پرونده دریاچه گهر برای ثبت در کنوانسیون رامسر ارسال شد

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: پرونده "دریاچه گهر" جهت ثبت در کنوانسیون رامسر تکمیل و به سازمان مرکزی ارسال شده است.

محمدنبی حسنوند بیان کرد: شرایط ثبت تالاب‌ها در کنوانسیون بین المللی رامسر دارای ضوابط و شرایط خاصی است که با توجه به قابلیت‌های مورد نظر توسط داوران بین المللی بررسی و ثبت می‌شود.

وی افزود: در این راستا پرونده ثبت "دریاچه گهر" در کنوانسیون رامسر در قالب چارچوب و جداول مخصوص کنوانسیون به طور کامل تکمیل و به سازمان مرکزی حفاظت محیط زیست ارسال شده است.

معاون محیط زیست لرستان اظهار داشت: پس از بررسی‌های لازم و داوری بین المللی پرونده "دریاچه گهر" در صورت تایید در کنوانسیون بین المللی رامسر ثبت خواهد شد که در این صورت این دریاچه امکان استفاده از مزیت‌های این کنوانسیون را خواهد داشت.

حسنوند ادامه داد: این پرونده برای نخستین بار توسط کارشناسان داخلی و با توان فنی بالا انجام شده و خوشبختانه مورد تایید سازمان مرکزی نیز قرار گرفته است.

وی یادآور شد: در مرحله نخست پرونده "دریاچه گهر ارسال شده است که در صورت ثبت مبنایی برای ثبت تالاب‌های دیگر استان خواهد بود.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان ادامه داد: در صورت ثبت این دریاچه در کنوانسیون رامسر پرونده " تالاب‌های پلدختر" نیز به دلیل داشتن شرایط مورد نظر و تخریب و تصرفات کمتر تکمیل و ارسال خواهد شد.

 

برچسب ها: دریاچه گهر ، گردشگری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.