ولادیمیر پوتین:

باید با دولت فعلی افغانستان روابط برقرار کرد

ولادیمیر پوتین اعلام کرد: در افغانستان مشکلاتی وجود دارد و همه از آن مطلع هستند اما باید با دولت فعلی به نوعی روابط برقرار کرد.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت که در افغانستان مشکلاتی وجود دارد و همه از آن مطلع هستند اما باید با دولت فعلی به نوعی روابط برقرار کرد.

وی افزود چگونگی برقراری این ارتباط سؤال است و این موضوع دیگری است.

پوتین گفت حکومت سرپرست کسانی هستند که کشور و مرزهای افغانستان را کنترل می‌کنند و حاکمیت امروز افغانستان هستند.

وی افزود: ما در این باره نظر شرکای خود از جمله شرکایمان در آسیای میانه را در نظر می‌گیریم.

این درحالیست که علاوه‌براین سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره چرایی بررسی مسکو برای حذف طالبان از فهرست گروه‌های ممنوعه این کشور تصریح کرد: این تصمیم بر اساس درک واقعیت‌های میدانی است، چرا که آنها قدرت واقعی در افغانستان هستند.

وی افزود: نه ما و نه چین هرگز سفارت خود را در افغانستان مسدود نکردیم، سفیر افغانستان در کنار دیگر سفیران اعتبارنامه خود را به رئیس‌جمهور چین سپرد و اخیراً قزاقستان نیز تصمیم گرفت که نام افغانستان را از فهرست ممنوعه حذف کند، ما نیز همین تصمیم را داریم.

به گزارش «مینت پرس»، لاوروف ادامه داد: مسأله اصلی این است که طالبان قدرت واقعی است، ما نسبت به افغانستان بی‌تفاوت نیستیم، مهم‌تر از همه، متحدان ما در آسیای مرکزی نیز در برابر افغانستان بی‌تفاوت نیستند.

روز گذشته «ضمیر کابلوف» نماینده ویژه پوتین در امور افغانستان در یک نشست خبری گفت وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه روسیه به کرملین پیشنهاد داده‌اند تا طالبان را از فهرست سازمان‌های ممنوعه در این کشور حذف کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.