آماده باش کامل تمام ادارات شهرستان بم برای سیل احتمالی

با توجه به هشدار قرمز هواشناسی، تمام ادارات شهرستان بم برای سیل احتمالی در آماده باش کامل هستند.

جلسه شورای اداری و ستاد مدیریت بحران شهرستان بم با حضور فرماندار، معاونین فرماندار، بخشداران، بروات، دهبکری، مرکزی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده نیروی انتظامی، روسای شورای اسلامی و شهرداری شهر بم بروات و روسای ادارات دولتی برگزار شد.  

محمد برزنگ، فرماندار شهرستان بم گفت: درپی پیش بینی و هشدار هواشناسی و سامانه بارشی اعلام شده، تمام امکانات دولتی و خصوصی پای کار و در آماده باش کامل باشند و تمام مرخصی‌ها لغو و به زمان دیگر موکول شوند.  

وی افزود: شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، اداره راه، بخشداری‌ها و همه ادارات با همه امکانات آمادگی لازم را داشته باشند تا این نعمت و رحمت الهی واین سامانه بارشی به بحران تبدیل نشود.

فرماندار بم تاکید کرد: ادارات آب برق و گاز آمادگی لازم را داشته باشند و همه ادارات آماده باشند تا این بحران با اقدام به موقع و همه جانبه مدیریت شود.  

وی درخصوص پیش بینی موج بارشی جدید گفت: با تو جه به هشدار هواشناسی، تمام ادارات دولتی با آمادگی کامل ذیل ستاد مدیریت بحران باشند و بخشداران اطلاع رسانی به روستاییان داشته باشند  و سوله‌های ستاد مدیریت بحران آمادگی لازم داشته باشد.  

برزنگ با توجه به شایعات دیشب،  تصریح کرد: در مورد سوخت، هیچ مشکلی در شهرستان نداریم.  

وی با توصیه به اینکه علوم پزشکی و اتوبوسرانی، شهرداری نیز آمادگی کامل داشته باشند، بیان داشت: اداره راهداری پل‌های ورودی شهر بم و تهرود را بررسی کنند و تمام مسیر‌هایی که احتمال میرود آب وارد شهر یا روستا‌ها بشود مسدود شوند.  

فرماندار بم با بیان اینکه هیچ جاده ترانزیتی و جاده‌های مواصلاتی نباید مسدود شود، گفت: مالکین قنوات با توجه به صدور هشدار قرمز که از سوی ستاد مدیریت بحران استان در خصوص شروع بارندگی شدید از اواخر روز دوشنبه امروز تا پایان روز چهارشنبه  اعلام شده و احتمال وقوع سیل و تخریب چاه‌ها و قنواتی که در مسیر عبور آب رودخانه‌های اطراف قرار دارند وجود دارد برای جلوگیری از تخریب چاه‌ها و قنوات هر گونه بروز خسارت احتمالی شایسته است تمهیدات لازم را اعمال فرمایند.

وی افزود:  تمام شهرستان بم در آماده باش کامل است و  امیدواریم این سامانه بارشی با کمترین خسارت احتمالی برای مردم منطقه برکت داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار