کد خبر: ۴۱۹۹۹۲۸
گروه : وب‌گردی
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۸
۲۷ آذر ۱۳۹۱ - ۱۳:۴۸
کد خبر : ۴۱۹۹۹۲۸

موضوع تازه ترین مطلب منتشر شده در وبلاگ عصر انتظار به ظهور امام عصر(عج) مربوط است که خواندنش خالی از لطف نیست. در این نوشته از سخنان علامه حسن زاده آملی استفاده شده است.

به گزارش مجله شبانه  باشگاه خبرنگاران، وبلاگ عصر انتظار در جدیدترین نوشته خود آورده است:

ظهور همچون طلوع امريست تدريجي نه دفعي

شکر پروردگار متعال را که نعمت حیات بخشید و به نعمت اسلام و ایمان مفتخرمان کرد تا در سایه بندگی اش درجات کمال را طی کنیم و به مقام قرب و رضوانش نائل شویم  و در این راه، بندگان صالح و اولیاء مقربش را در کسوت انبیاء و و اوصیا علیهم الصلاة و السلام، مربی و معلم و رهبر ما انسانها قرار داد، تا در سایه پیروی از این اسوه های الهی به سر منزل مقصود برسیم و آفات و خطرات مسیر بندگی ، مانع از طی مسیر نشود.

یکی از بزرگترین الطاف الهی برای مومنین عصر حاضر، خصوصا ملت شریف ایران، تقارن مبارک ایام حیات دنیوی شان با انقلاب اسلامی و برپایی نظام مقدس جمهوری اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) و تداوم آن با هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای - مد ظله العالی- میباشد.

 

شکر این نعمت اقتضا میکند که روز بروز شناخت ما از این مقوله حساس و سرنوشت ساز تاریخ بشریت عمیق تر شود و تلاش مضاعفی انجام شود، تا این حرکت توحیدی-ولایی ، به اهداف والای خود روز به روز نزدیکتر شود

یکی از مهمترین محورهایی که لازم است در این مقوله تببین شود؛ رابطه انقلاب اسلامی ایران در ارتباط با جریان تاریخی حرکت انبیاء عظام و اوصیاء طاهرینشان، خصوصا بعثت نبی مکرم اسلام صلی الله علیه و آله و امامت جانشینان ایشان در گذشته و آینده می باشد.

البته در این مقاله، قصد ورود کلی به این بحث نداریم اما لازم است به عنوان مقدمه مطلب به این حقیقت مهم توجه شود که علت عمده و اساس موفقیت های نظام اسلامی عزیزمان، پیوندهای بنیادین و گسست ناپذیر با این سیر نورانی الهی در بستر تاریخ بوده است و اگر نبود این پیوند مبارک معلوم نبود که آیا انقلابی در این مرز و بوم شکل میگرفت یا نه؛ یا در تداوم به چه سرنوشتی دچار میشد!

به همین خاطر لازم است بیش از پیش این موضوع از زوایای گوناگون نگریسته شود و ابعاد مهم این پیوند تببین و تشریح شود

یکی از شاخص های مهم و استراتژیک این بحث موضوع تببین پیوند انقلاب اسلامی ایران و انقلاب جهانی حضرت خاتم الاوصیاء، حجه بن الحسن العسکری (ارواحناه فدا) و مقوله "ظهور" میباشد

پیشینه تاریخی این بحث و تببین این موضوع به همان اولین روزهای آغاز نهضت میرسد وعمری به درازای خود انقلاب دارد.

بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره)، بارها در پیامهای مکتوب و سخنرانی هایشان چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از انقلاب، به این موضوع اشاره داشته اند.

ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله خامنه ای نیز به عنوان ناخدای کشتی انقلاب به اشکال گوناگون در این مورد سخنانی ایراد کرده اند. علما و دانشمندان جهان اسلام خصوصا  جهان تشیع نیز به بیان های گوناگون در این زمینه بیانات مهم و موثری داشته اند که وارد شدن به این موضوع فرصت زیادی می طلبد.

موضوع این مقال، پرداختن به این قضیه از زبان افتخار عالم تشیع در عصر حاضر علامه ذو فنون "حضرت آیت الله حسن زاده آملی " است

جایگاه علمی و عظمت شخصیت عرفانی این وجود گرانقدر شناخته شده تر از آن است که نیاز به پرداختن به آن باشد و اهمیت این مطلب این است که از طرف چنین عالم وارسته و محقق والا مقامی بیان شده است ؛

بیش از این شما عاشقان دلباخته یوسف فاطمه را منتظر نمیگذارم و به نقل این مطلب از زبان ایشان میپردازم:

لازم به ذکر است که بیان این مطلب از طرف استاد به حدود 10  سال پیش بر میگردد و به خاطر اهمیت موضوع و اقتضاء فضای اجتماعی سیاسی این دوران، برای اولین بار بصورت مکتوب عرضه میشود:

اوائل روزهای سال 1380 (ه.ش) بود که بعد از حضور در مناطق جنگی دفاع مقدس با جمعی از دوستان عازم شهر مقدس قم شدیم؛ فیض زیارت حضرت معصومه و دیدار با برادران فاضل و محقق حوزه علمیه لحظات به یاد ماندنی را برای جمع ما به یادگار گذاشت. در ایام حضور در قم با محقق بزرگواری آشنا شدیم که در مورد ظهور و نشانه های آن تحقیقات گسترده ای انجام داده بود و با استدلالهای روائی جالب معتقد بود که ظهور بسیار نزدیک است . نکات علمی سخنان ایشان، هر شنونده ای را به تفکر وامیداشت و قضیه فراتر از یک ادعای احساسی و بی بنیان بود تا این که در همان ایام توفیق، یارِ جمع دوستان شد و در صبح یک روز بهاری موفق به حضور در بیت علامه حسن زاده آملی (حفظه الله تعالی) شدیم و از نزدیک این دانشمند گرانقدر را زیارت کردیم. داستان چگونگی حضور در محضر ایشان و ساعتی که در خدمت معظم له بودیم خود جریانی شیرین و درس آموز است که وقت مستقلی برای بیان میخواهد که در این مقال مختصر نمیگنجد؛

 

اما آنچه باعث شد آن جلسه برای این حقیر به یاد ماندنی و سرنوشت ساز شود مطرح شدن ماجرای تحقیق برادر محققمان درمورد ماجرای ظهور ونشانه های آن بود.

آن طلبه فاضل به تفصیل موضوع را برای حضرت علامه شرح دادند و ایشان با ادب و حوصله مثال زدنی به دقت به سخنان ایشان گوش دادند؛ همه دوستان حاضر در جلسه لحظه شماری میکردند تا عکس العمل علامه حسن زاده را در قبال مسائل مطرح شده مشاهده کنند، بعد از پایان سخنان برادر بزرگوار، استاد لحظه ای تامل کردند و سپس با خنده شیرین و معنا داری به جمع نگاه کرده و با آن لهجه شیرین فرمودند " خلاصه عرائض حضرات این است که میخواهید بفرمایید که ظهور حضرت نزدیک است؟"

با تایید دوستان ایشان فرمودند (توجه: دقیقا این جمله را فرمودند) : اگر بگویم ظهور اتفاق افتاده چه؟

همه جا خوردیم. اصلا انتظار چنین مطلبی را از ایشان نداشتیم همه مات و متحیر این سخن ایشان بودیم و نمیدانستیم چه بگوییم.

علامه که متوجه تحیر جمع شده بود با بیانی حکیمانه این گونه مطلب را توضیح دادند (( برای توضیح مطلب باید مثالی بیان شود: پرودگار متعال قواعد عالم ملکوت را نظیر و شبیه قواعد عالم ملک قرار داده و عالم تکوین را منطبق با عالم تشریع خلق کرده تا بشر با پی بردن به اسرار و قواعد عالم ملک و تکوین، پی به اسرار ملکوت و تشریع ببرد و از این هماهنگی و شباهت حکمتهایی  استفاده کند، یکی از این قواعد مسلم و عمومی طبیعت، تدریجی بودن تحولات میباشد؛ فی المثل حرکت وضعی زمین و در پی آن طلوع و غروب خورشید یک فرایند تدریجی است. اگر خورشید به یک باره در آسمان زندگی مادی و طبیعی طلوع یا غروب کند در روند حیات اختلال ایجاد میشود و هیچ موجود زنده ای قادر به تطبیق خود با تغییر وضعیت نور در میدان حیات نخواهد بود و نظم زندگی به هم میریزد.

خورشید باید به تدریج غروب و طلوع کند تا موجوداتِ تحت تاثیر خورشید بتوانند خود را با تغییرِ رخ داده تطبیق کرده و حیات به چرخه ی نظم خود ادامه دهد.

نظیر همین اتفاق نیز در حیات معنوی و ملکوتی بشر، در حال، اتفاق افتاده است ))

علامه بزرگوار در توضیح این مطلب فرمودند (( امام معصوم، خورشید آسمان حیات معنوی بشر است و طلوع و غروب ایشان در صحنه حیات بشر تابع قواعدی شبیه قواعد طبیعی خورشید است اگر مقوله غیبت و ظهور حضرت ( که به مثابه طلوع و غروب خورشید است) بطور دفعی و بدون هیچ زمینه ای واقع شود، مسلما جوامع بشری تاب این تحول شدید را نخواهد داشت.

 

بدین علت حکمت الهی مقتضی  تدریجی بودن این اتفاق عظیم است؛ با بررسی تاریخ حیات با برکت حضرت در میابیم که این اتفاق (تدریجی بودن) درمورد غیبت حضرت واقع شده است.

{ غیر از اینکه حیات سه امام همام قبل از امام عصر(عج) تقریبا به حالت غیبت بوده و نوعی تمرین برای شیعیان برای زندگی مومنانه بدون ارتباط فیزیکی با امام بود }

غیبت حضرت به دو مرحله غیبت صغری و کبری تقسیم میشود، مرحله غیبت صغری به مثابه آماده کردن مردم برای غیبت اصلی و طولانی حضرت بوده است.

همین حکمت در دوران ظهور حضرت هم رعایت خواهد شد؛ بشری که در طول صد ها سال در دل ظلمت زندگیِ بدون حاکمیت فرهنگ توحیدی-ولایی نشو و نما پیدا کرده، ظرفیت تحمل ناگهانی نور وجودی که به تعبیر قرآن زمین را اشراق میکند "اشرقت الارض بنور ربها..." را ندارد؛ لذا باید واسطه در این بین وجود داشته باشد؛ بدین معنا که مجالی برای تجلی نور ایشان در وسعت های محدود بوجود آید، که مردم بتوانند خود را برای حضور آن مقام رفیع آماده کنند))

سپس آن عارف روشن ضمیر تاملی کرده و با قاطعیت، جملاتی فرمودند که باعث شد جمع حاضر به وجد آمده و طوفانی از شادی و سرور در دل و جان حضار پدید آید:

و آن از این قرار بود (( قرائن و شواهد نشان میدهد انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران "ظهور صغرای حضرت بقیه الله الاعظم" و بین الطلوعین حکومت جهانی امام زمان ارواحنا فداه میباشد ))

آنگاه این مژده بزرگ را بیان مثال هایی شرح دادند (البته برای حقانیت این مطلب صدها و شاید هزاران مثال میتوان بیان کرد مخصوصا با محاسبه ده سال افتخارات نظام اسلامی که بعد از بیان این مطلب واقع شده، اما برای رعایت امانت فقط نمونه هایی که ایشان فرمودند ذکر میشود که خللی بر مستند بودن گزارش آن جلسه تاریخی وارد نشود)

ایشان فرمودند (( مثلا این مراسمات عبادی و معنوی را ببینید؛ روزی در همین شهر قم، اگر چند طلبه بصورت انفرادی و با هزینه شخصی چند روزی اعتکاف میکردند، میگفتیم الحمد الله معنویت در حوزه پیشرفت کرده ولی اکنون میبینیم چند هفته قبل از ایام اعتکاف شاهد جوانانی هستیم که چندین شبانه روز و در سخت ترین شرایط و با کم ترین امکانات در مساجد و حرمها معتکف میشوند و عمده هدف خود را خود سازی برای آمادگی ظهور اعلام میکنند ، مگر در ایام رژیم گذشته عموم مردم از معارف اهل بیت و ادعیه ایشان اینقدر اطلاع داشتند!؟ در روز عرفه در غیر صحرای عرفه شاید خواصی پیدا میشدند که دعای عرفه سید الشهدا را با آن مضامین بلند و عرشی را قرائت میکردند؛ اما اکنون چه؟ از ظهر تا عصر عرفه، مساجد ، حرمها و خیابانهای اطراف و رسانه ها بسیج میشوند تا میلیونها انسان اعم از نوجوان و جوان و پیر و زن و مرد و عامی و عالم در کنار هم نشسته و با ناله و تضرع، این دعای به این حجم را قرائت میکنند! اینها فرج امام زمان نیست، پس چیست؟ زمانی بر این ملت گذشت که حتی در میان خواص کمتر کسی پیدا میشد که بتواند قرآن را از روی مصحف، به درستی قرائت کند؛ تا چه رسد به درک معانی و معارف قرآن. اما اکنون میبینیم که درسراسر کشور دهها هزار حافظ و قاری قرآن تربیت شده اند که بدنبال درک حقائق قرآن و عمل به آنها هستند آیا اینها جلوه های ظهور نیست؟ نماز جمعه ها، راهپیمایی ها، جهادها و شهادت ها، احیاء مهدیه ها و جمکران، اقبال مردم به دعای ندبه و... همه و همه نشان از یک خیزش عظیم و تحولی بی سابقه در تاریخ تشیع و همه جلوه هایی از ظهور صغری است ، انقلاب اسلامی ایران، ظهور برنامه ای، شخصیتی و حقوقی حضرت مهدی موعود(عج) بوده و ظهور جهانی و اصلی حضرت، ظهور شخصی و حقیقی ایشان میباشد؛ هر کس هر کاری میخواهد در دوران ظهور انجام دهد الان شروع کند چون وقتش فرا رسیده و زمینه اش از هر جهت آماده است))

جلسه پایان یافت و همراه با دوستان با دامانی پر از گلهای معارف و حکمتهای ناب بوستان معطر و رنگارنگ علامه حسن زاده آملی با ایشان وداع کردیم و سرمست از شعور مژده ظهور به شهر خود بازگشتیم؛

هر روز که از آن مژده میگذشت، حقیر به حقانیت و عظمت مطلب بیش از بیش پی برده و جلوه های متشعشع از نور ظهور را مشاهده میکردم . اکنون ده سال از آن تاریح میگذرد بخوبی فلسفه شکوه روز افزون انقلاب اسلامی در آینه بیداری اسلامی منطقه و بیداری انسانی جهانی را در مشرق و غرب عالم مشاهده میکنم و بر یقینم، نسبت به اتصال این انقلاب به ظهور کبری امام زمان(عج) افزوده میشود.

 

در این میان باید به حال افرادی تاسف خورد که بحث ظهور صغری را با این استدلال های حکیمانه که از طرف انسانهای بزرگوار و عالمی همچون علامه حسن زاده آملی و چند مرجع بزگوار دیگر بیان شده را فقط به بهانه اینکه در روایات نیامده، غیر علمی اعلام کردند. که البته در جای خود جواب امثال این شبهات غیر علمی داده شده است.

به امید آنروز که چشمانمان به جمال جهان آرای امام عصر(عج) روشن شود و بین الطلوعین ظهور حضرت به حضور آفتاب وجودش در میان آسمان حیات بشری منتقل شود و در رکاب رهبر معظم انقلاب، امام خامنه ای پرچم انقلاب را به حضرتش بسپاریم و مرحله نهایی انقلاب جهانی امام عصر(عج) را نظاره گر باشیم .

پرودگارا! همان گونه که بر ما منت نهاده و دوران و ظهور صغرای حضرت را به ما نمایاندی، توفیق درک دوران ظهور و کبرای آن منجی آخرین را نیز به ما عنایت بفرما!

بارالها! ما را از مجاهدان در رکابش و از شهیدان در مکتبش قرار بده

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۹
در انتظار بررسی: ۰
ش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
خدایا مشتاقم به دیدن اخرین منجی بشریت ارزوم رو براورده کن تا در کنار رهبرم این دیدار پرشکوه رو داشته باشم.الهی امین.
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۳۱
انشاءالله خداوند متعال اجازه فرج آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را به زودی مقرر کند
امیدوارم به زودی شاهد فرج باشیم
.m
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۲/۱۶
درسته ظهور نزدیکه
اما هر لحژه عقب افتادنش دست ما شیعیان
ببیان همه باهم تلاش کنیم زمینش رو فراهم کنیم
یا مَهدی
مددی
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۱/۲۰
خدایا قسمت میدم به روح بی بی من رو مومن واقعای درراه اسلام شهیدبگردان.نحوه شهادتم رومثل اقام امام حسین قراربده.
محمد عاصی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۰
یا زهرا مادر دست منو خانواده من را بگیر و در رکاب فرزندت قرار بده ، اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۰
سلام خدایا مرا لایق شهادت در رکاب امام زمانم قرار ده و مرا برای سربازیش تربیت کن سلام بر امام زمانم و درود بر رهبرم خامنه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
یا مهدی ادرکنی
لبیک یا خامنه ای
بهروز دولتشاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
خدایا مرگ ما را در ظهور امام زمان ودر رکاب ایشان قرار ده وخداوندا چه لذت وسربلندیست در راه تو کشته شدن وجان دادن وچه ذلت وخواریست بر خلاف دستورات تو زیستن وزندگی کردن خدایا این عزت وسربلندی را به ما عطا کن آمین
ظهور نزدیک است
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۱ - ۱۳۹۸/۰۳/۱۹
مرگ بر آمریکا
مرگ بر اسرائیل
ح
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۴
این مطلب دارای یک منطق قوی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۶/۱۱/۰۶
فقط از خدا میخوام موقع ظهور زنده باشم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۵۳ - ۱۳۹۶/۱۰/۰۴
سلام فقط باید دعا کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
امیدوارم هرچه زودتر شاهد این خبر خوب باشیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۱۲
الهم عجل لولیک الفرج
اقا جان دلتنگت شده ایم بیا تا جان نا قابلمان را فدایت کنیم
شهادت در رکاب اقا امام زمان چه لذتی دارد..
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۱
سلام
اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۴
الهم عجل الولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۸ - ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
۱۴۰۰ سال به روز ظهور نزدیک تر شدیم.ما راه زیادی رو آمدیم.
شاهین
|
United States
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۱/۳۰
امروز پشت چراغ قرمز یه دفعه یه پیر مرد موتور سوار گفت یا مهدی ، دلم رفت سمت آقا .
الانم این مطلب رو خوندم
یعنی امروز ایشون دوبار به یاد من بودن که من دوبار به یادشون بودم ؟
یعنی میشه ؟
محمدزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۱/۲۴
نظر آقا کاملا درسته و ظهور نزدیک هست و باید مراقب از دست دادن این توفیق باشیم. از طرفی چه ظهور دور باشد یا نزدیک برای عاشقان مهدی، وجود ایشان و گرمای دعاهای خیر ایشان در حق شیعیان هر لحظه احساس می شود و این ماییم که چشم و گوشمان به خاطر گناهان کور و کر شده. به امید دیدار مولا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۰۷/۲۱
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

إِلَهِي عَظُمَ الْبَلاءُ وَ بَرِحَ الْخَفَاءُ
وَ انْكَشَفَ الْغِطَاءُ وَ انْقَطَعَ الرَّجَاءُ
وَ ضَاقَتِ الْأَرْضُ وَ مُنِعَتِ السَّمَاءُ
وَ أَنْتَ الْمُسْتَعَانُ وَ إِلَيْكَ الْمُشْتَكَى
وَ عَلَيْكَ الْمُعَوَّلُ فِي الشِّدَّةِ وَ الرَّخَاءِ
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ
أُولِي الْأَمْرِ الَّذِينَ فَرَضْتَ عَلَيْنَا طَاعَتَهُمْ
وَ عَرَّفْتَنَا بِذَلِكَ مَنْزِلَتَهُمْ
فَفَرِّجْ عَنَّا بِحَقِّهِمْ فَرَجا عَاجِلا قَرِيبا
كَلَمْحِ الْبَصَرِ أَوْ هُوَ أَقْرَبُ
يَا مُحَمَّدُ يَا عَلِيُّ يَا عَلِيُّ يَا مُحَمَّدُ
اكْفِيَانِي فَإِنَّكُمَا كَافِيَانِ
وَ انْصُرَانِي فَإِنَّكُمَا نَاصِرَانِ
يَا مَوْلانَا يَا صَاحِبَ الزَّمَانِ
الْغَوْثَ الْغَوْثَ الْغَوْثَ
أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي أَدْرِكْنِي
السَّاعَةَ السَّاعَةَ السَّاعَةَ
الْعَجَلَ الْعَجَلَ الْعَجَلَ
يَا أَرْحَمَ الرَّاحِمِينَ بِحَقِّ مُحَمَّدٍ وَ آلِهِ الطَّاهِرِينَ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۸
يادتان نرود بعد هر نماز خداوند را به حضرت زينب سلام الله عليها قسم بدهيد براي تعجيل در ظهور،اللهم صلي عل محمد وال محمد وعجل فرجهم بحق حضرت زينب سلام الله عليها،براي بچه هاي من هم دعا كنيد كه ولايت مدار باشد وخادم حضرت ولي عصر انشالله،خدا به همتون توفيق درك وياري ظهور دهد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۰ - ۱۳۹۵/۰۷/۱۰
لبیک یا حسین.ضامنم حسینه.اللهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۹ - ۱۳۹۵/۰۳/۱۵
واسه ظهور حضرت دعا کنید چون بسیار گرفتاریم
یونس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۳/۱۰/۰۱
اگر از سرهایمان کوه بسازند ، نخواهیم گذاشت تاریخ بنویسد: "سیدعلی تنها ماند
میثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۱۸ - ۱۳۹۳/۰۴/۰۶
خدارو شکر در مملکت امام زمان زندگی میکنیم واز اون با لاتر تحت امر فرزند زهرا سید علی خامنه ای هستیم با تمام مشکلاتی که داریم و هست اما فقط به عشق رهبرمون وبرای رسیدن به ارمان ظهور صبر میکنیم
ابراهیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۳/۰۳/۱۹
خالق زوجوداودهد اذن حیات
برهرقدمش بوسه زند خاک ونبات
باعطرمطهرش هواغرق نشاط
برقامت دلربای مهدی ع صلوات
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۳/۰۲/۳۱
ظهور اقا یعنی اغاز دوره جدید تاریخ
سمیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۵ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۸
سلام
از همه خواهش میکنم برای همه ی جوان ها دعا کنید، دعا کنید طعم شیرین ایمان را بچشند.
دعا کنید گم کرده راه نباشیم
روح اله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
دوری از گناه معصیت
مجيد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۲ - ۱۳۹۳/۰۲/۲۳
خدايا فرج امام زمان(ع) را برسان و بر کساني که اين نقل فول را خوانده و چشمهايشان اشکبار مي شود حسنه بنويس
موسوی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۲
سلام فقط باید دعا کرد
مهدیار321
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۴ - ۱۳۹۲/۱۰/۱۶
سلام . میتونم از این مطلب وبتون با ذکر منبع برای کمک به بیداری بچه های دبیرستان استفاده کنم؟اینم آدرس وبلاگمه:
http://mahdiyar321.blogfa.com//
دانیال
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۴ - ۱۳۹۲/۰۸/۲۱
لبیک یا خامنه ای لبیک یا سیدحسنی خراسانی" اللهم عجل لولیک الفرج"
جواد حسن زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۱ - ۱۳۹۲/۰۸/۰۹
خیلی خوب بود
محسن پرندین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۲ - ۱۳۹۲/۰۶/۲۷
ان شاءالله حتما حتما با ایشان ع خواهیم بود و من الله التوفیق
علي
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۸ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۶
با سلام
اي كاش بحث ظهور جدي تر گرفته مي شد در يك ساعت مشخص باهماهنگي صدا و سيما كل شيعيان دست به دعا بر مي داشتن كه با اين كار ظهور فرا مي رسيدانشا الله
مرتضی نظری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۹ - ۱۳۹۲/۰۵/۲۹
خیلی شیرین و عالی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۵/۱۰
فدات بشم امام زمان
محمدجوادهاشمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۲ - ۱۳۹۲/۰۴/۲۷
خیلی خیلی عالی بود الهم عجل ولیک الفرج.خ
اسماعیل ملک زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۲/۰۱/۱۵
خدا کند هر چه زودتر صورت نورانی یوسف زهرا را ببنیم و با انجام عمل صالح سرباز فداکار او باشیم و به قول آیت الله بهجت خودمان را اصلاح کنیم.
شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۷ - ۱۳۹۱/۱۲/۰۲
خدایا به حق خوبانت اجازه بده ظهورپسرفاطمه رادرک کنم
هادی س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۴
خدیا یاریم کن سرباز مولایم باشم
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
فقط از خدا میخوام موقع ظهور زنده باشم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
اللهم عجل لولیک الفرج
مجید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
سلام - به گفته آیت الله بهجت ماباید در صدد اصلاح خود و نفس خود باشیم و اول از خودمان شروع کنیم خودمان را اصلاح کنیم اگر این کار را کردیم آنوقت دیگر هیچ نباید نگران بود. وگرنه ممکن است روزی خودمان در برابر حضرت بایستیم و شمشیر برعلیه ایشان برداریم.
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
نایب امام مهدی(ع). امام خامنه ای است.ما باید مطیع دستور او باشیم تا از این امتحان های الهی سر بلند بیرون بیاییم.یا مهدی ادرکنی
جوان گیلانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
سلام برمهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف- بسیار آموزنده و عالی بود - با تشکر
بختيار فيضي از اهر
|
-
|
۱۰:۴۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
با خواندن اين مطلب خيلي خوشحال شدم :از خدا مي خواهم عمري بدهد تا ظهور آقا آمام زمان را ببينيم و از سربازان واقعي آقا امام زمان باشيم .
ايراني
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
سلام بفرمائيد ايا طرح موضوع به اين شكل مشمول بحث توقيت ظهور وروايات مربوطه نمي شود؟باتشكر
علی
|
-
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
با سلام مطالب بسیار دلگرم کننده بود
با آرزوی تعجیل در فرج
زرپی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
اللهم عجل لولیک الفرج برای سلامتی وجود نازنینشان وتعجیل در فرجشان همه با هم صلوات
شيث
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
باسلاممحضر همه دوستان ولائي!
ضمن تقدير وتشكر ازدوستان بزرگواري كه اين مطالب فوق العاده زيبا را آوردند.واينجا هديه دادندبه ما!ممنون شان هستيم.ثانيا" شخصيتي و علامه اي چون حضرت استاد ذوالفنون جناب اكمل الدين حسن زاده آملي بزرگوار(حفظه الله) هرگز استغفرالله سرخود حرفي نميزنند.ايشان درابتداي مطالب خويش اشارات عجيبه اي دادند مارا به سير تكوين وتشريع تدفيع وتدريج و هكذا.نتيجه اينكه به نظر منهم ظهور آغاز شده چون جنايتهاي آخرزماني هم خيلي وقته كه آغاز شده است.جلوي چشم دوربين رسانه هايك برادروخواهر ده دوازده ساله سوري باچشماني اشكبار ،عاجزانه ازتروريست هاي وحشي القاعده دست پرورده عربستان و I.S.I پاكستان.مي خواهندكه پدرومادرشان رابه قتل نرسانند. اما نتيجه اي نميدهدوآن ددان مزدور همه خانواده را بشهادت ميرسانند.اگراين نشانه ظهور نيست؟ پس چيست؟ انشاءلله كه هرچه زودتر اين تدريج تبديل به دفعه شودوما چشمانمان به جمال نوراني آن يگانه خورشيد عام تاب واين مولود پاك منورگردد.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
برای سلامتی حضرت علامه و حضرت آقا صلوات.
اسماعیل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
ما منتظر صبح شب فردائیم
آماده برای فرج مولائیم
روزی که عزیز فاطمه میاید
با خامنه ای به کربلا میائیم.
لبیک یا خامنه ای
صحرارو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
یا ابا صالح المهدی ادرکنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۵۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
با لبیک گفتن به حضرت آقا خامنه ای که این روزها سخت از طرف دوستان و یاران دیروز و امروز ازرده خاطر همچون مولایمان حضرت علی هستنند دست به دعا برداریم و بگوییم
اللهم عجل لولیک الفرج
طوفان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
یا مهدی،لبیک یا خامنه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
این مطلب دارای یک منطق قوی بود
حبیب
|
Germany
|
۰۳:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
تعجیل در فرج آقا امام زمان دیگر گناه نکنیم
عمّار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
کرشمه ای کن و بازار ساحری بشکن به غمزه رونق وناموس سامری بشکن به زلف، گوی که آئین سرکشی بگذار به غمزه گوی که قلبِ ستمگری بشکن به آهوانِ نظر شیرِ آفتاب بگیر به ابروانِ دو تا قوسِ مشتری بشکن چو عطر سای شود زلفِ سنبل از دَمِ باد تو قیمتش به سرِ زلف عنبری بشکن " یَاابنَ الحَسَـــــن روحی فِداک ، مَتی تَرانا و نَراک"
محمد علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۰۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
بسیار زیبا بود.

برای سلامتی امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری(مد ظله)،آیت الله حسن زاده آملی و تمامی علمای اسلام و مراجع عظام..... صلوات
توحید تمرزاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
الهم عجل لولیک الفرج
جانم فدای رهبر
تعجیل در ظهور آقا امام زمان‏(عج‏)‏ صلوات
palj
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
بارالها! ما را از مجاهدان در رکابش و از شهیدان در مکتبش قرار بده
اعتمادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
واقعا به وجد آمدم
ای کاش روزی را میدیدیم که از این دست موارد از رسانه ملی مان پخش شود. چرا اکنون که این همه عالم فرهیخته کنارمان داریم رسانه کوتاهی میکند.
بخدا همین چیزهاست که میتواند بسیاری از گمشده ها و فراموش شده های قلب ما مسلمین خط شکن را متذکر شود
حمد حسين
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
بسيار عالي بود اميوارم كه ما و همه انسانها ظرفيت وجوي خود را در حد ظهور امام زمانمون با لا برده و سربازي لايق براي آن حضرت باشيم
نيما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
عالي بود
نيما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
عالي بود
سبحان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
آقا جان جان مادرت زهرا ...............
علی جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
با سلام
خواستم به اطلاع برسانم منبع اصلی مقاله ای شما زحمت کشیدید منتشر کردید مربوط به سایت رایحه ظهور می باشد و همانطور که ملاحظه فرموده اید منبع آن در وبلاگ عصر انتظار آورده شده است.
ایکاش منبع اصلی را بلاواسطه منتشر می کردید.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
تانیایی گره از کار بشر وا نشد
313
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۱۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
به اميد طلوع آفتاب ظهورش
اللهم عجل لوليك الفرج
یوسف
|
Germany
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
مطلب صحیح از نظر عقلی که قابل درک و از نظر علمی نیز درست و قابل اثبات است، در احادیث داریم که حضرت(عج) یک ظهور دارند که برای خواص از مومنین و یارانشان است و یک خروج دارند که عمومی است و بنظر میآید که الان عصر ظهور است، سفیانی هم خروج کرده و همان ناتو است که در دروازه‌های شام(سوریه) خیمه زده و کم کم زمینه برخورد جنود اسلامی و الهی(سید خراسانی و یمانی) با نیروهای شیطانی(سفیانی) آماده میشود و جبهه‌های مذکور بیشتر خودشان را نشان میدهند.
طیب از شهریار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
با سلام
خیلی سنگین و شگفت آور بود امیدوارم از این مطالب بیشتر بزارین
"الهم عجل لولیک الفرج"
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
خدا کند وقت ظهور از همراهان حضرت باشیم نه از دشمنانش.وظیفه ماست تا در جهت ظهور گام برداریم تا امام ظهور کنند امام مرید واقعی می خواهند
ahmad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
اللهم عجل لولیک الفرج
لبیک یا خامنه ای
لبیک یا حسین
مهردادفضلی نیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۲ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
بانام خداوندمتعال
ان شاالله آماده ظهور کبری هستیم
مهدی 313
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
سلام و به سهم حقیر خودم ممنون از جهت گیری های مهدوی که جدیدا در این سایت شکل گرفته است...
اللهم عجل لولیک الفرج...
یسناصداقت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
باخواندن این مطالب تحت تاثیر قرارگرفتم.
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
الهم عجل الولیک الفرج
ما هم منتظر دولت کریمه آقا امام زمان (عج) هستیم.
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
با سلام
اوضاع بهم ریخته واشوب زده سوریه خود نیز حاکی از زمینه های خروج سفیانی دارد
واز همه مهمتر قتل نفس زکیه در بیت الله الحرام است که باید اتفاق بیافتد که در این واقعه یکی از سادات وشیعیان بزرگ عربستان را بجرم تشیع و... در کنار کعبه سر از بدنش جدا میکنند
یا منصور امت امت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
سفیانی در حال خروج است سوریه را بنگرید و عبدالله در حال مرگ ظلم هم فراگیر شده
یا منصور امت امت
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
مطلبتون عالی بود . لذت بردم
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
الهی امین
فریدون
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
بسیار عالی بود .دست شما درد نکند
مجتبی س
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
فقط بگویم به به از این رایحه ی دل نواز

به امید روز ظهور ، خداوند عزیز عاقبت همگی مان را به خیر کند .
شیما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
اگه امام زمان ظهور کنن همه ما و من هم بی نهایت خوشحال میشم.من امام زمان را بی نهایت دوست دارم.
عین الله مازنداران بابل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
سلام حتما هم همین طور خواهد شد و در زمان رهبری رهبرمان ظهور منجی عامل بشیرت را خواهیم دید یا مهدی(عج)
mohsen ramezani as brogen
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
شاید این جمعه بیاید شاید آفرین
ناصر
|
United States
|
۲۰:۴۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
خداکند که بیایید .باید اعمال مردم در عمل مشاهده شودهنوزشعار مردم با اعمالشان بسیار فاصله دارد . برای بهبود اعمال مردم بایدتلاش شود وحکومت اسلامی در عمل جامعه اسلامی رابه دنیا نشان دهد ان موقع مردمان دنیا باتمام وجودشان به سمت خیر گرایش پیدانموده وشرایط ظهور بیشتر فراهم میشود به امیدروزی که جمال مبارک حضرت را مشاهده نماییم ودر رکاب ان حضرت باشیم.
محمد مهدیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۸ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
باخواندن این مطلب لذت بردم
حبیب از کرج
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
اللهم عجل لولیک الفرج
عزیزی میگفت :سفیانی آماده خروج است
پاسخ ها
s
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۵۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۸
شاید شاید اوضاع سوریه ...باشد.
128
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
یا مهدی
aidin
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
اللهم عجل لولیک الفرج...

شاید آن روز که سهراب نوشت:
تا شقایق هست زندگی باید کرد خبر از سوز فراق گل نرگس نداشت این چنین باید نوشت:
چه شقایق باشد چه گل میخک و یاس تا نیاید مهدی زندگی دشوار است
گیسو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
"ما اهل کوفه نیستیم" یعنی تا زمانی که حسین نیامده ولی امر ما مسلم است...
لبیک یا خامنه ای...
بسیار زیبا بجا و حق بود!
بهروزقاسم زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
سلام علیکم:باتشکرازشما وامیدبه ظهورآقاامام زمان(عج)
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
ممنون خيلي كيف كرديم
ایمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۵۹ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
خدا ایت الله حسن زاده را برای ما ایرانی هاحفظ کند ان شالله.واقعاصحبتهای عالمانه بود.
انتظار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۴۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۲۷
خدايا ظهور اقا را نزديک کن
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر