الزامی است.

منبع: ایرنا

بدین معنی که رمز عبور خود را به‌طور نامنظم به روز کنید (آنها را روی یک برگه یادداشت می‌کنید و در منزل نگه‌داری می‌کنید) اگرچه ممکن است خسته کننده به نظر برسد، اما می‌تواند شما را از دردسرهای زیادی نجات دهد.

بیشتر بخوانید

۵. فرآیندهای ورود به انضمام تایید کاربر

نتیجه‌ نهایی این است که اطمینان حاصل شود که هم ورود به سیستم امن است و هم تایید کاربر صورت می‌گیرد، قبلا ما روی ۲FA که یکی از نسخه‌ای فرآیند تایید مبتنی بر تصویر، سوالات چالشی و سایر فعالیت‌های CAPTCHA می‌تواند در اطمینان از اینکه فرآیند ورود شما تا حد امکان امن است، صحبت کرده‌ایم.

سخن نهایی:

وقتی صحبت از امنیت حساب پس انداز آنلاین شما می‌شود، باید به پنج علامت توجه کنید، نکته‌ای که باید به خاطر بسپارید، این است که برخی از موسسات مالی ممکن است در مورد امنیت داده‌های مالی حساس شما بی‌توجه باشند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.