رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل پرونده قضایی برای بیمارستان فیاض بخش و شهدای یافت آباد خبر داد.

مهدی بابایی رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به ادامه جلسات کمیته ایمنی برای پیگیری وضعیت ساختمان‌های ناایمن تاکید کرد: لیست ساختمان‌های ناایمن که پیش از این توسط دادستانی تهران نیز اعلام شده بود در حال بررسی است تا طی زمان باقی مانده از مدیریت شهری، تعیین تکلیف شده و پس از سال‌ها ساختمان‌های ناایمن ساماندهی و ایمن سازی شوند.

وی با بیان اینکه در جلسه اخیر کمیته ایمنی وضعیت ساختمان‌های ناایمن و پرخطر مناطق یک، ۱۴، ۱۵، ۱۶  و ۱۸ و پنج مورد بررسی قرار گرفت و تلاش‌های شهرداری ارزیابی شد، اظهار داشت: ساختمان بنکداری خوانساری،  ساختمان مسکونی امام رضا در منطقه ۱۵،   دو ماه فرصت دارند تا روند ایمن سازی را ادامه داده و به کمیته گزارش دهند؛ همچنین با توجه به اهمیت مجموعه بازار گل امام رضا (ع) مقرر شد آتش نشانی در این محل مستقر شوند و وضعیت حریم این مجموعه بررسی شود.

بابایی افزود: همچنین وضعیت ساختمان پاساژ کسا، مجتمع مسکونی تاکسیرانی، در منطقه ۱۴ تهران به گونه‌ای است که با تکمیل اقدامات ایمنی ظرف دو ماه آینده از لیست ساختمان‌های ناایمن خارج می‌شوند.

وی افزود: بازار گل شهید محلاتی نیز ضمن بازنگری دستورالعمل ارائه شده موضوع دسترسی خودرو‌های آتش نشانی و ایجاد و راه اندازی سیستم‌های اعلام و اطفا حریق در قسمت عرضه محصولات خشک و اتصال این مجموعه به سامانه اعلام حریق (مانیتورینگ) را مدنظر قرار خواهد داد.

رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای اسلامی شهر تهران همچنین درباره ساختمان‌های بسیار پرخطر منطقه ۱۸ اظهار داشت: برای بیمارستان فیاض بخش در این منطقه، پرونده قضایی تشکیل و مقرر شد جابجایی انبارها، تکمیل سیستم‌های اعلام و اطفا حریق و اخذ تاییدیه ایمنی و استقرار آتش نشانان، ظرف مدت ۲ ماه انجام شود.

به گفته وی، برای بیمارستان شهدای یافت آباد نیز، پرونده قضایی تشکیل و پیگیری موضوع توسط شهردار ناحیه جهت تکمیل سیستم‌های اعلام و اطفا حریق و اخذ تاییدیه ایمنی فاز اول حداکثر ظرف مدت زمان ۲ ماه در دستور کار قرار دارد.

بابایی با اشاره به تلاش‌های کمیته ایمنی و سازمان آتش نشانی در خصوص رفع خطر از ساختمان‌های ناایمن تاکید کرد: با بررسی‌های انجام شده، ساختمان کارخانه پاکسان، ساختمان کفش نصیر زاده، پاساژ یکتا،  در منطقه ۱۸،  ساختمان کارخانه آزمایش در منطقه ۱۶، ساختمان خلیج فارس و مجتمع مسکونی پیروزی در منطقه یک تهران نیز ظرف مدت دو ماه و با اجرای کامل دستورالعمل ایمنی از لیست ساختمان‌های ناایمن و پر خطر تهران خارج می‌شوند.

بابایی درباره رو ساختمان بحرانی منطقه پنج از جمله مرکز اداری و تجاری بوستان و برج نگین رضا اظهار داشت: اراده لازم برای ایمن سازی این دو مرکز وجود دارد و با پیشنهاد اعضای کمیته ایمنی این دو مرکز مجددا ارزیابی ایمنی می شوند و ایمن سازی را آغاز می‌کنند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار