اوربان: اروپا برای شروع جنگ با روسیه آماده می‌شود

به گفته نخست وزیر مجارستان آمریکا و ناتو برای جنگ با روسیه آماده می‌شوند.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان معتقد است که اظهارات سیاستمداران و روزنامه نگاران کشور‌های غربی نشان می‌دهد که اروپا برای شروع جنگ با روسیه آماده می‌شود.

ویکتور اوربان در رادیو کوسوت گفت: قبل از دو جنگ جهانی، رسانه‌ها برای مدت طولانی برای ورود به جنگ آماده می‌شدند. من فکر می‌کنم آنچه امروز در بروکسل و واشنگتن اتفاق می‌افتد، نوعی آماده سازی روحیه برای یک درگیری مستقیم احتمالی است. می‌توانیم بگوییم که مقدمات ورود اروپا به جنگ در حال انجام است.

این سیاستمدار تأکید کرد که حمله روسیه به کشور‌های عضو ناتو را محتمل نمی‌داند و صحبت درباره «تهدید روسیه» را مانور غرب برای آمادگی ورود به جنگ خواند.

به گفته وی، اکنون گروه‌های کاری در مقر ناتو در بروکسل در حال بررسی چگونگی مشارکت این ائتلاف در درگیری در اوکراین هستند. نخست وزیر مجارستان خاطرنشان کرد که هنگام پایه گذاری این بلوک نظامی-سیاسی، هیچ صحبتی از اقدامات خارج از قلمروی آنها وجود نداشت.

اوربان در پایان گفت: "وکلا اقدامات جدی را آغاز کرده اند که چگونه مجارستان می‌تواند عضو ناتو باشد و در عین حال در اقدامات ناتو در خارج از قلمرو اتحاد شرکت نکند. این چیزی است که دیپلماسی مجارستان باید حل کند. "
مجارستان پیش از این اعلام کرد بوداپست در برنامه بلند مدت سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) برای ارسال کمک به اوکراین مشارکت نخواهد کرد، زیرا این طرح احمقانه است.

پیشتر ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه گفته بود که روسیه دوران سختی را در تاریخ این کشور پشت سر می‌گذارد.

مترجم: اعظم پورکند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۵۳ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
اروپادراواز سخن ناتو تعادل کشورهارابسوق گرفتاری بخوسوسدر درون خودشان می‌کشند وجامعهجهانی قربانی سیاست غللتخود میکنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۲ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
روسیه تنهانیست اوربان جان
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۰۰ ۰۴ خرداد ۱۴۰۳
روسیه نتیجه نگیرد داغون میشود و اروپا هرگز تسلیم برای از دست دادن اوکراین و تحمل ابرقدرتی روسیه ندارد به جنگ بزرگ نزدیک شدند.
آخرین اخبار