شهادت بیش از ۱۹۰ فلسطینی در بمباران رژیم صهیونیستی طی ۲۴ ساعت گذشته

ارتش اشغالگر صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی رفح را بمباران کرده که طی آن بیش از ۱۹۰ فلسطینی شهید شدند.

دفتر اطلاع رسانی دولت تشکیلات خودگردان فلسطین در نوار غزه اعلام کرد، ارتش اشغالگر صهیونیستی در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ مرکز اسکان آوارگان فلسطینی رفح را بمباران کرده که طی آن بیش از ۱۹۰ فلسطینی شهید شدند.

به گزارش خبرگزاری «سما» فلسطین، دفتر مذکور تاکید کرد که ارتش رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین جنایت خود، چادر‌ها و مراکز اسکان آوارگان در شمال غرب رفح را با ۷ موشک و بمب بزرگ بمباران کرد که بر اثر آن تا این لحظه دست کم ۳۰ فلسطینی شهید و ده‌ها نفر دیگر نیز زخمی شدند.

در میان شهدا و مجروحان تعداد زیادی زن و کودک هم دیده می‌شود.کمیته اورژانس در رفح اعلام کرد که ۳۰ نفر از این افراد در حمله رژیم صهیونیستی به اردوگاه خیام و با وجود این که ادعا شده بود که این منطقه امن است، شهید شدند.

کمیته امداد و نجات فلسطین در غزه نیز اعلام کرد: ۵۰ فرد شامل شهدا و مجروحان در نتیجه این حمله به شمال غرب رفح را جابه جا کردیم.

کشور‌ها و سازمان‌های مختلف بین‌المللی و منطقه‌ای از حکم دیوان بین المللی دادگستری برای توقف حملات رژیم اسرائیل به رفح، بازگشایی این گذرگاه برای ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه، تضمین ورود کمیته حقیقت‌یاب برای بررسی حقایق مربوط به نسل کشی در غزه و تقدیم گزارش مربوطه ظرف یک ماه استقبال کردند.

در همین راستا، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز جمعه تاکید کرد که حکم دادگاه لاهه به اسرائیل برای توقف عملیات نظامی در رفح الزام آور است و همه طرف‌ها باید از آن پیروی کنند.تصمیمات دادگاه الزام آور است و اطمینان دارد که طرفین به طور مقتضی از دستور دادگاه تبعیت خواهند کرد.

دبیرکل سازمان ملل متحد در بخش دیگری از اظهارات خود، گفت: مطابق اساسنامه دیوان، ما فوراً اطلاعیه این حکم را به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع خواهیم داد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۰۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
دیوهای صهیونیست هروقت در میدان نبرد کم میآورند با حمایت امریکا زنان و کودکان بیگناه را قتل عام می کنند.
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۸ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
ای دادو بیداد این ظلم اسرائیل چرا حزب‌الله ساکت هست تلاویو را با موشکها بزنند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۱ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
دیروز هم گفتم اسراییل تا کل غزه رو تصرف نکنه و تمام افراد حتی هم اندیشه با حماس رو نکشه به هیچ وجه دست‌بردار نیست و تمام چیزهای دیگه همش الکی هست هرگز صلحی انجام نخواهد گرفت تا زمانی که تک تک افراد حماس رو بکشه
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۳۷ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
لعنت به آمریکا و طرفداراش
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۹ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
صهیونیست حرامزاده
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۸:۰۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
بی شرفتر از صهیونیستها حامیان آنها هستن
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۷:۱۰ ۰۷ خرداد ۱۴۰۳
جهان بی قانون
آخرین اخبار