کد خبر: ۴۲۴۴۶۳۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۱ - ۱۰:۱۶
بعد از جلسات مشترک دولت-مجلس

همین چند وقت پیش بود که زمزمه بازگشت کوپن در قالب «کارت الکترونيک» در پس بحران مرغ و کالاهای اساسی از بهارستان نهم شنیده می شد و حتی اعلام شد بازگشت کالاهای کوپنی در قالب طرح ۹ ماده‌اي در مجلس بررسي خواهد شد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران به نقل از جوان آنلاین، همین چند وقت پیش بود که زمزمه بازگشت کوپن در قالب «کارت الکترونيک» در پس بحران مرغ و کالاهای اساسی از بهارستان نهم شنیده می شد و حتی اعلام شد بازگشت کالاهای کوپنی در قالب طرح ۹ ماده‌اي در مجلس بررسي خواهد شد.

رئيس ستاد بسيج اقتصادي کشورنیز با بيان اينکه توزيع کالابرگي بهترين روش پوشش فاصله بين نرخ ارز آزاد و مرجع است، درآن روزها اعلام كرد: ۱۰۰ عامل صنفي شبکه توزيع کالاهاي اساسي اعلام آمادگي کرده اند.

درهمان روزها اما اقتصادی های دولت قاطعانه اعلام کردند که نیازی به توزیع کالای کوپنی نیست و کالاهای اساسی به اندازه کافی موجود است.حالا اما زمزمه های بازگشت کوپن در قالب کارت های الکترونیکی رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته است.

از جلسات مشترک دولتی ها و بهارستان نشین ها خبر می رسد که تصمیماتی برای ساماندهی فوری اوضاع اقتصادی جامعه و بهبود وضعیت معیشت دهک های پایین درآمدی اتخاذ شده است.


این کمک‌ها قرار است علاوه بر پرداخت یارانه نقدی و غیرنقدی به اقشار ضعیف و کم درآمد جامعه به صورت سبد كالايي و كارت اعتباري خريد در اختيار ۲دهك پايين جامعه قرار بگيرد.


بر اساس گزارش های رسیده اين تصميم مورد قبول همه اعضا قرار گرفته است ودر مجلس در حال بررسی است.همچنين قرار است تیم های کارشناسی از مجلس، مرکز پژوهش‌ها، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئيس‌جمهور و دیوان محاسبات موضوع را بررسی کرده و زمينه‌‌های اجرای کار را فراهم آورند.جعفر قادري، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز گفته : قرار است طرحی كه بر اساس آن کالاهای اولیه و اساسی برای اقشار کم درآمد و ضعیف جامعه در قالب سبد کالا و کارت خرید الکترونیکی فراهم مي‌شود، ارائه شود و این موضوع در کمیسیون در قالب طرحی ۲ فوریتی در حال بررسی است و البته قرار شده موضوع از سوی آقای احمد توکلی نماینده تهران پیگیری شود.حالا نیز در آخرین اخبار رسیده خبرگزاری فارس به نقل از یک مقام آگاه توزیع کالای کوپنی را تایید کرده است.

این مقام مسئول در خصوص نتایجی که جلسات مشترک دولت و مجلس داشته است، گفت: طرحی که دولت به دنبال آن است همان سیستم کالابرگی است اما به صورت الکترونیک انجام می‌شود.

این مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر ۲۰۰ هزار عامل فروش کالا برگ در کشور این آمادگی را دارند تا به محض دستور مقامات کالاهای مورد نیاز از طریق سیستم کالا برگی عرضه شوند.

وی در واکنش به این سؤال که چه کالاهایی در اولویت توزیع قرار دارند، گفت: ۵ کالای اساسی برنج، روغن، شکر، گوشت و مرغ در اولویت توزیع توسط سیستم کالا برگ الکترونیک هستند.

گفتنی است، پیش‌تر نیز برخی از نمایندگان مجلس و مقامات دولتی اعلام کرده بودند که کالاهای اساسی در قالب کارت اعتباری الکترونیکی به اقشارهای کم درآمد و افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی توزیع می‌شود.

ارتقای قدرت خرید و بهبود معیشت مردم در کنار مهار تورم و حمایت از تولید داخلی در ماههای آینده از اولویتهای مباحث جلسات اخیر دولت و مجلس است که با تاکید رهبر معظم انقلاب تشکیل شده است
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر