کد خبر: ۴۵۶۱۷۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ شهريور ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۲
کرمانشاه/

یک متخصص نورولوژی می گوید: آلزایمر و فراموشی یکی نبوده و فراموشی که می تواند علت های مختلفی داشته باشد تنها یکی از علائم بیماری آلزایمر است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران کرمانشاه

دکتر داریوش افشاری تحلیل رفتن سلولهای مغز را مهمترین علت بیماری آلزایمر عنوان کرد و اظهار داشت: در جامعه به طور معمول آلزایمر را با فراموشی می شناسند و این در حالیست که فراموشی تنها یکی از علائم بیماری آلزایمر است.

به گفته افشاری این بیماری در مردو زن یکسان بوده و از سن 70 سالگی احتمال بروز آن در افراد بسیار افزایش می یابد.

وی در خصوص احتمال بروزبیماری آلزایمر در سنین جوانی گفت: فراموشی ممکن است در این سنین به هر علتی رخ دهد، اما هنوز موردی از بیماری آلزایمر در سنین پایین گزارش نشده است.

افشاری ایجاد حالت توهم در افراد، شکاک شدن نسبت به دیگران، فراموش کردن اسم افراد و نیز محل قرار گیری وسایل را از جمله علائم اولیه این بیماری عنوان کرد.

به گفته این متخصص نورولوژی،در صورت تشخیص زودهنگام این بیماری می توان با درمان دارویی دو تا سه سال وضعیت فرد را به همان منوال حفظ کرد، اما درمان قطعی برای این بیماری وجود ندارد.

افشاری عوامل محیطی و نوع تغذیه را در ایجاد بیماری آلزایمر تاثیرگذار دانست و افزود: داشتن تغذیه مناسب و نیز فعالیتهای بدنی بیشتر می تواند تا حدودی در زمینه پیشگیری از این بیماری موثر باشد.

وی با بیان اینکه تاکنون علت مشخصی برای بروز این بیماری کشف نشده است، عوامل ژنتیکی و ارثی را در بروزآن بسیار دخیل دانست./س

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر