تفاهم نامه همکاری بین اتاق بازرگانی و مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان امضا شد.

تفاهمنامه همکاری اتاق بازرگانی با مرکز نوآوری و شتاب‌دهی شهید ستاری رفسنجان به منظور بررسی طرح‌هایی که قابلیت سرمایه‌گذاری دارند، امضا شد.

مدیر مرکز نوآوری و شتاب‌دهی شهید ستاری در جلسه‌ای با حضور رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: در اتفاقات زیست‌بوم فناوری و نوآوری انسجام و هم‌افزایی نهاد‌ها و دستگاه‌ها می‌تواند نتیجه‌بخش باشد.

ابوالهادی افزود: در این مرکز از کودکان هفت ساله تا اساتید دانشگاه ایده داریم. این ایده‌ها پله‌پله بالا می‌آیند، اما یک نقطه چالشی وجود دارد و این نقطه ایده‌هایی که در پایان باید به تجاری‌سازی برسند، متوقف می‌شوند.

وی علم و تجربه افرادی که فعال اقتصادی هستند را در روند نتیجه‌دادن ایده‌ها موثر دانست و گفت: در این راستا ارتباطاتی با اتاق بازرگانی رفسنجان گرفتیم تا الگویی ایجاد کنیم و با هم‌افزایی این خلا پر شود.

مدیر مرکز نوآوری شهید ستاری رفسنجان با اشاره به رویداد پایین‌دستی مس، گفت: صنایع خلاق را با نگاه صادراتی دنبال می‌کنیم که مبتنی بر میراث فرهنگی بوده و یک پتانسیل قویست که می‌توان به آن پرداخت.

ابوالهادی بیان کرد: به صنایع پایین‌دستی با این دیدگاه نگاه کردیم که ارزش افزوده از آن ایجاد شود و امیدواریم سیاستی که دنبال می‌کنیم، با کمک نهاد‌ها به نتیجه برسد.

وی به تفاهم‌نامه با اتاق بازرگانی اشاره و عنوان کرد: اتاق با استفاده از تجاربی که دارند امکان سرمایه‌گذاری سه طرح از خروجی رویداد پایین‌دستی مس که ریسک خطر کمتری دارند را بررسی می‌کند.

ابوالهادی در ادامه از اعلام همکاری بنیاد مستضعفان با این مرکز در حوزه سرمایه‌گذاری یاد کرد و گفت: برخی قوانین مانع سرمایه‌گذاری هستند که امیدواریم برطرف شوند.

رئیس اتاق بازرگانی رفسنجان نیز در این نشست گفت: در مرکز شتاب‌دهی کار خوبی انجام شده و استعداد‌ها را شناسایی و رشد می‌دهد.

مجید حجت بیان کرد: در صنایع پایین‌دستی مس، شرکت مس تضمین کند خریدار محصولات باشد تا بعد از تولید چالش ایجاد نشود و نهایت حمایت را داشته باشد.

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار