استاندار خراسان رضوی گفت: امدادرسانی دستگاه‌های امدادی، خدماتی، انتظامی و امنیتی از لحظات اول وقوع زمین‌لرزه پنج ریشتری کاشمر به صورت مسنجم و هماهنگ انجام شد.

یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی شامگاه سه شنبه در نشست مدیریت بحران کاشمر در فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: اِسکان و رسیدگی به افراد متأثر از این زمین‌لرزه از این لحظه به بعد حایز اهمیت است که باید با جدیت به این مباحث پرداخت و اقدام‌های لازم را برای آن انجام داد.

وی ادامه داد: همچنین با توجه به احتمال وقوع پس لرزه‌های احتمالی باید آمادگی دستگاه‌های امدادی و خدماتی حفظ شود تا در صورت لزوم خدمات لازم داده شود.

استاندار خراسان رضوی گفت: مراقبت‌های لازم برای مردم، مصدومان و آسیب دیدگان از زمین‌لرزه نیز در دستور کار نهادی خدماتی و اجتماعی باشد و سایر خدمات لازم تا زمان رسیدن به وضعیت پایدار و بهبود شرایط ادامه یابد.

دستور تخلیه ۳۰۰ روستا صادر شد

شهردار کاشمر نیز در این نشست اظهارکرد: عمده خسارت در مناطق جنوبی شهر که شامل بافت فرسوده می‌شود رخ داده و براساس ارزیابی اولیه افزون بر ۳۰۰ واحد دچار خسارت‌هایی در ساز‌ها شده‌اند.

اصغر کوهسرخی بیان کرد: بی‌درنگ دستور تخلیه این واحد‌ها صادر و چند محله و ۲ پارک بانوان برای اِسکان موقت این خانوار‌ها آماده شد.

وی افزود: همچنین از هلال احمر خواسته شده چادر‌های اِسکان اضطراری در این پارک‌ها و سالن‌های مدیریت بحران برپا شود تا افرادی که اِمکان سکونت در خانه‌های خود را ندارند شب را در آن محل‌ها مستقر شوند.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.