کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از اواخر وقت امروز سامانه ناپایدار جوی استان را فرا می گیرد و بارش های رگباری رخ خواهد داد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: از اواخر وقت امروز سامانه ناپایدار جوی استان را فرا می گیرد و بارش های رگباری در برخی از نقاط خراسان رضوی رخ خواهد داد.

سارا حکمی افزود: بارش‌ها به شکل رگباری و بیشتر در غرب و شمال غرب خراسان رضوی خواهد بود و با نفوذ این سامانه، احتمال وقوع بارش باران در کلانشهر مشهد در روز پنجشنبه این هفته دور از انتظار نخواهد بود.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش رطوبت هوا در روز‌های پایانی هفته جاری، اندکی از گرمای هوای در مناطق مختلف خراسان رضوی کاسته می‌شود به طوری که میانگین بیشینه دمای هوای استان در روز جمعه این هفته نسبت به امروز حدود هفت درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

کارشناس مرکز پیش بینی هواشناسی خراسان رضوی گفت: وزش باد نیز از دیگر پدیده‌های روز‌های پایانی هفته کنونی است که با شدت گرفتن آن، وقوع گرد و خاک در مناطق مرکزی به خصوص کلانشهر مشهد پیش بینی می‌شود.

حکمی افزود: در شبانه روز گذشته، قوچان با ۱۴ و سرخس با ۴۳ درجه سانتیگراد به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین شهرستان‌های خراسان رضوی بوده اند و در همین مدت کلانشهر مشهد نوسانات دمایی ۲۲ تا ۳۷ درجه را به ثبت رسانده است.

وی اضافه کرد: دمای کنونی مشهد ۳۴ درجه است که طبق تحلیل نقشه‌ها و مدل‌های هواشناسی، امروز بین ۲۲ تا ۳۸ درجه در نوسان خواهد بود.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.