هاآرتص:

آمریکا برای دفاع هوایی از اسرائیل، بندر موقت در غزه ساخت

منبعی صهیونیستی فاش کرد که پهپاد‌های حزب‌الله خیلی دقیق به سامانه‌های نظامی این رژیم نفوذ می‌کنند، به همین دلیل آمریکا یک بندر موقت در غزه ساخت.

با توجه به موفقیت‌های حزب‌الله لبنان در سرنگونی پهپاد‌های صهیونیست پیشرفته که توسط ارتش اشغالگر برای مأموریت‌های شناسایی و اطلاعاتی بر فراز حریم هوایی لبنان مورد استفاده قرار می‌گرفت و اعتراف این رژیم به ضعف خود در دفع پهپاد‌های شناسایی، اطلاعاتی، تهاجمی و انتحاری حزب الله که هر روز پرتاب می‌شوند، روز به روز آشکارتر می‌شود که حزب الله به همگان ثابت کرده است که بازدارندگی رژیم صهیونیستی نه تنها از بین رفته، بلکه به پایان رسیده است.

 براساس گزارش سما الاخباریه، روزنامه صهیونیستی هاآرتص در همین زمینه و به نقل از یک منبع رسمی نظامی صهیونیستی فاش کرد که از اکتبر گذشته و به صورت روزانه، حزب الله لبنان پهپادهایی را به سمت شمال اراضی اشغالی پرتاب کرده است. پهپادهایی که در زمینه‌های شناسایی، اطلاعاتی، انتحاری و تهاجمی کاربرد دارند.

بنابر گزارش هارتص علاوه بر این، حزب الله از موشک‌های دقیق علیه تانک‌ها و سایر پرتابه‌های صهیونیستی استفاده می‌کند که همگی موفق به دور زدن سیستم‌های دفاعی رژیم و اصابت دقیق به اهداف می‌شوند.

پهپادهای حزب الله

این روزنامه صهیونیستی با تاکید بر اینکه دو هفته پیش یک پهپاد حزب الله توانست به بالون تل شمیم ​​که از تاسیسات راهبردی رژیم تلقی می‌شود، برخورد کند، اعلام کرد: این بالون در ۳۰ کیلومتری مرز‌های لبنان قرار دارد، اما فیلمی منتشر شده است که نشان می‌دهد یک پهپاد تهاجمی با دو موشک به پایگاه نظامی در شهرک «المطله» در مرز شمالی حمله می‌کند.

علاوه بر این، روزنامه صهیونیستی گزارش داد که یک پهپاد انتحاری پرتاب شده توسط حزب الله به تجمع سربازان اشغالگر که در جایی در شهرک عرب العرامشه، در مرز با لبنان مخفی شده بودند، برخورد کرد.

در این گزارش ذکر شده است که این اقدامات نشان دهنده برخی از نمونه‌های معدود از اتفاقاتی است که روزانه در مرز لبنان و اراضی اشغالی رخ می‌دهد که تأیید می‌کند که سیستم‌های دفاعی در این رژیم درحالت ضعف هستند. او گفت که ارتش اشغالگر هنوز دفاع زمینی و هوایی برای دفع راهپیمایی‌های حزب الله ندارد، چیزی که قبلاً بسیاری از ژنرال‌های اشغالگر هشدار داده بودند که این اتفاق خواهد افتاد.

بر اساس گزارش روزنامه عبری، رهگیری پهپاد‌های لبنانی غیرممکن شده است، زیرا آنها در ارتفاع بسیار پایین پرواز می‌کنند، بنابراین می‌توانند از سیستم راداری عبور کنند و با شناسایی رادارها، به اهدافی که قبلاً شناسایی شده برخورد کرده و منهدم می‌شوند. 

بندر موقت آمریکا از غزه

گزارش روزنامه صهیونیستی در افشاگری قابل توجه ادامه داد که آمریکا شروع به نصب موشک‌های متحرک ولکان فلیکس در بندر موقتی که واشنگتن در غزه ایجاد کرده بود، با هدف دفاع از اهداف خود در برابر تهدیدات هوایی کرد. هاآرتص اشاره کرد که آمریکا از این بندری که ادعا می‌کرد برای کمک به غزه ایجاد کرده است برای دفاع از اراضی اشغالی در برابر خطرات هوایی استفاده می‌کند و رژیم صهیونیستی نیز قصد داشت از این بندر به عنوان بخشی از سامانه گنبد آهنین استفاده کند.

این روزنامه صهیونیستی در پایان اعلام کرد که از سوی دیگر، آنچه تصمیم گیرندگان از سطوح امنیتی و سیاسی در تل آویو را نگران می‌کند این است که آیا حزب الله در چارچوب غافلگیری‌هایی که سید حسن نصرالله، دبیرکل این جنبش وعده داده است، قابلیت این را دارد که پدافند هوایی برای رهگیری هواپیما‌های جنگی رژیم در صورت بروز رویارویی بزرگ بین دو طرف ایجاد کند یا نه.

این نگرانی صهیونیست‌ها پس از آن رخ داد که حزب‌الله چندی پیش بر فراز شهر عایشه در ۱۳ کیلومتری مرز اراضی اشغالی توانست یک پهپاد پیشرفته صهیونیستی با نام البیت هرمس ۴۵۰ را سرنگون کند.

پهپاد هرمس صهیونیستی

مترجم: مینا عظیمی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار