رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از جزئیات توافق خرید ۱۵ بالگرد از روسیه خبر داد.

بابک محمودی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر درباره خرید بالگرد‌های تخصصی از روسیه، اظهار داشت: رئیس جمهور بر خریداری بالگرد دید در شب تاکید بسیار داشت که نگاه انسان دوستانه ایشان را نشان می‌دهد. تا پیش از این، هیچ رئیس جمهوری به این اندازه پیگیر خریداری این نوع از بالگرد نبود.

وی با اشاره به انعقاد این قرارداد با مسئولانی از شرکت تولیدکننده بالگرد‌های تخصصی در ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری، افزود: هلال احمر ایران درخواست ۱۲ بالگرد دید در شب همچنین ۳ بالگرد آتش‌نشانی را به این شرکت روسی داده است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: روسیه اعلام کرده است امکان تحویل چهار بالگرد را در سال جاری دارد.

محمودی افزود: این بالگرد‌ها که بزرگ و تخصصی هستند ۶ بالگرد کوچک پشتیبان نیز دارند و مجموعه قیمت این بالگرد‌ها حدود ۵۰۰ میلیون دلار است.

وی اضافه کرد: این توافق نیازمند انعقاد یک توافقنامه است که باید از سوی وزارت صمت نهایی شود همچنین بر اساس توافق‌های انجام شده، مبلغ این قرارداد به صورت اقساط پرداخت خواهد شد.

محمودی گفت: شرایط و اتفاقات پیش آمده نشان داد کشور نیازمند ضروری به خرید این گونه بالگرد‌ها دارد و امیدواریم هرچه زودتر روند خریداری آنها آغاز و وارد چرخه امدادرسانی کشور شوند.

منبع: ایرنا

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۴
در انتظار بررسی: ۰
United States of America
ناشناس
۲۳:۲۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
من مانده ام مسئولان ما برنامه مرنامه برایشان بی معنی است. کیلویی یهویی نتیجه می گیرند که خرید اینها لازم بوده است. کلا با ابر و مه و باد تصمیم شان را می گیرند. حالا اگر بگیم مسئول این اتفاق در اصل کی بوده؟ جواب : آمریکاست که 40 سال است قطعات هلی کوپتر را نمی دهد. بابا روحیه جهادی‌تون منو کشته
United States of America
ناشناس
۲۳:۱۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
به جای این 15 تا هلی کوپتر، دو تا از سوخو 35 ها را می گرفتین که پولشان را هم چند سال است پیشاپیش داده ایم.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۳:۰۱ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
در چه فازی هستیم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۷:۳۵ ۰۶ خرداد ۱۴۰۳
حالا که خادم الرضا شهید شد
کاش قبل میگرفتید
آخرین اخبار