واشنگتن‌پست گزارش داد ترامپ در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس‌جمهور ممکن است توافقنامه امنیتی آمریکا با اوکراین را لغو کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در صورت انتخاب مجدد به عنوان رئیس جمهور در پاییز ۲۰۲۴، ممکن است توافقنامه امنیتی دوجانبه بین آمریکا و اوکراین را که روز گذشته با حضور ولودیمیر زلنسکی و جو بایدن روسای جمهور اوکراین و آمریکا امضا شده بود، لغو کند. این را روزنامه واشنگتن پست به نقل از مقامات آمریکایی گزارش داده است.

این مقام‌های ارشد گفتند: «ترامپ یا هر رئیس‌جمهوری در آینده ممکن است از یک توافق الزام‌آور قانونی خارج شود».

لازم به ذکر است که این توافق تنها بین دولت‌های فعلی آمریکا و اوکراین منعقد شده است و بنابراین با توجه به اینکه ترامپ در رقابت‌های انتخاباتی از بایدن جلو است، آینده این توافق همچنان نامشخص است.

علاوه بر این، سند امضا شده هیچ تضمینی برای الحاق اوکراین به ناتو ارائه نمی‌دهد. همچنین شایان ذکر است که توافق بایدن و زلنسکی در کنگره آمریکا تصویب نخواهد شد.

به یاد بیاورید که در ۱۳ ژوئن، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، در حاشیه اجلاس سران گروه ۷ در ایتالیا توافقنامه امنیتی امضا کردند که برای ۱۰ سال طراحی شده است. خاطرنشان می‌شود که این توافق با هدف تقویت دفاع از اوکراین است. طرفین بر این باورند که این توافق نشان دهنده پلی برای عضویت احتمالی اوکراین در بلوک ناتو است.

مترجم: اعظم پورکند

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
محمودزاده
۰۷:۰۸ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
به او همان اول گفتم بچه برو دنبال تیله بازیت پایت را در کفش بزرگترها نکن بازیگوشی کرد الان عمو ترامپ عزیزش می خواهد گوش مبارکش را پپیچاند
آخرین اخبار