کره جنوبی به استفاده از هوش مصنوعی در ارتش روی آورد

بر اساس گزارشی که رسانه‌های کره جنوبی منتشر کرده‌اند، این کشور در حال استفاده از هوش مصنوعی در مرز با همسایه شمالی خود است.

رسانه‌ها می‌گویند کره جنوبی در حال آزمایش سیستم‌های مجهز به هوش مصنوعی در یک پایگاه نظامی در مرز با کره شمالی است. گفته می‌شود از این فناوری در دستگاه‌های رصد حرارتی برای تشخیص انسان‌ها و حیوانات استفاده می‌شود. 

به گزارش خبرگزاری آناتولی، از آن‌جایی که رصد کردن افراد آن سوی مرز در میان مه دشوار است، کره جنوبی تصمیم گرفته از این فناوری برای نظارت بر مرز‌های خود استفاده کند. 

این سیستم در حال حاضر به سربازان در تجزیه و تحلیل فعالیت‌های مرزی کره شمالی کمک می‌کند و ارتش انتظار دارد با بهبود الگوریتم‌ها و با گسترش مجموعه داده‌های آموزشی، توانایی‌های تشخیص هوش مصنوعی بهتر شود.

گفتنی است، از زمان پایان جنگ کره، دو کشور درگیر یک جنگ دائمی بوده‌اند. از سوی دیگر از همان زمان، آمریکا حدود ۲۸ هزار و ۵۰۰ سرباز خود را در کره جنوبی مستقر کرده که این امر به تنش‌ها بین دو همسایه دامن زده است. کره شمالی بار‌ها نسبت به اقدامات نظامی آمریکا در شرق آسیا هشدار داده است و می‌گوید این کشور با برگزاری رزمایش‌های متعدد زمینی، هوایی و دریایی در منطقه قصد ایجاد ناآرامی و تبدیل آن به یک درگیری را دارد. 

مترجم: زهرا نجفی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار