باقری گفت: ایجاد انگیزه و ارائه تسهیلات تشویقی از مهم‌ترین عوامل مؤثر در کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش این سنت حسنه است.

 مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران، ضمن تبریک هفته ازدواج، تشکیل خانواده را امری مقدس و یکی از مهمترین عوامل مهم در پیشگیری از آسیب‌های اخلاقی و اجتماعی عنوان کرد و اظهارداشت: آیات و احادیث بی شماری در خصوص اهمیت ازدواج بیان شده چراکه ایجاد جامعه سالم جز با تشکیل خانواده سالم میسر نیست.

وی رفع موانع، ایجاد انگیزه و ارائه تسهیلات تشویقی را از مهمترین عوامل مؤثر در کاهش میانگین سن ازدواج و افزایش این سنت حسنه دانست و اظهار داشت: در قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اهمیت امر تسهیلگری در ازدواج جوانان مورد تاکید قرار گرفته و برهمین اساس لازم است تمامی سازمان‌ها زمینه افزایش آن را در جامعه فراهم سازند.

معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران با بیان اینکه شهرداری تهران در جهت افزایش نرخ ازدواج و فرزندآوری برنامه‌های حمایتی ویژه‌ای را در دستور کار خود قرار داده است، تخصیص وام کم بهره فوری و بدون ضامن فرزند آوری و ازدواج در راستای اجرای محور همیار و نوبهار بسته خرسند ساز را از جمله این تسهیلات عنوان کرد و یادآور شد: از ۲۲ آبان سال ۱۴۰۱ و همزمان با رونمایی از بسته خرسند ساز این تسهیلات به تمامی مشمولین تخصیص یافته و خوشبختانه افزایش قابل توجهی را در این دو حوزه شاهد بوده‌ایم.

باقری در ادامه وام قرض الحسنه ویژه ازدواج را ۵۰ میلیون تومان ذکر کرد و افزود: اعطای ۵۰ میلیون تومان وام کم بهره همزمان با تولد فرزند اول و دوم، صد میلیون تومان به فرزند سوم و ۲۰۰ میلیون تومان ویژه فرزند چهارم از دیگر حمایت‌هایی است که خوشبختانه رضایت حداکثری کارکنان را به دنبال داشته است.

وی در ادامه از سفر به عتبات و زیارت اباعبدالله الحسین (ع) به عنوان هدیه ویژه ازدواج شهرداری تهران به زوجین یادکرد و اظهارداشت: بر اساس برنامه ریزی صورت پذیرفته تمامی کارکنانی که تاریخ عقد ازدواج آنان پس از رونمایی از بسته خرسند ساز است و تاکنون از تور‌های گردشگری محور همیار برخوردار نشده‌اند، از این هدیه معنوی بهره‌مند خواهند شد.

برچسب ها: ازدواج ، فرزندآوری
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۹:۵۰ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
نرفتن تو یوتیوب و اینستاگرام تله موش آمریکا
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۱۶ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
اخراج اتباع افغانی از کشور مهم ترین عامل افزایش ازدواج در کشور خواهد بود چرا که سفره مردم بزرگتر خواهد شد ، باوجود نزدیک به ۲۰ میلیون افغانی غیرمجاز در کشور که جای ایرانی های رو در همه زمینه ها غصب کردن دیگر فاتحه نه تنها ازدواج را باید خواند بلکه باید منتظر آشوب سراسری و ان شاءالله نابودی این نظام را باید کشید
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۶:۰۵ ۲۲ خرداد ۱۴۰۳
مهریه گرانی سکه و زندانی کردن مردان