هر ایرانی می‌تواند با ماهی حداقل ۳۰ هزار تومان از ایتام حمایت کند

به گفته معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد، هر ایرانی می‌تواند با واریز ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان از ایتام و محسنین حمایت کند.

حبیب‌الله آسوده معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: اکنون افزایش سرانه ایتام و محسنین یکی از برنامه‌های مدنظر کمیته امداد است.

وی ادامه داد: در همین راستا از ابتدای ماه رمضان با همکاری رسانه ملی پویشی تحت عنوان «به عشق علی» درخصوص طرح اکرام و محسنین راه‌اندازی شد و بیش از ۲۰۰ هزار حامی در این طرح ثبت‌نام کردند که در حال انجام اقدامات لازم درخصوص واریز سرانه این خیران به حساب ایتام و محسنین هستیم.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به ۵۱۶ هزار فرزند یتیم و محسنینی (۱۶۳ هزار فرزند یتیم و ۳۵۳ هزار فرزند محسنین) که تحت پوشش کمیته امداد هستند، گفت: بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار حامی از این کودکان حمایت می‌کنند.

آسوده در خصوص میزان سرانه ایتام و محسنین بیان کرد: باتوجه به اینکه سرانه ایتام به صورت میانگین در سطح کشور ۹۵۰ هزار تومان و برای محسنین ۵۰۰ هزار تومان است، بناست سرانه فرزندان ایتام و محسنین را افزایش دهیم و در همین راستا نیاز است خیران بیشتری در این طرح شرکت کنند. این درحالی است که کمیته امداد هدفگذاری کرده است تا در سال جاری سرانه ایتام و محسنین دارای عضو بیمار در خانواده به ۳ میلیون تومان و سرانه خانواده‌های دیگر باتوجه به اجاره مسکن و سایر هزینه‌ها به ۲ میلیون تومان ارتقاء پیدا کند که اکنون فاصله رسیدن به این سرانه زیاد است و امید می‌رود با همت مردم بتوانیم در سال جاری این سرانه را تاحد ممکن ارتقاء دهیم.

به گفته وی، در تداوم طرح «هر ایرانی یک حامی»، هر ایرانی می‌تواند با واریز ماهیانه حداقل ۳۰ هزار تومان از ایتام و محسنین حمایت کند.

منبع: ایسنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۵۸ ۳۱ فروردين ۱۴۰۳
لطفا مشاوره قبل ازدواج و فعال تر کنین

دختره با یک پسر شراب خور ازدواج میکنه حالا بعد ۱۰ سال زندگی و دو فرزند میخواد طلاق بگیره میگه شراب خوار هس !!! در حال مستی کتک م میزنه ....خب قبل ازدواج میدونستی طرف شراب خور هس مگه مست کنترل رو رفتار داره!

مادر دختره میگه طلاق بگیره کمیته امداد کمک میکنه و حقوق میده ب دخترم و نوه هام!!

اخه این چ استدلالی هس برای ازدواج و طلاق!!!
آخرین اخبار