رئیس‌جمهور ترکیه به مناسبت عید سعید قربان با مقامات کشور‌های مختلف تلفنی گفتگو و بر درد و رنج حاصل از حملات رژیم صهیونیستی در غزه که بر این عید سایه افکنده، اشاره کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه و انور ابراهیم، نخست‌وزیر مالزی در تماس تلفنی به یکدیگر به مناسبت عید سعید قربان تبریک گفتند.

اردوغان در این تماس تلفنی به «فرارسیدن عید قربان با غصه‌ای بر دل مسلمانان در این سال به دلیل ظلم اسرائیل در غزه» اشاره کرد.

وی ابراز امیدواری کرد که این عید، صلح و آسایش را برای جهان اسلامی به ارمغان بیاورد.

در همین حال، رئیس‌جمهور ترکیه در تماس تلفنی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به مناسبت عید سعید قربان تبریک گفت.

 رئیس‌جمهور ترکیه بر اهمیت وحدت جهان اسلامی در این مرحله دشوار تاکید کرد. وی همچنین از تصمیم ولیعهد عربستان به خاطر میزبانی از هزار زائر از نوار غزه از خانواده‌های شهداء و مجروحان استقبال کرد.

همچنین رئیس‌جمهور ترکیه و محمد بن زاید آل نهیان، رئیس امارات در تماس تلفنی فرا رسیدن عید سعید قربان را به یکدیگر تبریک گفتند.

 رئیس‌جمهور ترکیه ابراز امیدواری کرد که عید‌هایی که آکنده از صلح و ثبات باشد، برای اراضی اشغالی فلسطین که خون و اشک بر آن حکم‌فرما شده، فرا برسد.

در همین راستا، اردوغان و عبداللطیف رشید، رئیس‌جمهور عراق هم در تماس تلفنی به یکدیگر فرا رسیدن عید سعید قربان را تبریک گفتند.

 اردوغان ابراز امیدواری کرد که عید قربان، صلح و سعادت را برای جهان اسلامی به‌ویژه در اراضی فلسطین به ارمغان بیاورد.

رئیس‌جمهور ترکیه همچنین در تماس با شهباز شریف، نخست‌وزیر پاکستان و عرض تبریک عید، راه‌های ارتقای صلح، ثبات و رفاه در منطقه و فراتر از آن را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

 آنها ضمن ابراز نگرانی جدی از وضعیت کنونی فلسطین، از جامعه بین‌المللی خواستند تا تلاش‌های صلح را برای پایان دادن به درد و رنج فلسطینیان بی‌گناه مضاعف کند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۳
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
هوشنگ
۱۸:۳۸ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
ای پست فطرت ??????????????????????
Iran (Islamic Republic of)
هوشنگ
۱۸:۳۷ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
کمتر حرف بزن غمباده نگیری نفس عمیق بکش آبنبات ژاپنی بخور برای بغض تنگی نفس غم اندوه بسیار عالیه
Iran (Islamic Republic of)
هوشنگ
۱۸:۳۴ ۲۸ خرداد ۱۴۰۳
گمشو آفتاپرست
آخرین اخبار