بیانیه بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص انتشار خبر «اقدام عجیب یک دندانپزشک در بابل!»

بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل در خصوص متنی خلاف واقع و توهین آمیز در فضای مجازی خطاب به یک دندانپزشک و نیز ریاست دانشگاه علوم‌پزشکی بابل، با عنوان کشیدن دندان سالم یک پسر ۱۱ ساله، بیانیه صادر کرد.

یکی از کانال‌های مجازی در پی ارسال پیامی از مخاطب اقدام به نشر متنی با تیتر «اقدام عجیب یک دندانپزشک در بابل!» با محتوای «کشیدن دندان سالم دائمی تازه در آمده یک پسر ۱۱ ساله به جای دندان معیوب!» نمود که با پیگیری‌های صورت گرفته مشخص گردید شد ادعای کشیدن دندان دائمی، کاملا کذب بوده و دندانی که کشیده شد، دندان شیری پوسیده کودک بوده و جوانه دندان دائمی در زیر لثه موجود می‌باشد و دندانپزشک محترم نیز برای اینکه دندان دائمی، رشد مناسب داشته باشد، اقدام به انجام این کار صحیح و علمی نمود.

به همین منظور بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل در بیانیه‌ای صادر نمود:

متنی خلاف واقع و توهین آمیز خطاب به دندانپزشک عزیز و نیز ریاست محترم دانشگاه علوم‌پزشکی بابل، با عنوان کشیدن دندان سالم یک پسر ۱۱ ساله، در فضای مجازی منتشر شد که موجب تاسف فراوان شد.

طرح سی شب، سی مسجد، اقدام خیرخواهانه‌ای از جانب بسیج جامعه پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بابل است که به مدت ۱۳ سال در ایام ماه مبارک رمضان، به صورت رایگان و داوطلبانه و با حضور پزشکان، دندانپزشکان، ماماها، پرستاران، کارشناسان بهداشت و ... در محروم‌ترین روستا‌های شهر بابل و شهر‌های اطراف اجرا شده و هزاران نفر از بی بضاعت‌ترین افراد از خدمات رایگان آن بهره برده اند.

با این حال وقتی دیده می‌شود که یک خبر، قبل از اثبات یا حتی بررسی اولیه آن! به صورت توهین آمیز در فضای مجازی منتشر می‌شود، تمام خستگی‌های یک ماه کار بی وقفه و پرتلاش را در بدن همکاران این طرح، به جا می‌گذارد.

اگر چه این کار، جهادی، داوطلبانه و رایگان بود، بسیج جامعه پزشکی دانشگاه در اسرع وقت اقدام به شناسایی، ویزیت مجدد کودک و نیز انجام رادیوگرافی تشخیصی رایگان، برای بررسی ادعا نمود تا اگر خدای نکرده، خطای پزشکی ناخواسته ایجاد شد، در جهت جبران آن اقدام نماید.

پس از بررسی دقیق معلوم شد ادعای کشیدن دندان دائمی، کاملا کذب بوده و دندانی که کشیده شد، دندان شیری پوسیده کودک بوده و جوانه دندان دائمی در زیر لثه موجود می‌باشد.

دندانپزشک محترم نیز برای اینکه دندان دائمی، رشد نامناسب نداشته باشد، اقدام به این کار صحیح و علمی نمود.

اگر چه با توجه به اقرار به اشتباه توسط کانال منتشر کننده خبر و والدین کودک، پیگیری حقوقی توسط این دانشگاه صورت نخواهد گرفت، ولی لازم است تاکید شود که مسیر پیگیری چنین شکایاتی، مراجعه به نهاد‌های ذی ربط در دانشگاه و نظام پزشکی می‌باشد، نه خبر پراکنی در فضا‌های مجازی.

همچنین فعالین فضای مجازی را به دقت و مراقبت در انتشار اخبار، توصیه می‌نماییم تا خدای نکرده زحمات کادر عزیز پزشکی، این چنین مورد هتک حرمت قرار نگیرد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار