معاون رئیس‌جمهور آمریکا از بسته کمکی جدید برای اوکراین خبر داد که شامل کمک‌های غیرنظامی در حوزه انرژی، غذا و بهداشت می‌شود.  

در آستانه آغاز نشست صلح اوکراین در کشور سوئیس، کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا که در این نشست حضور دارد اعلام کرد آمریکا قرار است بیش از ۱.۵ میلیارد دلار کمک به کی‌یف ارائه کند.

به گزارش اسکای نیوز، در این میان ۵۰۰ میلیون دلار کمک در حوزه انرژی، ۳۲۴ میلیون دلار کمک برای تعمیر زیرساخت‌های انرژی اضطراری و ۳۷۹ میلیون دلار برای پناهندگان و سایر موارد متاثر از جنگ مثل غذا، خدمات بهداشتی، آب و مواردی از این دست خواهد بود. این مبلغ در حالی ارائه می‌شود که به گفته برخی رسانه‌ها، ممکن است اوکراین از عدم حضور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در نشست صلح ناامید شده باشد.

جو بایدن که پیش از این در نشست سران گروه هفت شرکت کرده، کامالا هریس را به نشست صلح اوکراین فرستاده و خود به آمریکا باز می‌گردد تا در یک رویداد جمع‌آوری کمک مالی برای دموکرات‌ها که با حضور برخی ستارگان سینما برگزار می‌شود، شرکت کند.

 نشست سوئیس بر اساس طرح صلح زلنسکی است که روسیه پیش‌تر آن را رد کرده است. روسیه به عنوان یکی از طرف‌های جنگ و چین به عنوان یکی از کشور‌های کلیدی در این نشست حضور ندارند و بنابراین اعتبار آن به عنوان رویدادی که بتواند «تغییردهنده بازی» باشد تا اندازه‌ای زیر سوال است.

مترجم: زهرا نجفی

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۲۱:۰۲ ۲۶ خرداد ۱۴۰۳
خوشم میاد آمریکا یک کشور ورشکسته اما برای همه ولخرجی میکندمیدانید از کجا از سود واصل پولهایی که الکی به عنوان تحریم غارت کرده وحتی نفتهای دزدی سوریه وعراق واز دخل تصرف درحق عضویت وکمکهای ملتها درصندوق سازمان ملل
آخرین اخبار