نشست مسئولان هیات های مهاجرین با سرپرست امور اتباع سمنان

نشست صمیمی روحانیون و مسئولان هیات های مهاجرین سمنان با سرپرست امور اتباع استان برگزار شد.

 اولین جلسه و نشست صمیمی روحانیون ،  مسئولان هیات های مذهبی مهاجرین و رابطین فرهنگی مهاجرین استان سمنان در سال جاری به ریاست یوسف کلیچ سرپرست امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان برگزار شد.

این نشست روز چهارشنبه مورخ :١۴۰٣/١/٢٩در سالن جلسات اداره کل اتباع استان سمنان برگزار شد.

در این جلسه یوسف کلیچ سرپرست امور اتباع استان سمنان ضمن عرض تبریک سال جدید و عید سعید فطر به بیان نکاتی در مورد هدف برگزاری جلسه اشاره کرد.

کلیچ گفت حضور برادران و خواهران مهاجر ما در کنار برادران و خواهران ایرانی خود در نماز عید فطر همبستگی قوی از برادری دو کشور را به نمایش گذاشت و به همه نشان داد، ما همه بنده خدائیم و هدف در نهایت رضایت خداست.

وی افزود: ما شاهد فعالیت های فرهنگی بسیار خوب و اثر گذار مهاجرین مقیم استان در ماه مبارک رمضان بودیم که یکی از این موارد برگزاری افطاری های ساده در مساجد، هیئات و منازل در سطح استان بود که با توجه به پوشش خبری مناسب در سطح استان و رسانه ملی با حمایت و تلاش سازمان ملی مهاجرت ، قطعا این نوع برنامه ها علاوه بر فرهنگ سازی ، آثار معنوی و اتحاد و همدلی را بهمراه دارد و برکات سفره مسلمین را زیاد می‌کند‌.

 کلیچ در ادامه به حمله پهپادی و موشکی موفق ایران به مواضع رژیم صهیونیستی با اشاره به ماده ۵١ کنوانسیون‌های بین المللی حمله به کنسولگری ایران را که جزئی از خاک کشور محسوب می شود که همراه با شهادت برخی سرداران و مستشاران نظامی بود را محکوم کرد و در مقابل برابر موازین و مقررات بین المللی حمله پهپادی و موشکی ایران را در پاسخ به جنایات و اقدام مذبوحانه کاملا قانونی دانست و از نیروهای مسلح و سپاه قدردانی نمود .

وی همچنین از دفاع همه جانبه ، همدلی و همراهی کشور های اسلامی با جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با کفر مطلق اسرائیل جنایتکار کودک کش تشکر کرد.

در حاشیه این جلسه موسوی رئیس مجمع هیات های مذهبی استان سمنان با بیان نکاتی در مورد طرح سپرده گذاری اتباع خواستار شفاف سازی این طرح شدند تا شایعات و ابهامات این طرح برای اتباع رفع شود.

 وی همچنین در مورد نداشتن مکانی مناسب و مستقل مثل حسینه یا مسجد برای اجرای فعالیت ها و برنامه های فرهنگی برای اتباع استان اشاره کرد و از یوسف کلیچ سرپرست امور اتباع استان خواستار رفع این کمبود و نیاز مبرم برای مقابله با تهاجم فرهنگی در نسل جوان و نوجوان اتباع شد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار