یک مقام آمریکایی می‌گوید آمریکا قصد دارد در مراسم یادبود رئیس جمهور شهید ایران در سازمان ملل شرکت نکند و در ادامه آن را تحریم کند.

یک مقام آمریکایی اعلام کرد که آمریکا قصد دارد مراسم یادبود شهید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان را که در سازمان ملل طی امروز پنجشنبه برگزار خواهد شد، تحریم کند.

براساس گزارش القدس العربی، مجمع عمومی سازمان ملل متشکل از ۱۹۳ عضو، معمولاً مراسم یادبودی را برای هر رهبر کشوری برگزار می‌کند که در زمان ریاست جمهوری فوت کند. این مراسم شامل سخنرانی‌های رئیس جمهور شهید ایران نیز خواهد بود.

با این وجود یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود به رویترز گفت که نمایندگان آمریکا در این مراسم شرکت نخواهند کرد. با این حال هیچ گزارشی قبلاً نشان نداده است که آمریکا قصد تحریم دارد. از سویی دیگر نمایندگی ایران در سازمان ملل در نیویورک از اظهار نظر خودداری کرد.  

این درحالی است که در آغاز نشست غیرمرتبط در ۲۰ می، شورای امنیت سازمان ملل متحد برای شهدای سقوط بالگرد یک دقیقه سکوت کرد. رابرت وود، معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد با اکراه در کنار نمایندگان چهارده کشور دیگر قرار گرفت.

با این حال وزارت امور خارجه آمریکا در ۲۰ می‌ گفت که آمریکا تسلیت رسمی  خود را در مورد رئیسی ابراز کرد. هر چند آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه این کشور پس از آن از شهادت رئیس‌جمهور کشورمان ابراز خشنودی کرد.

این درحالی است که بیش از ۶۰ کشور در مراسم تشییع شهید رئیسی و همراهانش در سقوط بالگرد در تهران شرکت کرده و ده‌ها کشور پیام تسلیت فرستادند. در همین راستا در کشور‌هایی مانند هند، پاکستان، ترکیه، عراق، سوریه، لبنان و کوبا برای شهادت آیت الله رئیسی عزای عمومی اعلام شد.

مترجم: مینا عظیمی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۷
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۱۴ ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
مسئله.نان..را.بایک.راه.کار.اساسی.قابل.حل.است.ارد..را.به.قیمت.تماشده.به.نان.نوایی.تحوی.داده.شود.و.نان.را..به.قیمت.مسوب.با.سود.عادلانه.وکیلویی.به.مردم.بفروشد
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۰۲ ۱۱ خرداد ۱۴۰۳
دشمنان ایران اسلامی آنقدر از نام شهید آقای رئیس جمهور و همراهانش (شهدا) بیمناک هستند که خواهان تحریم مجلس یاد بود شهید آقای رئیسی و شهدا در سازمان ملل هستند.
آنها نمی دانند که ان شاءالله روزی قطره قطره خون شهدا دریا می شود و دامان جنایتکاران تاریخ را می گیرد و نابودشان خواهد
مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۲:۲۸ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
الهی که امریکا اسرائیل باخاک‌یکسان‌بشه نامی ازش نمونه دیگه
Iran (Islamic Republic of)
ل
۱۹:۲۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
معمول همیشه هیچ غلطی نمی کند و نخواهد کرد شهید عزیز آقای رئیسی و رای دنیا و و این سرگرمی هاست در زمان حیات هم همینطور بود .
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۵ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
آمریکا و اسرائیل ازقبر شهدای ماهراس وحشت زده شده است
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۲:۰۲ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل الله اکبر خامنه ای رهبر
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۹ ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
آمریکا در حال حاضر یکی از بی آبروترین کشور هاست
آخرین اخبار