برگزاری پنجمین کنگره بین‌المللی قلب کاسپین

پنجمین کنگره بین المللی قلب با مشارکت بیش از ۲۸ دانشگاه علوم پزشکی، انجمن‌های علمی و مراکز تحقیقات قلب و عروق داخل و خارج کشور­­­در حال برگزاری است.

­پنجمین کنگره بین المللی مداخلات تهاجمی غیر جراحی در بیماری‌های مادرزادی ساختمانی و دریچه‌ای قلب ۲۰۲۴، با مشارکت بیش از ۲۸ دانشگاه علوم پزشکی، انجمن‌های علمی و مراکز تحقیقات قلب و عروق داخل و خارج کشور­­­در حال برگزاری است.

دبیر علمی پنجمین کنگره بین‌المللی قلب کاسپین در آئین افتتاحیه رسمی پنجمین کنگره بین‌المللی قلب کاسپین، از ارائه ۶۰۰ سخنرانی و انجام ۲۰ عمل جراحی غیرتهاجمی در جریان برگزاری این رویداد بین‌المللی خبر داد.

شبستری افزود: این کنگره در ۵ سالن به صورت همزمان برگزار می‌شود و در ۴ روز برگزاری ۶۰۰ سخنرانی ارائه و­ ۲۰ عمل جراحی غیرتهاجمی در بیمارستان امام رضا (ع) انجام می‌شود که این عمل‌ها به‌صورت زنده در محل برگزاری این کنگره علمی و بین‌المللی پخش خواهد شد، این برنامه که با همکاری مشترک دانشگاه علوم پزشکی مشهد و آستان قدس رضوی برگزار می‌شود تائیده انجمن جهانی قلب­csi­را دارد.

دبیر علمی پنجمین کنگره بین‌المللی قلب کاسپین خاطرنشان کرد: حضور شخصیت‌های فرهیخته علمی از ایران و دیگر کشور‌های دنیا بر بار علمی آن افزوده و این برنامه که هم‌اکنون در حال اجرا است نتیجه تلاش یک ساله تیم کاسپین بوده است. همچنین در این رویداد بین‌المللی حوزه قلب ۱۵۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مشارکت و همکاری دارند.

وی­ ­گفت: این رویداد که تاکنون ۴ دوره آن به‌خوبی برگزار شده اثرپذیری زیادی داشته و دوره پنجم آن هم با قدرت هرچه تمام در حال اجرا است.

رئیس پنجمین کنگره بین‌المللی قلب کاسپین نیز گفت: این کنگره که تاثیرات و بار علمی بسیار زیادی هم دارد در سال‌های اولیه در بیمارستان رضوی برگزار می‌شد، اما به جهت وسعت کار آن، میزبانی و برگزاری این رویداد بین‌المللی در حوزه قلب را دانشگاه علوم پزشکی مشهد بر عهده گرفت و جا دارد که از رئیس و مسئولان این دانشگاه نیز تقدیر می‌کنیم.

این همایش با مشارکت بیش از ۲۸ دانشگاه علوم پزشکی، انجمن‌های علمی و مراکز تحقیقات قلب و عروق داخل و خارج کشور و با حضور ۲۳ استاد صاحب نام خارجی از ۱۳ کشور جهان (آمریکا، انگلیس، آلمان، ایتالیا، تاجیکستان، ترکیه، ترکمنستان، ویتنام، هند، تایلند، آذربایجان، افغانستان) در حال برگزاری است.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار