۵۰ : ۱۳ - يکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶
کد خبر: ۴۷۰۳۸۷۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۲ - ۱۶:۰۰
رایگان درمان شوید/

سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت"رایگان درمان شوید" مطرح کرده بودند، توسط "فوق تخصص گوارش و كبد" پاسخ داده شد.

گروه علمي پزشکي باشگاه خبرنگاران؛ بخشی از پاسخ سوالاتی که کاربران باشگاه خبرنگاران در قسمت رایگان درمان شوید مطرح کرده بودند را منتشر كرد.  

شما هم می توانید با مراجعه به کلینیک باشگاه خبرنگاران و طرح سوالات خود پاسخ را از پزشکان مطرح در آن بخش دريافت كنيد.

اما پاسخ سوالات برخي از کاربران درخصوص "زخم معده" كه توسط دكتر عليرضا دلاوري متخصص اين رشته داده شده است، به شرح ذیل است:

***محمدظاهر: 

اينجانب مردي 32 ساله داراي سابقه مشكلات معده هستم و به تشخيص پزشك داراي ورم معده شديد مي‌باشم و طبق دستور پزشك روزانه داروي پنتوپرازول 40 مصرف مي كنم و از مصرف مواد غذايي مضر هم خودداري نمودم اما تاكنون بعد از گوشت 20 روز از مصرف دارو احساس درد زير دنده‌ها و قسمت پشت دارم خواهشمندم راهنمايي فرماييد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اينكه داروها عوارض دارند و درد و مشكلات گوارشي ايجاد مي‌كنند بديهي است وليدرد اين بيمار ممكن است ربطي به سيستم گوارش نداشته باشد و مشكل ديگري داشته باشد و مجدداً بايد مورد چكاب قرار بگيرد.

***ناشناس:

من 31ساله هستم حدود هشت سال كه بعضي مواقع معده‌ام درد مي‌گيرد از جمله اين مواقع هم وقتي گرسنه بمونم يا كمي از وقت خوردن غذايم بگذرد معده دردم شروع مي‌شود طوري كه انگار سوزن قورت داده باشم تمام معده‌آم درد ميكند و بيشتر مواقع درد به پشت معده‌آم مي زند تا به حال يكبار به پزشك مراجعه كردم كه ايشان هم بعد از معاينه گفتند وضع معده‌ات خيلي خراب است و قرص امپرازول براي دو ماه و شربت آلومينيوم‌ ام جي تجويز كردند بعد از مصرف مدتي خوب شد ولي دوباره عود كرد، مي‌خواستم بدونم علائم زخم معده است؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين علائم ممكن است زخم اثناعشر باشد ولي با توجه به اينكه دارو مصرف مي‌كنند و جواب نداده غير از مراجعه به پزشك احتياج به آندوسكوپي و پيگيري‌هاي بعدي دارند.

***بهزاد: 

نزديك پنج سال است كه معده درد دارم تازگي‌ها آندوسكوپي كردم متوجه شدم زخم اثناعشر و معده دارم كه نسبتاً عميقه، آيا به كمك دارو و پرهيز غذايي خوب مي‌شوم؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: بايد دوره‌ي درمان را كامل كنيد زيرا زخم‌هاي اثناعشر خوش خيم هستند و معمولاً مشكل ايجاد نمي‌كنند مگر اينكه عارضه دارشوند و احتياج به درمان بيشتري داشته باشند.

***مينا: 

سلام من مادربزرگم حدود 80 سالشه و هميشه از درد معده گلايه داره به دكتر هم مراجعه كرديم ولي افاقه نكرده مدام ميگه سوزش معده دارم بايد چه كرد؟
 
پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: فرد 80 ساله ممكنه هر مشكلي داشته باشد از جمله بيماري قلبي، نارسايي عروقي يا ممكن است بيماري كه داخل شكمش باشد و زخم ايجاد كرده پس بايد مورد بررسي‌هاي لازم قرار گيرد تا مشكل اصلي مشخص شود.

***افشين: 

چند سالي است درد معده و حالت تهوع داشتم اما با مصرف امپرازول دو سال بهتر شدم ولي چون زياد سگار مي‌كشم گاهي اوقات احساس درد در معده را دارم به دكتر مراجعه كردم آندوسكوپي گرفتم اما روده و معده‌ام مشكل نداشت و زخم معده نداشتم خواستم بپرسم علت درد چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: در درجه‌ي اول بايد كاملاً سيگار را كنار بگذاريد رژيم غذايي مناسبي را رعايت كنيد و از خوردن چاي پررنگ و مركبات زياد، غذاهاي چرب و فست‌فودها خودداري كنيد و غذا را آهسته ميل كنيد در اين صورت 80 درصد مشكلاتتان حل مي‌شود.

***قرباني: 

من 32 ساله هستم مشكلم اين است كه موقعي كه غذا مي‌خورم فشارم جابه‌جا و سرم سياهي مي‌رود، چكار بايد بكنم؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: بيماري گوارشي كمتر اين علائم را ايجاد مي‌كند مگر اينكه اين علائم در افرادي ايجاد شود كه تحت عمل جراحي معده و روده باشند اما اگر شما تحت اين عمل‌ها قرار نگرفته‌ايد بايد از نظر "قلبي و ريوي" بررسي شويد.

***بهاره: 

مدتي است نقطه‌اي از معده‌ام مثل اينكه آب جوش روي آن ريخته مي‌شود و درد شديد دارم و احساس مي‌كنم كه اسيد معده ام زياد است، لطفاً راهنمايي كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ‌در اين موارد سن نقش مهمي دارد و همچنين بايد بررسي شود كه شخص "كاهش وزن" داشته يا نه يا اين مشكل در خواب نيز او را اذيت مي‌كند يا اينكه دفع خون دارد، با بررسي اين موارد مي توان مشكل را بررسي كرد.

***بابك: 

سابقه‌ي معده درد دارم و روزانه نزديك دو فلاكس چايي مصرف مي كنم، جلو سينه‌ام چند جوش بوجود آمده و بعد از مدتي مي رود و مدتي بعد دوباره جوش مي‌زند و جوش چركين است، خواستم ببينم ارتباطي با معده دارد يا نه؟ 

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: جوش‌ها هيچ ارتباطي به معده ندارد اگر شما دچار سينه درد هستيد در درجه‌ي اول بايد مشكلات قلبي را مورد بررسي قرار دهيد.

***سعيد: 

علت ترشح بيش از حد اسيد معده چيست و درمانش چگونه است؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ممكن است به رفلاكس معده دچار شده باشيد با اين حال براي اطمينان بايد به پزشك مراجعه كنيد و تا حتي الامكان از مصرف "غذاهاي ادويه‌دار"، نوشابه‌هاي گازدار و سيگار خودداري كنيد.

***جعفري: 

‌مدتي است هر غذايي كه مي‌خورم سردلم مي‌ماند و معده‌ام ترش مي كند علت و چاره چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ممكن است به رفلاكس معده دچار شده باشيد، بايد به پزشك مراجعه نمايد و بعد از اطمينان از تشخيص درمان را شروع كنيد.

***محمود: 

من دو سال است كه قرص ترامازول با دوز 200 استفاده مي‌كنم و هر شب پنج عدد مي‌خورم به تازگي از شكمم صداهاي غروغر مي‌آيد و توي شكمم بخصوص طرف راست بدنم يعني پهلوي جلو سمت راستم مورمور و بي‌حس مي‌شوند خوراكم خوب است و شير هم زياد مي خورم سؤالم اين است كه با توجه به علائمي كه گفتم آيا معده ‌ام چيزيش شده؟ اگر از كبد و كليه هم مي‌دانيد خواهش مي كنم، بگوييد؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: "ترامادول" آثاري بر معده و كبد ندارد به شرطي كه تحت نظر پزشك اين دارو را مصرف كنيد درد پهلو شكم ممكن است از مشكلات ديگري باشد بايد به پزشك متخصص مراجعه كنيد.

***مهرداد: 

چند سالي است‌ كه درد معده دارم مواقعي كه نان يا سبزي يا ميوه خام مي‌خورم حالت تهوع بهم دست ميده در ضمن بيشتر مواقع نفخ شكم دارم و يك عارضه‌ي ديگري كه خيلي براي من عذاب آور است بوي بد دهانم است كه مخصوصاً در مواقع خواب شدت پيدا مي‌كند و اين مشكل از دندانهايم نيست لطفاً مرا راهنمايي كنيد مخصوصاً در مورد بوي بد دهانم.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين بيماري رفلاكس اسيد معده به داخل مري است و بايد از خوردن خوراكي‌هاي ترش خودداري كنيد، بوي بد دهن نيز مربوط به اين بيماري است.

***هادي: 

من گاهي سوزشي رو در جداره‌ي معده و همچنين مري احساس مي‌كنم علت چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: مشخصات بيماري رفلاكس است و بايد از داروهاي ضد اسيد معده استفاده كنيد.

***ناشناس: 

من وقتي به جلو خم مي‌شم زير دنده‌هاي سمت راستم احساسي دارم شبيه زماني‌كه يه چيزي شبيه گوشت اضافه باشه كه گير ميكنه به دنده‌هام، علتش چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين اتفاق بيشتر در افراد چاق روي مي‌دهد و "دردهاي عضلاني" است و ربطي به معده ندارد.

***ناشناس: 

من از بچگي دهنم بو مي‌داد آيا زخم معده دارم؟ اگر شلوار تنگ بپوشم يا زياد خم شم به شدت پهلوهام درد ميكنه اين ربطي به زخم معده ندارد؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: نه اين ارتباطي به زخم معده ندارد و بوي دهان ممكن است به خود دندان‌ها و روده‌ها مربوط باشد.

***مينا:

خانمي 21 ساله و متأهل هستم كه مدت چند ماهه درد شديدي در قسمت چپ شكمم و زير سينه‌ام حس مي‌كنم كه درد شب‌ها وقت‌هايي كه استرس دارم بيشتر اتفاق مي‌افتد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين مشكل سندروم روده‌ي تحريك‌پذير است و براي درمان بايد به پزشك مراجعه شود.

***ناشناس: 

من هر چند روز يكبار معده درد شديد مي‌گيرم بعد خود به خود خوب ميشم دليش چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ناراحتي شايع معده است كه ممكن است به غذاهايي خاصي حساسيت داشته باشد، اما اگر خيلي آزار دهنده باشد احتياج به درمان دارويي دارد.

***ناشناس:

من سر معده‌ام درد مي‌كند و بيش از 10 بار به پزشك مراجعه كردم و سه بار آندوسكوپي دادم نتيجه‌اي نگرفتم ضمناً "رفلاكس" هم ندارم لطفاً مرا راهنمايي كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: رفلاكس حتماً با "آندوسكوپي" تأييد نمي‌شود و اين مشكل ممكن است يا رفلاكس يا ناراحتي معده باشد كه در آندوسكوپي نشان داده نشده باشد.

***ايرج:

پدرم چند ساله معده درد دارد و داروهايي مانند شربت ماستي و يك داروي گياهي به نام مجو را مصرف مي‌كند‌، چاي و "سيگار" هم زياد استفاده مي‌كند توصيه‌ي شما در اين خصوص چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: ممكن است مشكل زخم اثناعشر و زخم معده داشته باشد و بايد دقت كند "داروي گياهي" را حتماً از داروخانه تهيه كند.

***امير:
 پدر من ساليان است كه "راينتدين كيمي" مصرف مي‌كند اما در اين دو سال اخير از يك مورد شكايت مي‌كند و آن هم رنگ متفاوت قرص‌هاي داخل هر برگ از اين داروست كه در يك برگ دو رنگ دارو يافت مي‌شود يكي زرد و يكي نارنجي لطفاً راهنمايي كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين به هيچ وجه امكان ندارد در صورت مشاهده‌ي اين مورد حتماً بايد به داروخانه مراجعه كرده و موضوع را با پزشك داروساز مطرح كند.

***فاطمه:

دختري 14 ساله هستم از سن چهار سالگي به بيماري گوارشي مبتلا بودم الان مشكلي كه دارم نفخ شديد معده است كه بيشتر در سينه و پشت سينه‌ام جمع مي‌شود به طوري كه سردرد مي‌گيرم ناگفته نماند كه من در بچگي اندوسكوپي كردم و از داروي پيپرازين و فاموتيدين استفاده مي‌كردم ولي اكنون هيچ دارويي استفاده نمي‌كنم پدر چهل‌وهشت ساله‌ي من نيز نفخ دارد و از داروي امپرازول و راينيتدين استفاده مي‌كند لطفاً راهنمايي‌ام كنيد.

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: نفخ علائم شايعي در بيماري‌هاي گوارشي است كه عمده‌ترين علت آن چاقي و بي‌تحركي است ولي در خيلي از موارد در سندروم روده‌ي تحريك‌پذير نيز اتفاق مي‌افتد توصيه مي‌شود از رژيم‌هاي غذايي استفاده كنيد، نان كمتر بخورند و بهتر است به طور مرتب از پياده روي داشته باشيد.

***محمدرضا: 

قرص‌ امپرازول بايد مصرف كنم اگر حتي يك روز فراموش كنم از درد دل رنج مي‌كشم حدوداً دو ماه مصرف كرده‌ام ادامه‌ي مصرف طولاني مدت مضر است يا خير؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: اين دارو مصرف طولاني مدت در كشورهاي غربي داشته و مصرف آن مشكلات جدي ايجاد نكرده اگر چه يكسري عوارض دارد ولي منافعش بيشتر از عوارض آن است.

***فاطمه: 

اگر معده بعد از خوردن غذا حتي بعد از خوردن بيسكويت يا كيك ترش كند مشكل چيست؟ درمان آن چيست؟

پاسخ: از دكتر عليرضا دلاوري، فوق تخصص گوارش و كبد: رفلاكس معده است و درمانش "داروهاي ضد اسيد معده" است و اين افراد بايد از خوردن "فست‌فودها" و خوراكي‌هاي ترش اجتناب كنند.

انتهاي پيام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
مطالب مرتبط
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
انتشار یافته: ۱۶۰
در انتظار بررسی: ۰
امین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
37 سال دارم چند سال مشکل نفخ معده و درد داشتم با مراجعه به متخصص مشخص شد زخم معده دارم تحت نظر پزشک دارو مصرف میکنم . آیا کشیدن تریاک و شیره آن علت این بیماری بوده و میتوانم با این شرح حال بصورت متناوب استفاده کنم ؟
محمد ظاهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
آیا مصرف کپسول امگا3 بر تشدید ورم معده اثر گذار است یا خیر؟
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۲/۱۱/۰۹
باسلام، 33 سالمه گاهی اوقات دور نافم به شدت درد میگیرد. علت چیست؟
مستانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۲
26سال دارم یکی دوسال قبل ورم معده داشتم که با اندوسکوپی وطی کردن دوره درمان خوب شدم الان مدتی است در زیر معده ام احساس درد ونفخ دارم با مراجعه به دکترایشان قرص اس امپرازول40 نکسیوم تجویزکردن.آیا با این قرص نفخ زیر معده ام خوب میشود؟
حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۲/۱۱/۱۹
باسلام.شب ها كه مي خوابم ازگوشه دهانم آب بيرون مي آيد.عليت چيست؟
محمد اشکان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
باسلام .من 20سالمه وحدود 7یا8سال میشه که معده درد دارم وبه متخصص هم مراجعه کرده ام و قرصهای امپرازول وبعدش هم پنتوپرازو40 تجویز کرده وقتی پنتو40را مصرف میکنم مشکلم حل میسه در ضمن اندوسکوپی هم نکردم .وحالا هم این دارو را خود سرانه مصرف میکنم .خواستم ببینم مشکلم چیه ؟ وعوارض مصرف دراز مدت این دارو چیه؟؟ و وقتی هم در موقعیت استرس زا هم قرار میگیرم درد معدم شدید میشه
سیدحیدر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۳
اسم داروهاي ضد اسيد معده چه هستندکه ازداروخانهابگیرم ؟
من هرغذایی که بخورم معده ام دردمیکنه دهانم تلخ میشه بومیده زوداحساس گرسنگی میکنم توروخدامشکل چیه؟
lمصطفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۲/۱۱/۲۵
سلام........34 سال سن دارم چند سالی هست که معده درد و دل پیچه دارم به طوری که ورم معده داشته و با کشیدن دست روی معده احساس سفدی میکنم...و در ناحیه روده ها احساس نفع و پیچشش شدید دارم و سوزش و ترش کردن معده به صورت مکرر پیدا میکنم و خورد قرص راینتیدین کمی بهبود پیدا میکنم
عباس خدابنده لو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۵ - ۱۳۹۲/۱۲/۱۱
با سلام وخسته نباشی من 34 سال سن دارم وبه مدت دوسال و نیم از درد معده رنج میبرم واین درد همیشه بالاتر از معده اینجانب همیشه که میخوابم صبحها یا بعدازظهر ها که میخوابم از خواب بیدارم میکنه به دکتر متخصص مراجعه نمودم وبعداز آندوسکوبی ونمونه برداری از معده هلیکو باکتر داشتم وداروهای خارجی بنتو برازول ونکسیوم ونولبازا نیز استفاده نمودم ولی وقتی که داروها تموم شدند یه کم خوب شده بودم ولی بعداز اینکه داروها رو تمام کردم دوباره باز این درد رو دارم خواهشمند است منو راهنمایی کنید چی کار کنم
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۵
سلام،من۲۲سال دارم یه شب زیاد غذا خوردم بعد دیدم دارم اذیت میشم با نفسم که در سینه داشتم فشاره زیادی به معده وارد کردم که جای غذا راحتتر شود بلافاصله درد شدیدی از ناحیه بالای معده سمت چپ زیر قلب یک سانت زیره آخرین دنده وارد شد که شبیه بود به پارگی شدید داخلی و درد ادامه داشت تا مدت چند روز وبعداز آن درد کمتر شد ولی وقتی دست میزنم به آنجا چیزه پاره ای را احساس میکنم شش ماه گذشته
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۷ - ۱۳۹۳/۰۱/۱۹
سلام من ۲۲سال دارم شش ماه پیش بعد از غذاخوردن فشاره زیادی به معدم اومد که مثل پارگی داخلی یک سانت زیر دنده سمت پایین قلب آمد الآن هم احساس پارگی را حس میکنم.
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۰۸
با سلام من 28 سالم هستش برای جوش صورتم کپسول امپرازول میخوردم و در 1 ماه استفاده کردم بعد از 1 ماه معده من درد گرفت و الان 4 ماه گرفتارش هستم و کلافم کرده دکتر رفتم برام ازمایش نوشت بردم پیشش گفت یه مقدار عفونت کرده و یه کم ورم داره و من الان نمیدونم از اثنی عشرم هستش یا از معده میخوام ببینم نیاز هستش اندوسکوپی کنم تا علت دردم را بفهمم خواهش میکنم خیلی اذیتم میکنه
غریبه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
باسلام
من 24 سالمه تقریبا مدت1ساله که گاهی معده دردای شدید دارم.سوزش شدید، ترش کردن، یبوست، و گاهی خیلی کم خونریزی مقعدی دارم. ازمایش دادم خونریزی معده نداشتم، وقتی استرس دارم دردش شدیدتر میشه. امپرازول مصرف کردم ولی بازم معده درد میشم لطفا راهنماییم کنید که چیکار کنم
amir
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۳/۰۵
سلام من پسر18 ساله هستم.
وقتی حدودا10یا11ساله بودم نمیدنم انگل داشتم یا نه اما لاغر شدم و جناغم بیرون زده به طوری که سطح شکمم از جناغم پایین تره و این به مرور رشد قدی داشم اما رشد وزنی خیلی کمی داشتم اما خیلی غذا میخورم بیشتر از همه بطوری که خودم خسته میشم دیگه. اما حدود یه سال و خورده ای چرا انگل داشتم بطوری که خارش شدیدی در محل مقعدم داشتم اما منبدازول گرفتم خوردم.
چندماه پیش دکتر رفتم ودکتر ازمایش هورمونی برام نوشت اما تو آزمایش هیچ چیزی نشون نداد بطوری که نرمال بود فقط کم خونی داشتم . حالا چیزی که میخوام بدونم دلیل اینکه چرا با این همه غذا خوردن که برای یه لاغر خیلی زیاده البته میلشو دارم نه اینکه به زور بخورم ، بازم لاغرم. خب من باید چی کار کنم پیش چه متخصصی برم و یه راه حلی بهم بگید.
afshin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
ا سلام درد معده كه به پشت معده مزند وسردرد ونفخ علاعمچه متونه باشه
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۳
حدودا شش ماه است دردی در پهلوی راست دارم که گاهی هست وراه میرود مثلابه سمت دنده هاوگاهی به پشت بافشار دادن بافت بدن حس میشود وقتی تحت فشارباشدآرام میشودمثلا وقتی به پهلوراست درازکشم این درد درخواب اصلاحس نمیشود لطفا توضیح دهید کبد چرب گریددودارم والیور گل ۱۴۰ روزی ۲تا مصرف میکنم سونوگرافی کبد نرمال است سن ۳۶ سال
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۰
سلام قبلا معده درد عصبی داشتم اما جدیدا بدون علت معدم درد میگیره چند روز که روزه گرفتم خوب شدم اما با قطع روزه دوباره معده درد شدید همراه با نفخ معده دارم ضمنا درد من پس از مصرف غذا شروع میشه لطفا راهنمایی بفرمایید.
مهسا
|
United States
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۲
سابقه زخم معده واثنی عشر دارم مبتلا به باکتری و اسید بالا بودم دوره ی درمان کامل را زیر نظر فوق تخصص گذراندم خوب بودم دیگر از ان درد شدید خبری نیست هراز گاهی پشتم تیر می کشد ودرد نه چندان ازار دهنده دارم می خواستم ببینم روزهایی که اینگونه هستم میتوانم پنتوپرازول 40 مصرف کنم چون قبلا مصرف مکردم وجواب میداد واینکه استفاده طولانی مدت ان عوارض دارد یا نه لطفا راهنمایی کنید
قاسم رضایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۵ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۵
سلام من دارای ناراحتی گوارشی ناشی از اسید معده میباشم سال گذشته درپی گرفتگی درناحیه حلق واروغهای ناراحت کننده به دستور پزشک اندوسکوپی شدم والتهاب شدید وفتق معده را نشان داد لازم بذکر است من داروی بوپرنرفین مصرف میکردم خو ردن دارو ها حدود جهار ماه طول کشید وضعیتم بهتر شد ولی خوب نشدم بوپره را قطعدوباره مصرف شیره را شروع کردم همراه دارو حالم خوب شد دوباره ناراحتی هایم شروع شده می خواستم سوال کنم ایا تریاک یا شیره یا مواد ترک مانند بوپره یا متادون جه تاثیری دارد درضمن همان داروها را شروع کردم
نگار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۴ - ۱۳۹۳/۰۴/۲۹
سلام...من چند روزه وقتی صبح از خواب بیدار میشم بالای شکمم سمت چپ تیر میکشه بهد از ده دقیقه خودش خوب میشه البته فکر میکنم وقتی گرسنه میشم هم همین طور میشم و وقتی یه چیز بخورم خوب میشم
فریده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۵/۰۵
من 35سال دارم بعضی وقت هابا خوردن بعضی غذاهاسردرد میگیرم قفسه سینه ام درد خفیفی دارد بی اشتها می شوم حوصله کار کردن ندارم یبوست می گیرم تا 24ساعت یا بیشتر این حالت طول می کشد حالت تهوع و گیر کردن چیزی در گلو را هم احساس می کنم تا اینکه اجابت مزاج صورت بگیرد خوب می شوم درماه معمولا دو بار اتفاق می افتد با تشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۱
سلام من آرزو 22سالمه بعداز ماه رمضان دوسه روز معده ام هرچند دقیقه یک بار تیر میکشه طوری که نمی تونم سرپا وایسم می خواستم علتشو بدونم ممنون
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۵
با سلام من 33 ساله هستم هراز گاهی نفخ میکنم قبل از غذا خوردن وبعد از غذا خوردن فرق نداره وشکمم سفت میشود وبعضی وقتها قبل از غذا خودرن انگار که از درون آتش گرفته باشم باور کنید گاهی آب یا چای می خورم شکمم باد می کند وخیلی سفت می شود لطفا راهنمایی کنید
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۵/۱۹
سلام من برای مصرف قرص سیپروترون که به معدم نمی ساخت شربت ضد اسید می خوردم به مدت 3 ماه با فواصل کوتاه از آن موقع معدم بخصوص وقتی خلط از مغزم می آید قورت میدم معدم ترش میکنه آرق میزنم می خوام ببینم چرا و به زخم دچار نشدم ؟ با تشکر لطفا اگر امکان داشت پاسخ را به ایمیلم ارسال کنید.
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۵/۲۷
سلام من بیست سالمه...هم با خوردن غذا و هم با معده ی خالی احساس درد سوزنی دارم که به پشت میزنه...دردی از ناحیه گلو یا قفسه سینه ندارم..فکر اینکه به سرطان مبتلا شدم داره دیوونم میکنه..آیا من سرطان دارم..برای اینکه دردی که به پشت میزنه چه باید کرد؟؟؟
سمیرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۵/۳۰
چند روزی احساس سوزش سر معده دارم که به پشتم هم این درد انتقال میشه و به قسمتهای شکمم علت این چی میتونه باشه؟
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۶ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۳
با سلام من 19 سالمه و چندین روزه بدجوری معدم درد میکنه طوری که حس میکنم راه گلوم بسته شده انگار تو گلوم یه چیزی هست که بدجور باعث رنجش و دردم شدم مشکل از چیه؟باتشکر
عبداالباسط
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
با سلام من بعد از اینکه میوه خوردم خیلی شکم درد می گیرم همراه با تهوع علت ان چیست
عبدالباسط
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۶/۰۷
با سلام من 37سالمه بعد از خوردن انواع میوه ها خصوصا انگور شکم درد شدید می گیرم حتی یک حبه از انگور وتهوع نیز می گیرم ولی از معد چیزی نمی اید قبلانیز سابقه زخم معده داشتم لطفا اگه به ایمیل ارسال کنید ممنون می شدم
امین یاری
|
United States
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
سلام ۲۹سالم هست من مدت نه ماه هست که پنتوپرازول استفاده میکنم دکتر گفت ورم معده دارم و هربار که مراجعه میکنم باز پنتوپرازول برام تجویز میکنه ومن چند روز که پنتو پرازول مصرف نمیکنم ترش میکنم وباید اب یا غذا بخورم که ترش کردنم از بین بره ایا میتونم به صورت کم کم امپرازول رو ترک کنم و دیگه نخورم
کیانا
|
United States
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۳/۰۶/۲۸
سلام من 15 ساله هستم به مدت یک ساله که مشکل معده دارم وقتی گرسنه میشم و چیزی نمیخورم درد خیلی شدید و غیرقابل تحملی در معده م حس میکنم و بعضی وقتا صبح زود که تقریبا معده م خالیست حالت تهوع و نفخ شکم و دل پیچه دارم و به غذا و نوشیدنی های کارخانه ای حساسیت دارم دو بار به دکتر مراجعه کردم و دارو مصرف کردم ولی تاثیر چندانی نداشته است و همینطور نتوانستم آنوسکپی کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
فريده
|
United Kingdom
|
۰۵:۳۵ - ۱۳۹۳/۰۶/۳۰
سلام الان مدت دو هفته است كه شبها از درده شديدمعده از خواب بيدار مشوم اين را هم ذكر كنم كه ٦ ماه پيش طهالم را در اوردهام واز هر دارويى براى درد استفاده ميكنم درد را اروم نميكند ميخواهم بدانم چرا اين درد شبها حمله ميكند ممنون از راهنمايتون
صديقه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۰۷
سلام يك هفته است خونريزي معده كردم دچار كم خوني شدم كه يك واحد خون تزريق كردن داروهايي كه تجويز كردن تاوانكس ٥٠٠ ، آموكسي سيلين هر ١٢ ساعت و پنتوپرازول ٤٠ هر ١٢ ساعت قبل از غذا
اين داروها آيا اثر سوء براي معده من دارن؟
ممنون
نازي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۱
سلام حدود ٣هفته هست درد مبهم در شكم دارم ودرد در معده اصلا اشتها ندارم وقتي هم چيزي ميخورم به شدت نفخ ميشم و معده ام آتيش ميگيره وتا موقعي كه باد شكمم خارج بشه خوب نميشم درد به پشتمم ميزنه چند روزي هم درد در بازو هام دارم خواهش ميكنم سونو گرافي رفتم مشكلي در رحم تخمدان ها كليه ها و مثانه ندارم خواهش ميكنم راهنماييم كنيد ميترسم سرطان معده باشه با تشكر
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۶
سلام حدود 3 ماه است که درد شدید دور ناف دارم و خیلی عزییتم می کنه خواهش می کنم راهنماییم کنید.با تشکر
ناصرحسن زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۳/۰۷/۲۹
سلام امیدوارم همیشه تندرست باشید.
دو تا سوال داشتم
1- درست قسمت معده ام ورم می کند.
2- زود زود حالت استفراغ بهم میاد
ممنون میشم جواب بدین ، ایشاله همیشه سربلند باشید. اجرکم عنداله
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۰۶
سرتان روده علاج دارد
حسین عاشوری
|
United States
|
۱۹:۵۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۱۳
سلام من 28 سال دارم و100کیلو وزن دارم دچار بیماری رفلکس معده هستم که چند بار در بیمارستان بستری شده ام اندوسکوپی و کلی ازمایش داده ام الان یک ماه است که پنتوپرازول استفاده میکنم ولی بازم درد در ناحیه قفسه سینه دارم ولی ناراحتی قلبی ندارم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۰
سلام
برا زخم شدید معده چه عناوین بهداشتی ودرمانی را پیشنهاد می کنید؟
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۱
با سلام من 10ساله که زخم معده دارم الان بکم خوب شده ولی یک درد تازه رو 1ساله دارم که همش هم موقع خواب برام اتفاق میفته که از معدم اب میاد اونم شدید وقتی هم قرت میدم هم معدم درد میکنه هم کمر
غزال صارنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۶ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۳
سلام من دختری هستم 21ساله.یک ماهی هست که هر وعده غذا رو میخورم معده درد میگیرم با اینکه غذا به اندازه کافی میخورم نه کم نه زیاد،معده درد میگیرم.آیا این علائم زخم معده هست.آیا موردی هست که به یک پزشک داخلی مراجعه کنم
رضوان
|
United States
|
۰۰:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۶
سلام من رنی 30ساله هستم مدتهاست معده درد دادم گاهی تا یک ماه خوب است وبعد مجدد شروع میشود معده ام تیر میکشد دور نافم مدام سفت است دلیل چیست
fereshte
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۷
سلام..جند ساليست سردرد شديد دارم و همجنين رفلاكس معده وقتى ترش مى كنم سردردم بيشتر ميشه جيكار بايد بكنم؟
مریم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۰۸/۲۹
سلام من حدودده دوازده سالی میشه که درد معده دارم بخصوص زمانی که چای میخورم یا غذای سنگین وچرب وادویه دار مصرف میکنم ویا زمانی که چیزای خیلی سردو پشت سرهم میخورم که تواین شرایط بعد چند روز درد معده ام خیلی شدیدتر میشه البته گاهی هم جوش معده دارم اما نه زیادتو این مدت به پزشک مراجعه نکردم تا اینکه چند وقت پیش رفتم دکتر که به جای اندوسکوپی ازمایش مدفوع رو برام نوشت که ببینم میکروب معده یا مشکل روده ای دارم یا نه که جواب ازمایشم منفی شد وگفت که باید پرهیز کنم البته خودم بعضی وقتها راینتیدین کلینیدیوم سی استفاده میکنم اما میخوام بدونم ایا فقط این ازمایش کافی هست برای مشکل معده ام یا نه ضمن اینکه بگم وقتی برای چندروزی رعایت میکنم مثلا کمترچای میخورم وپرهیز میکنم معده ام خیلی بهتر میشه به نظر شما چه مواد غذایی رو بایداز برنامه غذاییم حذف کنم وچه موادغذایی رو باید بیشتر مصرف کنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنین.
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۱
سلام من 25 ساله هستم و زمانی که غذا یا حتی اب میخورم معده ام درد میگیرد تا حدی که قسمت بالایی کمرم هم درد میگیرد و ضربان قلبم هم بالا میرود میشه راهنماییم کنین ممنون میشم
محسن
|
United States
|
۰۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۲
با سلام بنده 25سال دارم 2سالی میشه ک معده درد دارم سوزش و درد و احساس پری معده ولی اما هیچ گاه حالت تهوه نداشتم چند باری هم ک به دکتر
مراجعه کردم گفتن شما مشکل معده عصبی و اسیدی دارید من پس از مصرف قرص آرام بخش و امپرزول و کلیدیوم سی بهتر شدم ولی با قط این داروها دوباره معدم درد و میسوزه.
میخاسم بدونم مشکل من تا چ حد جدی هستش و در آخر من اشتهام عالی و وزنمم کاهش نداشته و ففط صبح ک از خواب پا میشم اینگار ی گازی یا بادی ته گلوم گیر میکنه و می سوزونه ممنون میشم راهنماییم کنید.
وناراحتی معده تو ارث ما هستش،آیا امکان دار مشکل من جدی باشه...
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۵
با سلام خدمت دکتر من حدود 50 سالمه بیشتر اوقات سمت چپم با معده ام درد میکنه حتی به گلویم تیر میکشه قبلا اکو ونوار از قلبم گرفتم گفتن مشکلی نداری بیشتر دردم مثل یه سوزن تو نفسم هرچه کپسول آمپرازول مصرف میکنم باز این مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
محسن
|
United States
|
۰۱:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۶
ممنون میشم اگه به سوالات پاسخ بدید.......
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۷
سلام من پسوریازیس دارم ضایعات پوستیم کمی اما استخوان درد دارم دکتر رفتم گفت رماتیسم نیست ومشکلی نداری وآزمایشات خوب بوده توروخدا کمکم کنید بس چرا استخوان درد دارم
علیرضا طاهری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۸
سلام من حدود 2.5سال پیش معده درد داشتم واندوسکوپی کردم دکتر گفت از استرس است والتهاب معده وقرص فاموتدین 20داد هرشب یک عدد وخوب شد ولی بعداز گذشت 6ماه باز هم معده درد داشتم وزیاد غذا میخوردم ودائم گرسنه می شدم تااین که بعد از مدتی چای سبز مصرف کردم وچای سیاه نخوردم ودرد معده ام حدود 1.5سال است که خوب شده وغذای کمتری می خورم . ولی در این مدت زمانی که چای سیاه و نمک وبعضی خوراکیها رو مصرف مکنم کمی درد معده دارم ولی زیاد نیست برای اطمینان ازمایش خون دادم هلیکو باکتری معده ام46 بود لازم به ذکر است که بگویم عمویم ناراحتی معده داشت وفوت کرد . من با وجود نداشتن درد معده چکار کنم. متشکرم .
رقیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۰۸
باسلام.همسرم 30 سالشه.تازه آندوسکوپی انجام داده مشکل ورم مری ومعده وگاستریت داره خیلی اذیت میشه غذاشونو کم کرده رژیمی هم میخوره باز درد داره چه کنه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
باسلام من ۳۵سالمه وحالت تهوع در تمام نقاط روز دارم لطفا راهنماییم کنید
ميترا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۰
سلام من دوساله دهنه معدم حس ميكنم يه جيزي هست و بشتم درد ميكنه و اروغ و نفخ معده دارم،دكتر و اندوستكبي رفتم كفت زخمه بنج ماهه هم متوالين دارو مصرف ميكنم ،ايا خوب ميشوم؟
سمانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۵
باسلام,توروخدا جوابه منو بدید!
من٢٨سالمه,سه سال میشه ک اسیده معدم بعضی وقتا زیادترشح میشه,البته سالی یکبار,قرص امپرازول خوردم وپنتوسس خوب میشدم,الان یماهه ک بدجور اذیتم میکنه و دکتررفتم گفت ازاعصاب واسترسه!پنتوپرازول۴٠وآلپروزولام داد,باوجوده استفاده از قرصام شکمم خیلی نفخ میکنه و باوجوده خوردنه غذابازم ضعفه شدیدی دارم انگار ک غذا نمیره تو روده هام,استرسم زیاده,بعدازاجابت مزاج تهوع میگیرمو دستوپام بیحس میشه و زیره دنده راستم درد احساس میکنم,پشتمم بعضی وقتا تیر میکشه و سینه هام درد میکنن و تو گلوم انگار یچیزی گیر کرده,توروخدا راهنماییم کنید,ممنون.
علی مرشدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۱ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۶
سلام و احترام
مداتیست از معده ترشح زیاد اب تلخ حس می کنم و گاهی گداری دچار نفخ شدید و بزرگ شدن ناحیه شکم می گردم.به فوق تخصص مراجعه کردم گفت مشکلی نیست شیر نخور فقط.امپرازول ناشتا جواب نداد.چه کنم؟ پیشاپیش سپاس از پاسخ
آلاله اصغرزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۷
سلام میخواستم بدونم این درسته که اگه آندوسکوپی انجام بشه تا ده سال پس از آندوسکوپی اگه مبتلا به سرطان بشیم رو نشون میده یعنی اگه من که 3 سال پیش انجام دادم الان احتاجی به انجام مجدد هست یا خیر چون درد معده دارم و در آن زمان زخم معده داشتم که خوب نشده با تشکر
محسن صباغ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۷ - ۱۳۹۳/۰۹/۱۹
سلام من ازمعده دردشديدوبوي بدمعده ونفخ معده رنج ميبرم ميخوام بدونم دردشديدوبوي بدبه چه دليليه ودرمان آن چيست باتشكر
mahshid
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۳ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۰
من دوست دارم سرطان معده بگیریم بد بمیرم چراااااا
ناهید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۴
سلام مدت دو ماه معدم میسوزد .آندوسکوپی
کردم الان یک ماهونیم دارو مصرف میکنم هنوز خوب نشدم باید چکار کنیم.
آیدین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۲
سلام من 28سال سن دارم سابقه معده درد آنچنانی نداشتم ولی الان سه روز که معده ام بد جور درد میکنه و یه بعضی اوقات صدای غورغور شکمم میاد و جایی ام که درد میکنه درست ده سانتیمتربالای نافم هست.در ضمن سیگارم میکشم.
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۲
من معدهام اسید زیاد دار بعد از غذا ترش میکند پارسال اندوسکوپی شدم سالم بودم الان یکماه است دارو میخورم خوب نمی شوم
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۷
سلام دور نافم مور مور میکنه اصلا مشکل معده نداشتم تا 1 ماه پیش رفلکس معده بود با دارو برطرف شد رفتم دکتر تشخیص هموریید داد نفخ دارم گاهی اوقات اذیتم میکنه آیا این مور مور دور ناف از نفخ شکم هست که دفع نمیشه؟باتشکر
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۸
سلام دور نافم مور مور میکنه اصلا مشکل معده نداشتم تا 1 ماه پیش رفلکس معده بود با دارو برطرف شد رفتم دکتر تشخیص هموریید داد نفخ دارم گاهی اوقات اذیتم میکنه آیا این مور مور دور ناف از نفخ شکم هست که دفع نمیشه؟باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۹
سلام خسته نباشید
یکی از اقوامم‌ هیلوباکتری در معدش داره و از مقدار مجاز خیلی یشتر شده دکتر چنند تا آنتی بیوتیک داد برای ده روز مصرف..و گفت احتمالا پس از خوردا اینا ۸۰ درصد باکتری از بین میره میخواستم بدونم اون مقداری که تو معده باقی میمونه خطرناک نیست؟اوضاع ایشون رو‌چطور میبینین؟!
ممنون
مهسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۰
سلام کمکم کنید من بعضی وقتا پشتم دردمیگیره معدم دردنمیگیره میزنه به پشتم اگه غذام زیادباشه این طوری میش مو
arash
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۲
سلام
31سالمه
5ماهه معدم بعدازخوردن غذاتا2-3
ساعت دردداره
ماه اول رفتم دکترامپرازول وآنتی بیوتیک داد
تا1مدت خوب بود
2هفته بعددوباره اودکرد
(جدیداهم قهوه-امگا3-وودتامین دی میخورم)
گروه خونیم هم او+
راستی آب که بعدغذامیخورم دردش خیلی خوب میشه
اضافه وزن پیداکردم چون کم تحرک هستم بواسطه شغلم
شغلمم ساختمانه ومحیط کارم بده
معدم روش بلحاط علایم فیزیکی قلمبه بادداره
شرح حال کامل بود
دکترجان نگرانم جوابموزود بدید
سوگند
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۵
سلام. 19 سالمه وزنم 40کيلو هستش و کم اشتها هستم يک سالى هست که همراه مدفوعم ترشح سفيد و لزجى خارج ميشه ,چهار بار هم صبح ها معده درد خيلى خيلى شديد به همراه تهوع و استفراق داشتم درد به حدى شدىد بود که نميتونستم صاف بشينم,آندوسکوپى انجام دادم گفتن که ترشح معدم زياده و باعث زخم معده شده ,ميخواستم ببينم امکانش هست که مشکل ديگه اى هم باشه و اينکه انجام ورزش سنگىن مشکلى ايجاد نميکنه؟؟ ممنون ميشم جوابمو بدين. با تشکر.
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۶
سلام جوانی هستم 22ساله که وقتی نزدیک صبح میشه شکم درد میگیرم.غذانمیتونم بخورم نهایت غذا 3تا4قاشق معده سریع پر میشه وبلافاصله باید برم دستشویی.الان4ماهی هست اینطوری شدم بدنم وصورتم لاغر شده از مزه آب بدم میاد .تا حالا دکتر نرفتم احتمال داره که از کپسول های چاق کننده استفاده کرده ام از اینا باشه
ممنون.
ارغوان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
سلام خانمی 25 ساله هستم که از بچگی معده دردم چند وقتی هسته که معدم شدید درد میگیره و ورم میکنه چکار کنم از غذاهای تند تیز هم پرهیز میکنم وحتی میوه هم نمیخورم
محمد خاتمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۱۷
کل پوره را پودر کن با کمی قند 10 دقیقه جلو غذا بخورید برای درد معده خوب است و به
نگین رحیم بخش
|
France
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
سلام.من خانمی 25 ساله هستم نزدیک به یکسال است که بعد از خوردن غذا معده ام درد میگیرد بعضی وقت ها هم باد در معده ام احساس میکنم پر میشود و معده ام ورم میکند اگر مشکلم جدی است دکتر بروم البته رفتم هیچ تاثیری نداشت با تشکر فراوان
باقری
|
United States
|
۰۶:۳۹ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
سلام
من دختر 31 ساله هستم که زخم معده و اثنی عشر دارم
داروی نکسیوم و کلینیدیوم سی مصرف میکنم
میخواستم بدونم داروی نکسیوم عوارضی مثل اینکه به اندازه یک ثانیه کامل چشمهایم به حالت خواب عمیق میره و احساس میکنم مغزم متوقف میشه ولی فقط چند لحظه س با اینکه من خواب کافی میرم
و ایا زخم معده با ای داروو درمان میشود ؟؟؟
faeze
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۵ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
سلام دختری هستم ۱۹ ساله یه ۲ سالی میشه دچار معده درد شدید میشم به طوری شدید که فقط با زدن امپول خوب میشدم سوزش معده شدیدم دارم یک ماه پیش پیش دکتر رفتم قرص اس امپرازول ۴۰ دادن من تا وقتی که قرص رو مصرف میکردم دردی نداشتم و سوزشم تمام شده بود ولی وقتی دارو رو قطع کردم سوزش معده خیلی شدیدی گرفته ام اگه راهنمایم کنین ممنون میشم
باقری
|
United States
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۰
سلام
من دختر 31 ساله هستم که زخم معده و اثنی عشر دارم
داروی نکسیوم و کلینیدیوم سی مصرف میکنم
میخواستم بدونم داروی نکسیوم عوارضی مثل اینکه به اندازه یک ثانیه کامل چشمهایم به حالت خواب عمیق میره و احساس میکنم مغزم متوقف میشه ولی فقط چند لحظه س با اینکه من خواب کافی میرم
و ایا زخم معده با ای داروو درمان میشود ؟؟؟
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۱
سلام من مشکل اسید معده دارم . نمی دونم چرا موقعی که راه میرم احساس سوزش دارم ولی موقع نشسته یا دراز کش درد یا ندارم یا دارم کمه .لطفا راهنمایی کنین .
رامین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۰/۲۳
سلام دور نافم مور مور میکنه اصلا مشکل معده نداشتم تا 1 ماه پیش رفلکس معده بود با دارو برطرف شد رفتم دکتر تشخیص هموریید داد نفخ دارم گاهی اوقات اذیتم میکنه آیا این مور مور دور ناف از نفخ شکم هست که دفع نمیشه؟باتشکر
نگين ابراهيمي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۴ - ۱۳۹۳/۱۱/۱۴
سلام من ٢٠ سالمه و برام تشخيص سرطان كبد در مراحل اوليه دادن و شديدا دچار كاهش وزن ، زردي پوست و تهوع و سرگيجه شدم جديداً . اينا امكان نداره علايم به بيماري ديگه باشه ؟ بجز شيمي درماني و پرتو درماني راه درماني ديگه نداره بيماريم ؟
نسترن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۵
سلام 21سالمه دخترم توی ایام امتحانات بخاطرسنگینی درس ها خیلی می خوردم تاچاق ترشدم یک شب پفک وچیپس وازاین چیزا خوردم چندشبه بعدخوردن غذا دلم دردمی گیره
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۰
سلام .....
الان به مدت چند ماه كه مادر من 60 ساله دچار معده درد شده دارو مصرف ميكنه داروهاي ضد اسيد دو ت قبل شام و يه دونه صبح ناشتا.مشكلش درده معدس كه با گرسنگي خودشو نشون ميده .تو حالت عادي درد نداره فقط تو حالت گرسنگي. به محض اينكه چيزي ميخوره خوب ميشه دردش.
كلسترول داره كه دارو مصرف ميكرد ولي ازمايش داد انزيم الكالين فسفاتش رفته بود بالا شده بود 406 دكتر گفت يك ماه دااروي چربي رو نخوره و دوباره از بده كه تو ازنايش بعدي بازم الكالين رفته بود بالا و شده بود 420 .البته بقيه انزيم ها و بيلي روبين طبيعيه كاملا . حالا ما بايد به چه دكتر مراجعه كنيم؟ الكالين فسفات براي چي بالا ميره در صورتي كه بقيه انزيم ها كاملا طبيعي هستن؟درد معده كه با گرسنگي شورع ميشه بايد پيگيري بشه ؟ ايا خطرناكه؟لطفا كامل جواب بدين و فقط ننويسين به پزشك مراجعه شود.سپاس
امیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۱/۳۱
سلام من مدتی است معده ام درد میکن مشکلش چیست
اکرم
|
United States
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۰۲
تروخدا جواب منو بدید..
من ی مدت 8 ماه هست که معده درد شدید دارم حتی واسه چند ثانیه اروم نمیشه
هزارتا دکتر رفتم
اندسکوپی
انواع ازمایشا سونو گرافی
صفرا هزارتا دادم اما جوابا میگن چیزیم نیست
شکم ی دفه مثل بادکنک باد میکنه خالی میشه
خدایا باید چیکار کنم دردمو باید ب کی بگم
آزاده
|
Japan
|
۲۱:۵۴ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۴
با سلام و خسته نباشيد من تا ٣ سال پيش زخم عثني عشر داشتم كه بادارو بر طرف شد الان حدود ٤ روزه كه حدود ٤ انگشت بالاتر از نافم دردي دارم كه با دردي كه قبلا داشتم فرق داره وقتي دست مي زنم روش درد ميگيره چه دليلي مي تونه داشته باشه؟؟؟؟
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۵
با سلام؛من 25 سال دارم از 6 حدود 20 سالگی بعضی وفتا معده درد داشتم و رفلاکس که با دارو خوب شد تا حدود 4 ماهه پیش ک تحت استرس شدید بودم و معده دردم شروع شد مخصوصا بعد از خوردن غذا؛بیشتر سمت راست معدم درد میگیره وشکمم ورم میکنه؛با دارود خوردن ی مدت خوبه ولی بازم شروع میشه؛اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
آزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۶
پس چرا جواب نمي دين؟؟چند روز طول مي كشه؟؟؟
جدیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۱ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۷
دوسال پیش دردمعده شدیدگرفتم بعدازازمایش متوجه سنگ کیسه صفراشدن بعدازعمل خیلی خوب شدم امالان بازم بدون دلایلی ویابادلایل خیلی کوچک دردمیکنه وبه پشتم میزنه لطفا بگیددیگه چه مشکلی دارم
وحید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۳۸ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۹
من الان نزدیک سه ساله معده درد دارم دکتر چند بار رفتم یکی از دکترهایی که رفتم اندسکوپی کرد گفت که زخم معده دارم همیشه سینه ی سمت چپم میگیره خیلی دکتر قلب رفتم گفت قلبت هیچ مشکلی نداره میخاستم کمکم کنید تا پارسال وزنم ۸۰ کیلو بود ظرف چند ماه وزنم شده ۵۵کیلو خیلی لاغر شدم
رامه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۲/۱۹
با سلام می خواستم بپرسم من هر قرصی که مصرف میکنم. معدم درد میگیره مخصوص مسکن نمی دونم چکار کنم با تشکر از شما
مژده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۴/۰۲/۲۸
سلام ، خواهر من 30 سال داره، به مدت 3 هفته هست که هر چند روز معده درد شدید میگیره بطوری که با آمپول های رانیتیدین هیوسین و قرص های کلیدینیوم سی و هیوسین(که تجویز پزشک بوده) خوب نشده.در مورد غذا خوردن هم کاملا محتاطانه عمل میکنه،بعضی اوقات که به هیچ عنوان درد کم نمیشه حتی از شیاف دیکلوفناک هم استفاده کرده اما فایده ای نداشته، لطفا راهنمایی کنید.
یک سوال دیگه هم داشتم، با توجه به مطالبی که در مورد آندوسکوپی خواندم، به نظر خیلی سخته،(البته برای بیمار) روش دیگه ای برای تشخیص بیماری نیست؟
با تشکر
ازاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۴/۰۲/۳۱
با سلام خسته نباشید،درد معده شدید دارم میگیره به پشتم توکمرم وقتی ماساژمیدم کمرم رو اروم میشه ،ولی دردش خیلی ناراحتم کرده به صورت نقطه ای هم پشت قلبم تو کتفم درد میگیره میترسم از قلبم باشه لطفا راهنمایی کنید
mirzayifar darush
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
من ورم معده ونفغ معده هم دارم حتی صبح زودبامعده خالی سوزش ودردمعده دارم وزیاداشتهاندارم نداری
آیادرماه رمضان میتونم روزه بگیرم ??
mirzayifar darush
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۱
من ورم معده ونفغ معده هم دارم حتی صبح زودبامعده خالی سوزش ودردمعده دارم وزیاداشتهاندارم نداری
آیادرماه رمضان میتونم روزه بگیرم ??
مامان معین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۴/۰۳/۰۶
سلام,شوهرم ورم معده شدیدوتنگی دریچه اثنی عشرداره ایانیازبه عمل داره؟بعدعمل مشکل پیش نمیاد
محمد علی حافظی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۹ - ۱۳۹۴/۰۵/۰۸
سلام و خسته نباشید دخترم 16ساله است و دانش اموز مدرسه تیزهوشانه. معده اش دردهایی با فواصل زمانی 10روز گاهی 30روز دارد فشار عصبی بالایی در خصوص درس و مسائل دیگر دارد که این باعث درد های شدید معده می شود امپرازول 20مصرف می کنه که موقتی خوب میشه ولی بعدا دوباره درد می گیره برای درمان قطعی چه باید بکنه؟ ضمنا به پزشک متخصص داخلی آقای دکتر محمد مجیدی در بهشهر مراجعه کردیم و نظرشون این بود که نیاز به اندوسکوبی نداره و قرص کلیدوم سی سبز رنگ رابرا ی اعصاب معده تجویز کردند و امپرازول20را. من چه باید بکنم ؟ ممنون
zohreh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
سلام اسم من زهره اس و 17 سالمه....بیشتر از چهار ماهه که دیگه مثل قبل تغذیه خوبی ندارم ونسبت به خوردن هر غذای بی میل شدم و 5 روزه 10دقیقه بعد از خوردن غذا دل درد میگیرم...تورو خدا کمکم کنید...وباید اضافه کنم که خیلی واسه آینده ام دل شوره و استرس دارم چون من امسال باید کنکور بدم...please help me...اگه تونستید خیلی زود جوابم رو برام ایمیل کنید...
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۸ - ۱۳۹۴/۰۶/۰۱
سلام
من 33 سال دارم درد معده ام میزنه مثل بشکونی میونی که معده ام گرفتند درد ش به زیر گلوم ...
ممنون میشم از لطفتون...
machanic
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۰۸
سلام خسته نباشید
من 20سالم هست...دو ساله دارم بدنسازی کار میکنم
شروع بدنسازی وزنم تو یه ماه نه کیلو اومد بالا....و الان مدتی هست که هر کاری میکنم( وزنم اصلا زیاد بالا نمیاد)بطوری که خیلی وقتا شبا کلی غذا که میخورم ساعت 12 نزدیک ساعت 2.5انگار که هیچی نخوردم!
و اگه دوباره چیزی نخورم دردش بیچارم میکنه!
میخواستم ببینم این بخاطر بدنسازیه؟یا معدم مشکل خاصی داره؟
لطفا راهنمایی کنید باتشکر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۳
سلام.من24ساله ام همیشه ضعف معده دارم و دائما باید چیزی بخورم در صورت گرسنگی حالت تهوع و درد شدید معده دارم.به ترشیجات هم علاقه عجیبی دارم.ضعف رفتنه معده ام میتونه از زخم معده باشه.ممنون از شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۴/۰۷/۲۷
من 33 سالم چند وقتی معده ام درد می کرد اندسکوپی کردن گفتن معده سوخته براثر اسید بهم امپرازول داده خوب نشدم میخواستم بدانم خوردن شیرین بیان برای معده خوب است ایا خوردن امپرازول بهتر یا پنتوپرازول
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۶ - ۱۳۹۴/۰۸/۱۶
زنی متأهل وبیست ساله هستم ۶ماه بعد از ازدواجم دچار معده درد کمی شدم ک باخوردن رانیتیدین خوب میشدم الان یک سال و شش ماهه ک از ازدواجم میگذره ودچار معده درد شدید ی میشم ب صورتی ک انگار پشتم هم داره سوراخ میشه ودچار حالت تهوع میشم پیش دکترای متخصص زیادی رفتم وآندوسکپی هم انجام دادم ن زخم معده داشتم ن چیزی.وهمه ی دکترا گفتن ک این مشکل از اعصابت واسترس هست وباید کنترلشون کنی. بعداز اتمام خوردن قرصای امپرازول دوباره این درد برگشت وداره کلافم میکنه.نمیدونم چیکار کنم.لطفا راهنماییم کنید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۱
من 43 سال دارم شکمم همیشه درد میکنم می خوابم روی دست راست و چپ درد میکنه دستشویی که میرم درد شکم دارم لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۷ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۴
با عرض سلام و خسته نباشی خدمت اقا دکتر.عرض شود بنده26سالمه از سن 20سالگی ترش معده داشتم از24 سالگی بعلت پر خوری ک داشتم .دل درد شدید و نفخ شکم باد گلو مدفوع قیری و حالت تهو برام ایجاد شد ب دکتر مرجعه کردم اندو سکوبی انجام دادک گفت سر معدت سوخته.قرص نولپازا برام نوشت ک بعداز جدود شش ماه جواب داد ک بهتر شدم بعداز بهبودی دیک قط داروا کردم بعداز قط دارو ی مایع چسبناک صبا تو گلوم جمع ممیشد وباید هروز صبا تخیله کنم بعداز یکسال رفتم بیش دکترم همون داروا برام نوشت و متادین هم اضاف کرده ضمنا حدود دو هفته اس درد گلو دارم ولی مشکلی با خوردن ندارم مشکل درد گلوم هم ب دکترم گفتم ولی همون دارو برام نوشتن درضضمن این بار از دکترم برسیدم کفتن ی نو ع اعلام رفلاکس معده اس در حال ک موقعه اندو سکوبی گفتن سوختگی سر معداس تورو ابوالفضل بگین مشکل من چیه ؟؟؟؟؟
اگر سرطانیییه چرا دکتر چیزی بمن نمیگه ؟ تورو ب امامحسین بمن بگین خطری منو تهدید میکنه چووون استرس و اصطراب زیادی بهم وارد کرده باتشکر فراوان ودرود منتظر جوابم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۸ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
باسلام
دختری 24ساله هستم که مدت 20روز است که به درد معده دچار شده ام قرص امپرازولو کلیدینیوم و راینیتدین هم تاثیری برای من ندارد فقط دوساعت بعده خوردنشون خوبم بعد دوباره درد شروع میشه پیشه دکتر رفتم فقط اون داروهارو داد هیچ علاءم دیگه ای ندارم فقط معدم درد میکنه البته چند سالی هم بود که نفخ معده داشتم اما باعث درد نشده بود به نظر شما باید چیکار کنم؟نیاز به آندسکوپی دارم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۴/۰۹/۰۸
چرا انقد بی رحمییین چرا جواب مارو نمیییدین؟؟؟؟؟؟؟ تورو امامحسین جواب بدین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
سلام مامان من ۴۰ سالشونه و دردمعد دارن طوری که وقتی میوه میخورن درد شدید میگیرند و باید شیف بزارند ؟ و گاهی اوقات هم درد به پشتشون میزنه لطفا راهنمایی کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۶ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۳
سلام ، من ٣٧ سالمه ، صبحها كه از خواب بيدار ميشم احساس سنگيني شديد معده دارم و اين موضوع خيلي منو اذيت ميكنه ، با خوردن يك تا دوليوان آب ناشتا خوب ميشم . در طول روز و شب هم هيچ مشكلي توي معده ندارم ، اندوسكوپي هم كردم و معدم سالمه. اهل سيگار و چاي هم نيستم ، دليلش رو در چي ميبينيد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۴ - ۱۳۹۵/۰۲/۲۴
سلام من ٣١سال دارم وچندين سال است كه زخم اثني عشر دارم
باوجود مصرف قبل از هر وعده غذا كه پنتو پرازول مصرف مي كنم
ولي با وجود خوردن كوچيك ترين غذاها يا مثلا شيريني باچاي معده
درد مي گيرم بايد چيكار كرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۸ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
سلام من15سالمه قبلا معدم بعضی اوقات خیلی کم درد میکرد ولی الان یک هفته میشود که معده ام هم از جلو و پشت درد میکند و احساس میکنم که چیزی در دلم مانده است ولی وقتی غذا می خورم مشکلی ندارم و حالت تهوع هم ندارم .علت این چیست؟
ناشناس
|
United States
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۲
با سلام .نفخ معده من به حدی هست که دو طرف شکمم متقارن نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۸
بادی عجیب از معده ام به گلویم می آید ودل درد عجیبی دارم .مدتی قرص مصرف می کنم التیام نیافته ام مرا راهنمایی کنیدلطفا.ممنون ازسایت خوبتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۴
سلام اقای دکتر من 24 سالمه حدود شش روزه ک سوزش سر دل دارم و هنگام دفع مشکل دارم موقع خواب دردی ندارم ولی وقتی بیدار میشم دردم شروع میشه هیچ حالت تهوع یا وجود خون در مدفوع ندارم ولی بدجور کلافه شدم,در ضمن سابقه رفلاکس معده هم دارم,قبل این درد حدود بیس روز از قرصای ضد التهاب مفاصل برای دیسک کمر استفاده کردم,لطفا کمکم کنیدبگید چیکار کنم.مرسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۰۶/۰۹
با سلام و عرض ادب و احترام
من نوجوانی 15ساله هستم.بعضی مواقع صبح ها بعد از بیدار شدن حالت تهوع و معده درد پیدا میکنم .لطفا راهنمایی ام کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۱۸
سلام خسته نباشین.من 26 سالمه و توی چند سال گذشته چند ماه یه بار سوزش معده داشتم و بعد خود به خود خوب شد.الان مدت دو هفته س در ناحیه زیر قفسه سینه و بالای معده م سوزش خیلی شدیدی دارم.اون هم اکثر اوقات ساعت 6یا 7 صبح که خواب هستم اتفاق میفته که باعث بیدار شدنم میشه و بعد از 10 دقیقه آروم میشه.لطفا راهنماییم کنین.ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۶ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۶
سلام دو هفته پيش به علت استفاده از فست فود معده درد شديد گرفتم و به دكتر مراجعه كردم از بعد از اون روز همش احساس گرسنگي شديد در معدم ميكنم معدم اسيد توليد ميكنه كه اون اسيد باعث گرسنگيم ميشه نظر شما چيست؟ ايا راهي هست براي خوب شدنم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۵/۰۶/۲۷
با سلام 23سال سن دارم و نزدیک دو سال میشه این مشکل رو دارم مشکل بی اشتهایی دارم و خیلی کم غذا میخورم ...و بعد از غذا اب و دهانم زیاد میشه و حالت استفراغ بهم دست میده لطفا راهنمایم کنین ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۴ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۲
با سلام
من 32 سالمه . یکی دو سالی هست که گه گاه از درد و سوزش معده رنج می برم . این درد مقطعی میاد و بعد از یکی دو ماه دوباره بر میگرده. البته با خوردن بستنی - سبزیجات و میوه تشدید میشه . الان یک هفته ای هست که موقع غذا خوردن که در حالت نشسته و خم شده روی زمین میشینم احساس یه درد خسته کننده و کلافگی پایین دنده هام دارم . حتی گاهی اوقات که غذاهم نمیخورم موقعی که رو صندلی میشینم یا خم میشم این درد وجود داره. صبح که از خواب بلند میشم دردی ندارم ... میشه راهنماییم کنید که علت چی میتونه باشه... ممنونم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۰ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
سلام ببخشيد ميخواستم بپرسم اگه كسي زخم معدشو جراحي كنه و برداره كاملا اثراون از بين ميره يا بازم عين قبل در معرض درد و خون ريزي هست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۵
با عرض سلام وخسته نباشید من خانم 34ساله هستم سه سال پیش برای درد معده ای که داشتم آندوسکوپی شدم و دکتر میکروب معده را تشخیص دادند به مدت یک سال و نیم تحت درمان بودم حالا خوب شودم گاهی معده ام درد می کند اما خیلی کم نگرانی من این است که در حالت عادی معده ام درد نمی کند اما وقتی کمی با دستم به معده ام فشار وارد می کنم درد می کند لطفا راهنماییم کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۲۰
سلام من حدودا چند ماه بود که اسید معدم زیاد بود باد گلو و سوزش سر دل داشتم دکتر تشخیص زخم اثنی عشر دادن بهم دارو دادن استفاده کردم اما الان وقتی غذا میحورم معدم درد میگیره علتش چیه!؟سنمم22سال هست. باتشکر
احمد علیجانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۱
سلام درد معده دارم چند روزی دربه دوطرف پهلو به زیر شکم وبعضی موقع به بالای معده میزند با تخلیه مدفوع دردم کمتر میشود یا قطع میشود به نظر شما چکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۰/۰۸
سلام هروقت نفخ وحالت تهوع دارم ومعده درد اندازه یک قاشق پرچایخوری سیاه دانه میذارم دهنم بعدیکدقیقه کن تودهنم خیس شدکامل میجوم وقورت میدم ونصف لیوان آب میگیرم گه کامل بره پایین فقط دقت کنید اگرهمه ی سیاه دانه رو ازقبیل بخیسونیدیاپودرکنید سونی میشه!!!فقط به اندازه هربارکه میخورد بذارید تودهن وخیس گه شدبجوید و... اگرباعسل بخورید بهتره. حتما وحتما امتحان کنید درمون هردردیه نه فقط معده
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۶ - ۱۳۹۵/۱۰/۳۰
سلام من هر وقت غذا می خورم و یا بعد از غذا پیاده روی می کنم یک نوع حس درد خاصی در معدم دارم سوزش نیست بلکه درد است البته ناگفته نماند من سندرم روده تحریک پذیر هم دارم آیااین علائم جدیه باید آندوسکوپی بشم یا مشکل زخم معده ای دارم برای حل این مشکل منو راهنمایی کنین ممنونم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
ب
آرش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۵ - ۱۳۹۵/۱۲/۲۳
سلام
مردی هستم ۳۵ ساله و متاهل
از دو هفته پیش بدنم به چیزی که نمیدونم چی بوده الرژی پیدا کرد و کهیر زدم
بعد از کهیر زدنم با درد بسیار شدید زیر قفسه سینه مواجه میشم و تنها راهی که دردم رو ساکت میکنه خوردن آب هست، به طوری که روزای اول کهیر زدنم که چند بار با این درد مواجه میشدم تا ۴ لیتر آب هم مجبور شدم بخورم که دردم ساکت بشه
وقتی موقع درد اب میخورم این حس رو دارم که انگار یه چیزی داخل معدم نرفته و سر معدم گیر کرده و با اب خوردن با فشار اون چیز رو میبره تو معدم و دردم ساکت میشه
لطفا راهنماییم کنید
مگه کهیر باعث معده درد میشه؟
درد دقیقا زیر قفسه سینه و با فشار دادن دستم توی نقطه درد ، دردم بیشتر میشه
بعضی وقتا درد به سمت راستم و بعضی وقتا به سمت چپم کشیده میشه و پشت کمرم هم درد سرایت میکنه
نیلوفر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۱۷
سلام من 16سالمه چند روزیع که سمت چپ شکمم درد خیلی خفیفی میگیره بعد همون لحظه خوب میشه.علتش چیه ؟
محسن
|
France
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۶/۰۲/۰۵
با سلام من 28 سال دارم که زود گرسنه میشم و احساس تنگی نفس دارم سمت چپ شانه و بعضی موقع ها پشت شانه درد دارم دکتر رفتم نوار قلب گرفتم خوب بوده . موقعی که غدا خوردن و گرسنگی نفس عمیق نمیتونم بکشم باید دراز بکشم و زیر سرم بلندی باشه تا اروم بشم درد معده هم بعضی موقع ها کم دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
سلام مردی ۲۹ ساله هستم ۱ هفته صبح زود ساعت ۶ از درد معده بیدار میشم که بیشترش باده معدس حالت تهوه شدیدم دارم کمکم کنید ممنون میشم
نیما کبیری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۲۶
با تشکر از مطالب خوبتون من قرص اولتاپ استفاده کردم برای سوزش معده ام و هیج گونه عوارضی برای من نداشت
با سلام با تشکر از مطالب سایت شما که به من خیلی کمک کرد من جدیدا از قرص ultop استفاده میکنم و خیلی راضی هستم و هیچگونه عوارضی روی من نداشته است
ترنم باران
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۱
سلام مادرم وقتی روزه میگیرد معده اش درد میگیرد وقتی افطار میکند خیلی شکمس باد میدهد چرا لطفا سریع جوابمو بدید ممنون
پریسا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۵۸ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۳
سلام من 24 سالمه درد طولانی معدت معده و احساس گرسنگی دائمی دارم. دلیلش چی می تونه باشه.
البته سابقه میکروب معده هم دارم
مرادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۳/۱۴
سلام من از چن سال قبل دهنم بوی بدی میداد وبعد از روزه گرفتم ی روز معدم شروع ب درد شدیدی کرد که ب پزشک مراجعه کردم داروهای معمول معده رو دادن ولی دردم کم نمیشه میخواستم بدونم که این درد ی دفعه شروع شده و ذهنم از قبل بو میداد ولی درد معده نداشتم ممکنه این مشکلات بخاطر صفر ای متعفن باشه ؟ یا از چی هس مشکلم ؟ ممنونم .
مرضيه هستم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۱
يك هفته است دهانم تلخ شده ومزه غذا ها را خيلي كم متوجه ميشوم ميتواند از چي باشد و بايد به چه دكتري مراجعه كنم
زهرا جونم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۲
سلام
نورالله میرزایی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۲۴
من چند روزیه احساس میکنم معدم آب دارد و حالت تهوع دارم سرم هم گیج میرود قبلا آندوسکوپی کردم پزشکم گفت اسید معده من زیاد است ورم معده دارید
زهرا خانم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۸
سلام من پدرم بیماری هپاتیت cدارن ولی بیشتر وقت ها هم میگن ک سر دلشون میسوزه مشکل معده هم دارن و خون هم از گلوی پدرم میاد ما باید چیکارکنیم واسه بیماریش دکترم بردیم میگن ک آمپول برای هپاتیت فوالقاده زیاده .و کف پای پدرم میسوزه باید چیکارکنم برای پدرم سنش 54
سیما نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
ساام من مدتی هست ک از پشت گردنم تا پیایین هم سوز میزنه هم داغ میشه هر مواد غذای هم ک بخورم همینطورم بعضی موقعا هم ی تب داخی وبیرونی بدنم داره علت چیست
سیما نوروزی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۹
ساام من مدتی هست ک از پشت گردنم تا پیایین هم سوز میزنه هم داغ میشه هر مواد غذای هم ک بخورم همینطورم بعضی موقعا هم ی تب داخی وبیرونی بدنم داره علت چیست
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
سلام
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۰
سلام من معده ام درد می کند
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۴
سلام من ناشتا و مواقعی که معدم خالی هست مخصوصا صبح ها وقتی نوشیدنی اسانس دار مس دلستر یا نوشابه و اب پرتقال میخورم معدم درد میگیره و بید حتما یه خوراکی بخورم تا اروم میخاستم بدونم چطور میشه این مشکلو رفع کنم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۰
سلام من 19 سالم.2 روزی میشه دل درد شدید میگیرم چند ثانیه دوباره عادی میشه تا 30 ثانیه ای تکرار میشه علتش چه باید چکار بکنم.؟؟؟؟
مهرداد بخشی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۴/۲۴
با سلام.
چرا غذا میخورم احساس میکنم که قسمت راست قفسه سینه غذا گیر میکند ؟
2 روزه این مشکل را حس میکنم حتی با قورت دادن آب دهن قسمت راست قفسه سینه حس میکنم غذا گیر کرده است...
جی میل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
میشه به من بگید چقدر غذا بخورم
رضاپور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
بیشتر وقتا اشتهام کور میشود غذا بد موقع میخورم بیشتر اوقات تا دیر وقت بیدارم.
حامی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۳۱
معدم درد میگیرد وقتی خم میشوم حس میکنم اسید معدم میزنه بالا داخل خوابم بعضی اوقات درد میگیرد که نمیتونم. بخوابم سیگار نمیشکم اما چای و نوشیدنی گاز دار زیاد میخورم علت چیست؟
م
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
س
آرمین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۱
دوستان من انواع ناراحتی های گوارشی داشتم سه بار آندوسکوپی دادم با دارو اصلا خوب نشدم فقط مصرف عسل طبیعی با سیاهدانه آسیاب شده به صورت ناشتا و شب ها موقع خواب تا ۴۰ روز.بعد ۴۰ روز تا یک هفته مصرف بابونه به صورت ناشتا . هیچوقت وسط غذا آب نخورید با شکم پر نخوابید غذا رو قشنگ بجوید تا میتونید ورزش کنید من اینجوری خوبه خوب شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۲
خوبه
علی اکبر
|
Germany
|
۱۸:۲۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
سلام
من ۱۶ سال سن دارم و لاغرم
میخواستم بگم هر وقت غذای چرب میخورم که چاق بشم
لامزب مستقیم پوستم جوش میزنه
نمیدونم چی کار کنم لطفا پاسخ بدین
تشکر
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۶
سلام .من معده درد شدید دارم یک دوره ای سوپرمینت با رانیتیدن خوردم.ولی خیلی اثر نداشت.علائمم شدیدتر شده همیشه حالت تهوع دارم با درد استخوان.وقتی معدم درد میاد بالای شکمم ورم میکنه وخیلی هوا توی معدم جمع میشه به حدی که نفس کشیدن برام مشکل میشه وببخشید تا آروغ نزنم نفسم ببالا نمیاد وخوب نمیشم.شما میتونید به من بگید چرا؟
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام چند روزه معده ام درد ميكنه سوزش شديد داره انگار چيزي هم گير كرده باشه ..نميدونم چرا چنين شدم . چند روز پيش چنين بودم از قرص معده استفاده كردم ولي زياد اهل قرص و دارو نيستم . ميشه راهنماييم كنيد . با تشكر
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام چند روزه معده ام درد ميكنه سوزش شديد داره انگار چيزي هم گير كرده باشه ..نميدونم چرا چنين شدم . چند روز پيش چنين بودم از قرص معده استفاده كردم ولي زياد اهل قرص و دارو نيستم . ميشه راهنماييم كنيد . با تشكر
مريم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۴
سلام چند روزه معده ام درد ميكنه سوزش شديد داره انگار چيزي هم گير كرده باشه ..نميدونم چرا چنين شدم . چند روز پيش چنين بودم از قرص معده استفاده كردم ولي زياد اهل قرص و دارو نيستم . ميشه راهنماييم كنيد . با تشكر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱
۲۸سال سن دارم ، حدودا دوسال درد معده دارم مدتی امپرازول مصرف کردم دردم اروم شد و اونو قطع کردم بعد ازچندماه مجددا دردم شدیدتر شد به پزشک مراجعه کردم واندوسکوپی شدم طبق نظرپزشک زخم معده و ورم مری دارم ، بعداز چند روز سه روز متوالی استفراغ داشتم به همراه ترش کردن خواستم دلیل رابپرسم
بهاره
|
Sweden
|
۲۳:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۴
سلام من شب ها احساس ميكنم معدم اتيش گرفته و تب داره
الهه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۰۵
سلام 20 سالمه زیر نافم یه جور درد داره انگار نفخ داره دست میزنم انگار میترکه چیکار کنم؟
ناشناسس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۶ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۰
سلام من 36سالمه وخانم هستم چندروزه داخل شکمم احساس سوختگی میکنم احساس میکنم داخل شکمم زخم شده وبه کمرم میزنه ودرددارم علت چیست؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
سلام دو ماه میشه داخل شکمم سوزش شدیدی دارم هر ساعت قسمتی از شکم میسوزه سر دلم درد شدیدی هم داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۷
سلام دو ماه میشه داخل شکمم سوزش شدیدی دارم هر ساعت قسمتی از شکم میسوزه سر دلم درد شدیدی هم داره
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
باسلام من دختری با 22 سال سن هستم پنچ سال است ک معده ام سوزمیحدهد صبحها حالت تهوع دارم دهانم تلخ میشود احساس میکنم روی معده ام باز است راهنمایی فرمایید
الناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۱
باسلام من دختری با 22 سال سن هستم پنچ سال است ک معده ام سوزمیحدهد صبحها حالت تهوع دارم دهانم تلخ میشود احساس میکنم روی معده ام باز است راهنمایی فرمایید
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر