رسانه‌های اسرائیلی جزئیات جدیدی از عملیات طوفان الاقصی در ۷ اکتبر منتشر کردند.

رسانه‌های اسرائیلی پس از گذشت بیش از ۲۵۰ روز از عملیات طوفان الاقصی توسط نیرو‌های مقاومت فلسطین در ۷ اکتبر گذشته، جزئیات جدیدی از این عملیات منتشر کردند.

شبکه ۱۲ اسرائیل در این باره نوشت: در شب ۶ اکتبر، ۷ ساعت و نیم پیش از حمله، نقصی در سیستم‌های فنی یگان ۸۲۰۰ دایره اطلاعات نظامی ارتش رخ داد، این یگان وظیفه کسب اطلاعات حساس و مهم از سیم‌کارت تلفن‌های همراهی را داشت که جنبش حماس آن را فعال کرده بود.

شبکه ۱۲ افزود: این اشکال در ساعات اولیه بامداد برطرف شد و اطلاعات زمانی وارد یگان ۸۲۰۰ شد که نیرو‌های حماس با پاراگلایدر‌های موتوردار به سمت شهرک‌های واقع در حومه غزه در پرواز بودند. 

به نوشته این شبکه اسرائیلی، در همان ساعات، سربازان متخصص برای رفع مشکل فراخوانده شدند، یکی از مسئولان دایره اطلاعات نظامی مدعی است بلافاصله این اختلال به اطلاع متخصصان رسید، اما مسئولی دیگر می‌گوید متخصصان بعد از ساعت ۰۳:۰۰ به محل رسیدند و توانستند مشکل را ساعت ۵ برطرف کنند یعنی یک و نیم ساعت پیش از آغاز حمله.

شبکه ۱۲ اسرائیل در پایان افزود: زمانی که اطلاعات بازیابی و اختلال برطرف شد، عملا حمله نیرو‌های قسام از قبل شروع شده بود.

یگان ۸۲۰۰ رژیم صهیونیستی بازوی اجرایی ارتش الکترونیک این رژیم است که ماموریت شنود، رمزگشایی از کد‌های رایانه‌ای، جنگ و دفاع سایبری، ساخت انواع بدافزار‌ها و هر آنچه که در حوزه جاسوسی و جمع آوری اطلاعات و یا ضربه زدن به سایر کشور‌ها با استفاده از تجهیزات فنی امکان پذیر است، را انجام می‌دهد.

منبع: فارس

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار