گزيده‌ای از اخبار فضای مجازی در سال 92؛

"امام(ره)" به احمدی‌نژاد در خواب چه گفت؟/ خواستگاری از این دخترها حرام است/ خیابان‌‌ها بعد از انقلاب چه نامی گرفتند؟

آیا "تک‌خوانی زنان" حرام است، خواننده پاپ که پیش پای امام(ره) قرآن خواند، "امام(ره)" به احمدی‌نژاد در خواب چه گفت، 40 میلیون آمریکایی "سبد کالا" می‌گیرند، خواستگاری از این دخترها حرام است، سنگ انقلاب کجاست، سرنوشت نامعلوم وسایل شخصی منتسب به "حضرت محمد (ص)"، برخی خیابان‌‌ها بعد از انقلاب چه نامی گرفتند؟ افشای اسامی ۵۰ کم سواد دانشگاهی!، زنی که رکورد بیشترین ازدواج را در اختیار دارد و ... از جمله اخبار جذاب بسته خبري از 13 بهمن تا 20 بهمن 92 است.

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران، هر روز شاهد توليد حجم گسترده‌ای از اخبار و گزارشات مختلف و متنوع در خبرگزاری‌ها و پايگاه‌های خبري هستيم كه رصد تمام اين اخبار برای مخاطبان در گرو صرف وقت بالایی است و البته از حوصله آنها نيز خارج؛ برای تسهيل در مرور اين اخبار، تلاش داريم گزيده‌ای از اخبار سال 92 را در قالب يك بسته خبری در اختيار مخاطبان قرار دهيم.

خوش و بش رئیس‌جمهور با یک پرسپولیسی متعصب

در حاشیه دیدار "حسن روحانی" رئیس‌جمهور با جانبازان مرکز توانبخشی ثارالله، رئیس‌جمهور با یک جانباز پرسپولیسی متعصب، خوش و بش می‌کند.تک‌خوانی زنان از نگاه "آیت‌الله فاضل لنکرانی"

"آیت‌الله فاضل لنکرانی"، در مورد صحبت کردن زنان و خود صدا بدون خواندن و یا همراه خواندن که از آن تعبیر به "تک‌خوانی" شده و در عرف مردم تعبیر به آوازخوانی زن است، به چند صورت مورد بررسی قرار می‌گیرد. صورت اول این است که صدای زن بدون آواز به قول فقها "صوت المراء" آیا شنیدنش برای یک مرد نامحرم جایز است یا خیر؟ همه فقها می‌گویند که اگر همراه با التذاذ باشد و یا خوف وقوع در حرام باشد قطعا جایز نیست.

به گزارش ایرنا، فاضل لنکرانی اضافه کرد: صورت دوم هم بدین ترتیب است که اگر موجب التذاذ و خوف در وقوع حرام نباشد، مشهور فقها قدیم می‌گویند که زائد بر مقدار ضرورت تکلم جایز نیست و باید تا آن میزان که لازم است تکلم صورت گیرد ولی بزرگانی از متاخرین از جمله "صاحب جواهر" می‌گویند، اگر التذاذ نباشد یا خوف وقوع در حرام هم نباشد صحبت کردن زن مانعی ندارد، زن می‌تواند سخنرانی کند و مقاله‌ای بخواند، به صورت صدای معمولی اشکالی ندارد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم ادامه داد: مساله بعدی که مطرح است این است که زن بخواند، یعنی صدای معمولی نباشد بلکه به نحو آوازه‌خوانی باشد. در اینجا اگر خوانندگی همراه با غنا باشد، حرام است. از آنجایی که غنا حرام است (البته استثنا دارد و آن اینکه زن در عروسی‌ها برای زنان بخواند آن هم در صورتی که همراه با فعل حرام و موسیقی حرام نباشد) و در خصوص صورت سوم؛ کسی آوازه‌خوانی کند و صحبت کردنش همراه با خضوع باشد، یعنی به یک نحوی بخواند که هوس دیگران را برانگیزد، در این صورت اگر غنا هم نباشد حرام است.

عصر ایران/سبد کالای آقای معاون اول!بناهای تاریخی با استخوان‌های انسان


بسیاری از این ساختمان‌ها که به طور کامل با استخوان‌های انسان ساخته شده‌اند، متعجب‌کننده هستند. به گزارش فارس، این ساختمان‌ها عمدتا مذهبی‌ هستند. در معماری‌ها مرگ و استخوان انسان‌ها یک سبک نوین و خاص که متعجب‌کننده نیز هست، به وجود آورده است.عده‌ای اعتقاد دارند این جمجمه‌ها و اسکلت‌های انسان‌ها باید زیر زمین و در خاک باشند و نباید از آنها به عنوان تزئین کلیساها و مکان‌های دیگر استفاده کرد.در لهستان در قرن هجدهم از جمجمه‌های قربانیان جنگ، بیماری و قحطی کلیسای کوچک ساخته شده است.

نیویورک – ایالات متحده امریکا، دیوارها توسط جمجمه‌هایی به رنگ طلایی تزئین شده است.

ماجرای تیتر "شاه رفت"

"محمد حیدری"، روزنامه نگار پیشکسوت و از اعضای سردبیری روزنامه اطلاعات در مقطع پیروزی انقلاب، خاطره‌ای جالب از تیتر تاریخی روزنامه اطلاعات "شاه رفت" روایت کرده است و می‌گوید: دو تیتر معروف و بسیار بزرگ "شاه رفت" و "امام آمد" بی‌هیچ گمانی ابتکار حرفه‌ای شادروان "غلامحسین صالحیار"، سردبیر وقت روزنامه اطلاعات است .

به گزارش ایسنا، حیدری در مورد این دو تیتر گفت: کسانی مطالبی گفته‌اند و نوشته‌اند، اما من به عنوان کسی که در آن زمان معاونت صالحیار را در دو بخش داشتم، تا کنون در این باره مطلبی ننوشته‌ام و نگفته‌ام. شاید آن چه در زیر می‌نویسم، چندان اهمیت نداشته باشد، ولی می‌تواند برای پایان دادن به گمانه زنی‌ها و شایعه‌ها، مفید باشد.

آقایان "علی باستانی"، "حسین شمس ایلی" و من در امور خبری معاونان صالحیار بودیم، تمام روزنامه‌نگاران در رده‌های ما، از دست کم ده روز قبل می‌دانستیم شاه قرار است از ایران برود، زیرا تیمسار مقدم ( آخرین رئیس ساواک) در جلسه‌ای که ما را به شرکت در آن ( در ساختمان مرکزی ساواک – وزارت اطلاعات کنونی) فراخوانده بود موضوع را با قید این که نباید آن را منتشر و یا بازگو کنیم، اعلام کرده بود.

همین آگاهی موجب شد صالحیار وقت کافی داشته باشد که بوسیله آقای "مژده بخش" مدیر فنی روزنامه و با گرفتن تضمین رازداری از بخش گراور سازی، آن تیتر بزرگ و بی‌سابقه را به صورت گراور بسازد و در جایی پنهان کند. هم آقای مژده و هم شادروانان شمس و کرد اوغلو ( اعضای موثر بخش گراور سازی) با من روابط دوستانه و صمیمانه‌ای داشتند و همیشه مرا در جریان قضایا می‌گذاشتند. اما در این مورد بخصوص، استثناء قائل شدند ( لابد به دلیل قولی که داده بودند (

در روز رفتن شاه، چند بار شاهد بودم در پاسخ به پرسش اعضای سردبیری در مورد مضمون تیتر اول، پاسخ‌هایی سردستی می‌داد. سرانجام خبر دار شدیم چاپ روزنامه آغاز شده و دقایقی بعد بود که چشم ما به آن تیتر افتاد و بجای روال توزیع عادی، خروجی دو ماشین چاپ روزنامه ( رتاتیو و افست روتاتیو ) بدون در نظر گرفتن بازگشت وصول پول فروش، بین مردم که خیابان‌ها از آنها مملو بود، توزیع شد. در مورد تیتر "امام آمد" این وضع تکرار نشد و اعضای سردبیری در جریان بودند.
 
تهدید خطرناک یک خبرنگار از سوی نماینده مجلس

"مایکل گریم" نماینده شهر نیویورک در مجلس نمایندگان است که در پاسخ سوال خبرنگار شبکه تلویزیونی "نیویورک 1" درباره جنجال بر سر هزینه‌های تبلیغات انتخاباتی، او را تهدید کرد که از بالکن به پایین پرتاب می‌کند.

به گزارش جام، مایکل گریم، نماینده جمهوری‌خواه کنگره به دلیل رفتارش با یک خبرنگار در جلسه نطق سالانه باراک اوباما عذرخواهی کرد. آقای گریم ضمن عذرخواهی گفته است که نباید اجازه می‌داد که احساساتش بر او غلبه کند.
 


قبر رضاشاه پهلوی بعد از تخریب


پارسینه منتشر کرد، قبر رضاشاه بعد از تخریب در سال 1359دو گردان دختر مجرد به داعش پیوستند

گروه تروریستی داعش (دولت اسلامی در عراق و شام) به تازگی دو گردان جدید به نامهای "الخنساء" و "ام الریان" تشکیل داده که اعضای آن فقط از دختران و زنان مجرد تشکیل شده است. داعش اعلام کرده است که زنان عضو این دو گردان بین 18 تا 25 سال دارند و در ازای فعالیتهای خود ماهانه 25 هزار لیر سوری (معادل 200 دلار آمریکا) دریافت می‌کنند.

به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری النشره اعلام کرد: این گروه تروریستی با تاکید بر اینکه زنان عضو گردانهای الخنسا و ام الریان نباید فعالیت دیگری داشته باشند، اعلام کرده است: هدف از تشکیل این دو گردان بازرسی بدنی افرادی است که در پوشش زنانه تلاش می‌کنند از ایست‌های بازرسی داعش عبور کنند. این در حالی است که سن افراد عضو این گردان‌ها و شرط مجرد بودن آنها، ناگزیر مسائل دیگری را گوشزد می‌کند.

ابتکار بازاریان برای ترویج نماز اول وقت

رها کردن کسب و کار و اقامه نماز اول وقت در برخی کشورهای اسلامی به صورت اجباری اجرا می‌شود و در صورت باز بودن مغازه جریمه‌های سنگینی اعمال می‌شود. اما در کشور ما برخی از کسبه با احترام به اقامه نماز اول وقت این فرهنگ معنوی را به کسبه‌ها و مشتریان به صورت عملی و کاملا داوطلبانه انتقال می‌دهند.
هشدار به نخست وزیر

به گزارش مشرق، آن چه پیش رو دارید، کلیشه‌ای از روزنامه آمریکایی "واشینگتن پست" در روز دوم فوریه 1979 (13 بهمن 1357) می‌باشد. تیتر اول روزنامه به این قرار است...

khomeini warns premier

ترجمه: "هشدار خمینی به نخست وزیر"
شوخی دستی دو مقام کانادایی/ تدبیر 24نقش پارازیت در تعیین جنسیت

قانون در مطلبی طنز نوشت: از وظايف خطيري كه بر دوش سردبيران نشريات كشور سنگيني مي‌كند، اين است كه بايد قبل از ارائه مطالب به چاپخانه ريز به ريز جملات را با دقت بخوانند تا مبادا جمله‌اي درباره عوارض پارازيت نوشته شده و خط قرمزي رد شده باشد. اين در حالي است كه روز گذشته رئیس مرکز تحقیقات سرطان اعلام كرد امروزه ثابت شده اشعه‌های الکترومغناطیسی که با عنوان پارازیت از آنها یاد می‌شود، سرطان‌زا نیستند.

با اين حساب ما هم ديگر خيلي راحت مي‌توانيم درباره پارازيت بنويسيم و اين دستاورد پزشكي را به فال نيك بگيريم. پارازيت اگر هم ضرر داشته باشد عوارضش متوجه كاركنان آن شبكه‌هايي است كه رويشان پارازيت انداخته مي‌شود. تحقيقات نشان داده كه شطرنجي شدن بسيار براي بدن انسان مضر است و به همين دليل اكثر مجريان شبكه‌هاي من و تو و بي بي سي فارسي به بيماري‌هاي صعب العلاج مبتلا شده‌اند.

- امواج پارازيت در رفع موهاي اضافی و كاهش دادن هزينه آرايشگاه بسيار موثر هستند. لذا شهروندان محترم مي‌توانند در ساعاتي از روز كه كسي پشت پنجره ساختمان‌هاي مجاور نيست، دقايقي روي پشت بام پارازيت بگيرند و اپيلاسيون مجاني را تجربه كنند.

- زندگي در ميان اين امواج، اكثر تهراني‌ها را بدون آنكه خودشان بدانند به موج‌سواراني قهار تبديل كرده. بارها ديده شده كه هموطنان ما در سواحل كشورهاي ديگر با هيجان از دريا به سمت خانواده‌شان دويده و فرياد زده‌اند: من موج سواري بلدم..

- پارازيت نه تنها سرطان‌زا نيست، بلكه عقيم هم نمي‌كند. بر اساس يك تحقيق علمي مشخص شده حدود 87 درصد زوج‌هايي كه بيشتر از سه تا بچه دارند در مناطق پارازيت‌خيز زندگي مي‌كنند. در برخي موارد قرار گرفتن 24 ساعته در معرض پارازيت شديد، حتي به تولد فرزند قبل از ازدواج منجر شده است.

- پرتو درماني يكي از روش‌هاي رايج درمان سرطان است و از آنجايي كه پارازيت هم نوعي پرتو محسوب مي‌شود، ما به صورت مجاني در معرض پيشگيري از انواع سرطان قرار داريم. حتما بايد يك خروار پول ازتان بگيرند تا احساس درمان بهتان دست بدهد؟

- متخصصان مي‌گويند نيم‌ساعت طناب زدن در هواي آغشته به سرب و پارازيت، تا 80 درصد گرفتگي عروق قلب را برطرف مي‌كند.

- پارازيت در افزايش صميميت در ميان اعضاي خانواده نقش اساسي دارد. اين پديده امكان تماشاي ماهواره را از بين مي‌برد و از آنجايي كه تلويزيون خودمان هم چيزي ندارد، اعضاي خانواده مجبور مي‌شوند همه توجه‌شان را به يكديگر معطوف كنند. پارازيت همچنين به زودتر خشك شدن لباس‌هايي كه روي پشت‌بام پهن مي‌شوند هم كمك مي‌كند.

- جوانان مناطق پارازيت‌خيز كمتر به دام اعتياد مي‌افتند. آنها بيشتر زمان خود در دوران بحراني نوجواني و جواني را صرف خنثي كردن امواج پارازيت با روش‌هاي مختلف مي‌كنند و عملا وقتي براي معتاد شدن ندارند.

- متخصصان طب سنتي معتقدند مصرف روزي يك ليوان چاي سبز توسط مادران باردار در كنار ديشي كه هاتبردش به دليل پارازيت كلا تعطيل شده، منجر به تولد فرزند دختر مي‌شود. (اگر پسر مي‌خواهيد بايد پارازيت روي نايل‌ست بيشتر باشد)

- چنانچه از خدمات رايگان پارازيت بي‌بهره هستيد به 30000 پيامك بزنيد تا منطقه شما هم در حداقل زمان تحت پوشش قرار بگيرد.

انقلاب اسلامی اینگونه صادر شد/ صراطشیرزنی که به جان داعش افتاد

استان سنی نشین "الانبار" عراق طی یک ماه گذشته به صحنه نبرد و ناآرامی جدی میان تروریست‌های دولت اسلامی عراق و شام موسوم به "داعش" و ارتش این کشور تبدیل شده است. در همین حال پایگاه‌های شبکه‌های اجتماعی و برخی رسانه‌ها نوار ویدئویی منتشر کردند که در آن یک زن ساکن الانبار علیه تروریست‌های داعش سلاح بر دست گرفته است.

به گزارش ابنا، در این نوار ویدئویی این زن که "ام موید" نام دارد می‌گوید: اوضاع امنیتی پس از اخراج تروریست‌های داعش از منطقه الحامضیه در الانبار به سوی ثبات حرکت می‌کند و من آماده‌ام به دنبال تروریست‌هایی که فرار کرده‌اند بروم و با آنها مبارزه کنم.


وی از همه خانواده‌های عراقی که الانبار را ترک کرده‌اند خواست که به منازل خود بازگردند و از آمادگی همه ساکنان منطقه برای دفاع از منازل و خانواده هایشان سخن گفت.

تعرض چهره افسانه‌ای هالیوود به دختر خوانده‌اش

"دیلَن فارو"، دخترخوانده "وودی آلن" در نامه‌ای علنی، رسما اعلام داشت، چهرۀ افسانه‌ای هالیوود در هفت سالگی او را مورد تعرض قرار می‌داده است. دیلن در نامه‌ای که در نیویورک تامیز چاپ شده است از رنج و فشار روحی و روانی که در طول سالیان سال کشیده است می‌نویسد و می‌گوید که پدرخوانده‌اش وودی آلن از هر فرصتی مثلا زمانی که او دراز کشیده و با اسباب بازی قطار خود بازی می‌کرده در تعرض به او استفاده می‌کرده است.به گزارش جام، دیلن می‌نویسد: پدرخوانده‌اش به او وعده می‌داده است او را به پاریس می‌برد و او ستاره فیلم‌هایش می‌شود و  آلن از او می‌خواسته است تا به مادرش میا، حرفی نزند این ماجرای تعرض در سال ۱۹۹۳، هنگام جدایی میا فارو مادر دیلن از وودی آلن مطرح شده بود.این اولین باری است که دیلن درباره تعرض پدرخوانده‌اش در نامه‌ای علنی صحبت می‌کند. وودی آلن با "سون یی"، خواهر دیلن و دومین دخترخوانده سابقش که ۳۵ سال از خودش جوانتر است، رسما ازدواج کرده است و با وی زندگی می‌کند.

کودکان کارتصمیم ‌رژیم‌ شاه‌ برای محصلان‌ شعارنویس
    

 جهان نوشت: در روزهای آخر حکومت ستم‌شاهی، رژیم منحوس پهلوی به هر اقدامی در جهت سرکوب قیام مردمی در ایران دست می‌زد، اما پیروزی نهایی با مردم انقلابی ایران بود. در نامه یکی از کلانتری‌ها دستور بازداشت شعارنویسان دانش‌آموز و دانشجو صادر شده است.آمار تازه از طلاق در ازدواج‌های دانشجویی

مدیر فرهنگی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای کشور گفت: طبق بررسی های انجام شده کمتر از دو درصد ازدواج های دانشجویی در کشور منجر به طلاق می شود.

حجت الاسلام "سید محمد طاهری" شنبه شب در گفتگو با خبرنگاران در مشهد اظهار داشت: بررسی‌ها نشان داده است که آمار طلاق‌هایی که به دنبال ازدواج‌هایی که در دوران تحصیل انجام می‌شود، کمتر از ازدواج‌ها در سایر مقاطع سنی می‌باشد و افزایش بینش زوجین، شرکت در کلاس‌های آموزشی و مهارتی و رعایت سن مناسب در انجام ازدواج از جمله عوامل تاثیرگذار در پایداری ازدواج‌های دانشجویی می‌باشد.

به گزارش الف، وی گفت: همین بررسی‌های حاکی از آن است که مهم‌ترین علت اکثر ازدواج‌های دانشجویی که منجر به طلاق شده به خاطر تجملات و هزنیه‌های سنگین مراسم ازدواج بوده است و تاخیر در ازدواج باعث انحرافات مختلف فکری، ذهنی و جنسی در فرد می‌شود و در این راستا باید باورهای باطل جامعه که ازدواج دانشجویی را معارض و مانع تحصیل می‌دانند، اصلاح گردد.

جاده‌ای در میان دیوارهای برفیهمسر اوباما: خفه‌ شو عزیزم!

گفته می‌شود 21 سال زندگی مشترک رئیس‌جمهور آمریکا و همسرش اکنون به بحث و جدل و اتهامات خیانت کشیده شده است. هر چند که کاخ سفید از اظهار نظر در این خصوص خودداری می‌کند اما سردی روابط "باراک اوباما"، رئیس‌جمهوری آمریکا و همسرش "میشله اوباما" را می‌توان در واکنش‌های اخیر این دو به وضوح دید. اوباما و همسرش در تاریخ 31 اکتبر 2013 در کاخ سفید به چند کودک شکلات دادند.به گزارش ایسنا روزنامه دیلی میل، میشله در حالی این کار را انجام داد که این اقدام بر خلاف "کمپین غذای سالم" خود او بود. اما اوباما به شوخی درخصوص نارضایتی میشله از این عمل گفت: من به او گفتم که اگر این کار را نکنیم، کاخ سفید ناراحت خواهد شد!

هنگامی که در تاریخ 10 دسامبر 2013، اوباما در مراسم یادبود نلسون ماندلا در کنار "هله تورنینگ اشمیت"، نخست‌وزیر دانمارک و همتای انگلیسی‌اش دیوید کامرون نشسته و با شادی از هم یک عکس گرفتند، میشله که در سمت چپ اوباما نشسته بود از فرط عصبانیت به طرفی دیگر نگاه می‌کرد. طبق گزارش مجله نشنال انکوایدر با عنوان "طلاق عجیب اوباما" روابط این زن و شوهر از تابستان گذشته شکرآب است.در تاریخ 18 دسامبر، در حالی که اوباما درحال سخنرانی برای تعدادی از خانواده‌ها در دفتر کارش بود، میشله به گونه‌ای نشسته بود که نشان می‌داد علاقه‌ای به شنیدن سخنان او ندارد. از ژست میشله می‌توان این جمله را برداشت کرد: "خفه‌شو عزیزم!" و در تاریخ 16 ژانویه 2014 اوباما پس از سخنرانی در یک دانشگاه سعی کرد میشله را روی صحنه ببوسد اما او روی خود را برگرداند. پس از این موضوع، باراک به خانه‌اش در هاوایی بازگشت در حالی که میشله کنار دخترهایش در واشنگتن ماند.

در تاریخ 27 ژانویه 2014، در حالی که اوباما به تنهایی در حال آماده کردن سخنرانی سالانه‌اش در دفتر کارش بود، میشله با لباسی جدید و بسیار سرزنده و شاد در جشن پنجاهمین سالگرد تولد خود شرکت کرده و کمتر در کنار همسرش بود. طبق گزارشات، میشله تنها تا پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما با او خواهد ماند.

احمدی‌نژاد با تیپ ورزشی در برفپوسترهای "فرزند بیشتر، زندگی بهتر"

پس از تاکید حکیمانۀ مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایران به جای هفتاد و پنج میلیون نفر جمعیت، باید دست کم یکصد و پنجاه میلیون نفر جمعیت داشته باشد، موجب به وجود آمدن تغییراتی در سیاست جمعیتی کشور گردیده است. در این میان نصب بیلبوردهایی موسوم به "با یک گل بهار نمی‌شود" که برای تشویق مردم به داشتن فرزند بیشتر در نقاط مختلف شهر تهران، اجرا گردیده بود، واکنش‌های زیادی را در رسانه‌ها، وبلاگ‌ها و شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت و کم توجهی به زنان در آن پوسترها موجب ره راه افتادن موجی از انتقادات در فضای رسانه‌ای گردید. انتقاداتی که البته تاحدود زیادی وارد بود.به گزارش بولتن، این موضوع موجب دست به کار شدن دیگر طراحان و گرافیست‌های کشورمان گردید و در یکی از این تلاش‌ها، "روح‌الله مومن نسب"، یکی از طراحان متعهد کشورمان، تعدادی پوستر جدید را منتشر نمود که در ادامه تقدیم می‌گردند.


تفریحات رایگان ایرانی

ايسنا در مطلبی طنز نوشت: طبق آمارهای بانک مرکزی خانوار‌های شهری در کشور تنها دو درصد از هزینه‌های جاری سالانه خود را صرف "تفریح و امور فرهنگی" می‌کنند. بر منکرش لعنت. آمار بانک مرکزی را دربست قبول داریم، اما عرض می‌کنیم که ایرانی‌ها یک‌سری تفریحات دارند که برای آن خرجی نمی‌کنند و آمار بانک مرکزی نشان‌دهنده این نیست که مردم تفریح نمی‌کنند.

مثلا یکی از تفریحات بی‌خرج ایرانیان تفریح حیوان‌کشی است. کشتن حیوانات از گنجشک تا پلنگ که به صورت مجانی در طبیعت وجود دارد و فیلم‌برداری از مراحل کشتن آن‌ها از جمله تفریحات ایرانیان است. اما مهم‌ترین تفریح رایگان ایرانیان، تفریح فیلم‌برداری با موبایل است.

ایرانی‌ها هنگام آتش‌سوزی، سیل، زلزله، زورگیری، مرافعه و اعدام به زیبایی با موبایل فیلم‌برداری می‌کنند و بعد در شب‌نشینی آن‌ها را با دیگران به اشتراک می‌گذارند. یعنی بی‌خرج‌ترین و تماشایی‌ترین تقریح همانا تفریح اعدام دیدن است که برخی برایش سرودست می‌شکنند! اصولا مردم با هر چیز که مفتی و رایگان است، رابطه خاصی دارند و سعی می‌کنند از حقوق رایگان‌شان به خوبی استفاده کنند.

توجه داشته باشید در تفریح رایگان همیشه خون و خون‌ریزی وجود دارد؛ حالا چه کشتن پلنگ باشد چه سانس رایگان سینما! البته تفریحات رایگان دیگری هم وجود دارد که چون مربوط به حریم شخصی مردم است از ذکر آن‌ها خودداری می‌کنیم ولی باید بدانید که ایرانی‌ها در چهاردیواری‌های اغلب اختیاری‌شان کارهایی می‌کنند که در خارج از کشور آن کارها را فقط در مراکز خاص و دارای امکانات انجام می‌دهند.

بازیگر مشهوری که با همسر شاه رابطه داشت، درگذشت
 

"ماکسیمیلیان شل" بازیگر اتریشی‌ ـ سوئیسی و برنده جایزه اسکار در بیمارستان شهر اینس‌بروک درگذشت. او به هنگام مرگ ۸۳ ساله بود. رابطه سه ساله عاشقانه شل با "ثریا اسفندیاری"، ملکه اسبق ایران جنجال فراوانی به همراه داشت. شل، هنرمند اتریشی-سوئیسی، روز ۲۵ ژانویه در پی بیماری ریوی در هتل محل اقامت‌اش در شهر کیتس بوهل در اتریش، به بیمارستان منتقل شد.به گزارش جام، ماکسیمیلیان شل در هشتم دسامبر سال ۱۹۳۰ در خانواده‌ای هنرمند در وین به دنیا آمد. او از سال ۱۹۵۳ به طور رسمی فعالیت‌های خود را به عنوان بازیگر، کارگردان و دراماتورگ آغاز کرد و در سال ۱۹۵۸ موفق شد در برادوی ایفای نقش کند.  ماکسیمیلیان شل در سینما و تلویزیون جهان نیز مشهور شد.
 


ماکسیمیلیان شل تنها به سینما، تلویزیون و تآتر نمی‌پرداخت، او نقاشی می‌کرد و عاشق موسیقی بود و گاهی نیز می‌نوشت. او سه‌سال رابطه‌ای عاشقانه با ثریا اسفندیاری، همسر محمدرضا شاه داشت که با سروصدای بسیاری همراه شد. شل در سال ۱۹۸۵ با "ناتالیا آندرچنکو" هنرپیشه روس ازدواج کرد و چهارسال بعد دخترش ناستازیا شل به دنیا آمد. شل پس از جدایی از ناتالیا آندرچنکو، در سال ۲۰۰۸ روابطی عاشقانه با ایوا میخانویچ، خواننده آلمانی اپرا آغاز کرد. میخانویچ ۴۸ سال از او جوان‌تر بود.
کدام خواننده پاپ پیش پای امام(ره) قرآن خواند؟


۱۲ بهمن ۱۳۵۷ مراسم استقبال از امام خمینی (ره) با حضور هزاران نفر از مردم سراسر ایران در بهشت زهرا و در کنار مزار شهدای انقلاب اسلامی برگزار شد. در این مراسم آیات قرآن کریم توسط "محمد اصفهانی" تلاوت شد، این خواننده در آن زمان نوجوان بود و انتخاب او برای این امر توسط "حمید شاهنگیانگ انجام شده بود.به گزارش ایسنا، زهرا شجاعی، رییس سازمان مشارکت زنان در این باره نوشته است: "روزی که قرار بود امام وارد ایران شود، دوازدهم بهمن، کمیته‌ای برای استقبال اولیه از ایشان در فرودگاه شکل گرفت. کمیته، نمایندگانی از اقشار مختلف مردم را برای حضور در سالن فرودگاه انتخاب کرد. در ابتدا قرآن توسط محمد اصفهانی واعظی که آن موقع ۷،۸ ساله بود، قرائت شد و بعد پیام دانشجویان اجرا شد. آنگاه سرود "خمینی ای امام" را دانشجویان و دانش‌آموزان اجرا کردند.

بازیگر و مانکن زن پاکستانی توبه کرد

"فینا مالک" مانکن و بازیگری که در اکثر فیلم‌ها به صورت عریان ظاهر می‎شد؛ با خبر کناره‌گیری خود از این شغل همگان را شگفت‌زده کرد. وی با دعوت یکی از روحانیون مسلمان٬ برای گذراندن ماه عسل به همراه همسرش عازم مکه مکرمه شد و پس از انجام مناسک حج از این شغل کناره‌گیری کرد.به گزارش شبکه ایران، فینا مالک در این‌باره اظهار داشت: در مقابل کعبه توبه کردم و از خداوند خواستم که مرا پاک گرداند. به پروردگارم قول دادم که برای همیشه از این شغل کناره‌گیری نمایم. از این پس٬ پوشش حجاب را رعایت کرده و به نماز اهتمام ویژه خواهم داشت و از برنامه‌های دینی و اجتماعی حمایت خواهم کرد و در فیلم‌هایی که به هدف مسائل اجتماعی و دینی تولید می‌شود شرکت خواهم کرد.مالک در پایان با بیان اینکه "قصد تولید یک برنامه اسلامی را دارم" اظهار داشت: برنامه‌های دینی برای جوانانی که به راه‌های منحرف می‌روند تولید خواهم کرد.

شاه 12 کیلو لاغر شد

فارس نوشت: روزهای پیروزی انقلاب و به خصوص 12 تا 22 بهمن 1357 نقطه اوج به ثمر رسیدن مبارزات و خون شهدایی است که سال‌ها با وجود خفقان رژیم پهلوی تلاش کرده بودند تا ظلم برای همیشه برچیده شود. یکی از مهمترین کارها در آن دهه ثبت و ضبط این وقایع بوده است. "اکبر ناظمی" در مجموعه کتاب عکسش تصاویر جالبی را با نگاه خود از روزهای انقلاب ثبت کرده است که عکس زیر نمونه‌ای از این مجموعه است.مقام‌های اعدامی رژیم شاه کجا دفن شدند

"آیت‌الله صادق خلخالی" اولین حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب در کتاب خاطرات خود نوشت: مردم جنازه‌های اعدامی را به بهشت زهرا راه نمی‌دادند، لذا به پشت کهریزک بردند و در آنجا دفن کردند و بعد از مدتی خبر آوردند که جنازه‌ها را از آنجا خارج کرده‌اند، سرانجام تصمیم گرفته شد آنها را در دره‌های اطراف دفن کنند و به همین ترتیب هم عمل شد.

به گزارش ایرنا، به نوشته خلخالی پس از اعدام هویدا بنا بود، جنازه او به اطراف کهریزک منتقل و در آنجا به خاک بسپارند، ولی موضوع پیگیری نشد. جنازه او به مدت سه ماه و اندی در پزشکی قانونی ماند، جنازه او را با ایرفرانس به فرانسه فرستادند سپس به اسراییل و الخلیل منتقل و در کنار قبر پدرش دفن کردند.

امام به احمدی‌نژاد در خواب چه گفت!

به گزارش جهان، "عبدالرضا داوری"، از نیروهای حامی "مشایی"، در صفحه فیسبوک خود نوشت‌: اواخر فروردین امسال در یکی از جلساتی که خدمت دکتر "احمدی‌نژاد" بودم، بحث به دوران تحصیلات دکتری ایشان افتاد و دکتر احمدی‌نژاد خاطره‌ای را تعریف کرد که جالب و خواندنی است. دکتر احمدی‌نژاد گفت: زندگی من در ۴۵ سال اخیر تماما درگیر مساله انقلاب اسلامی بوده است، اما سال ۱۳۷۶ که مدرک دکترایم را گرفتم مدام در ذهنم این درگیری بود که آیا بدون مدرک دکتری نمی‌توانستم در خدمت انقلاب باشم و آیا اخذ مدرک دکتری و عضویت در هیئت علمی دانشگاه، برای رویکردهای شخصی‌ام بوده یا تلاش در مسیر انقلاب اسلامی؟

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه گفت: این دغدغه ذهنی تا سال ۱۳۸۰ با من بود. دهه فجر سال ۸۰ یک شب خوابی دیدم که این دغدغه‌ام را برطرف کرد. خواب دیدم با پژویی که آن زمان داشتم، در جاده هراز، از تهران به سمت شمال رانندگی می‌کنم و یک شیخ هم که البته نامش را نمی‌برم! کنارم نشسته بود. در جاده هراز گردنه‌ای هست که وقتی به آن گردنه می‌رسید، قله دماوند ظاهر می‌شود. وقتی به این گردنه رسیدیم و کوه دماوند رویت شد ناگهان دیدم در وسط جاده ۳ صندلی گذاشته شده است، در دو صندلی "امام خمینی" و "مقام معظم رهبری" نشسته بودند و صندلی سوم خالی بود.

پژو را کناری پارک کردم و به همراه شیخی که همسفرم بود به سمت امام و آیت‌الله خامنه‌ای رفتیم. من در کناری ایستادم اما آن شیخ همسفر ما مدام تلاش می‌کرد تا روی صندلی سوم بنشیند که امام خمینی به او اجازه نداد. ناگهان امام خمینی رو به من کردند و با حالت تحکم گفتند: آقای دکتر احمدی‌نژاد! بفرمایید روی این صندلی بنشینید!. این گفته امام خمینی باعث شد تا آن شیخ به کناری رود و من بر روی صندلی کنار امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای بنشینم.

دکتر احمدی‌نژاد در پایان گفت: در همین لحظه از خواب پریدم و دیدم که نزدیک اذان صبح است. از اینکه امام خمینی مرا در خواب با عنوان "دکتر احمدی‌نژاد" مورد خطاب قرار داده بود احساس کردم که تحصیلات دکترایم حتما در خدمت انقلاب اسلامی خواهد بود و همین خواب و خطاب امام خمینی باعث شد تا دغدغه چهار ساله‌ام پس از دوره دکتری برطرف شود.

40 میلیون آمریکایی "سبد کالا" می‌گیرند

برنامه یارانه مواد غذایی در آمریکا که به کوپن مواد خوراکی (Food Stamp) شهرت دارد برای تامین مواد غذایی خانواده‌های کم درآمد و بدون درآمد به اجرا در آمده است. پیشینه این برنامه که سال 1939 باز می ‌گردد و هم اکنون نیز در ایالات متحده آمریکا اجرا می‌ شود. برنامه "فود استمپ" که در واقع ارایه کوپن مواد خوراکی به متقاضیان است در آمریکا بیش از 40 میلیون نفر را پوشش می‌‏دهد.

به گزارش خبرآنلاین، در سال مالی 2013، هزینه‌ای که اجرای این برنامه برای دولت آمریکا داشت، معادل 76.4 میلیارد دلار برآورد شده و در این سال 47.6 میلیون آمریکایی از آن بهره برده‌اند که سهم هر نفر به طور متوسط 133.08 دلار در ماه بوده است. البته اینکه هر خانوار متقاضی چقدر کوپن غذا دریافت می‏کند به عواملی مانند تعداد اعضای خانوار، درآمد و هزینه‌های آن دارد.

افراد و خانوارهایی واجد دریافت کوپن مواد خوراکی در آمریکا محسوب می‌ شوند که درآمد ناخالص ماهیانه آن‌ها کمتر از 130 درصد خط فقر تعیین شده توسط دولت فدرال باشد. در حال حاضر یک فرد با درآمد زیر 1245 دلار در ماه می‏تواند برای دریافت کوپن مواد غذایی اقدام کند و یک خانواده 4 نفر که درآمد آن ها کمتر از 2552 دلار است، نیز واجد شرایط دریافت کوپن مواد خوراکی محسوب می‌ شوند. منظور از درآمد ناخالص، میزان درآمد بدون کسر هزینه‌هایی مانند مالیات و بیمه است.

افراد می‌‏توانند با کوپنی که از دولت دریافت می‌‏کنند، مواد خوراکی مانند نان، غلات، انواع میوه و سبزیجات، گوشت قرمز و سفید و گوشت ماهی را خریداری کنند. همچنین محصولات لبنیاتی نیز در سبد خرید کوپن مواد خوراکی جای می‏گیرد. دانه گیاهانی که می‏توان آن‌ها را در خانه کاشت و برای تهیه میوه و سبزیجات از آن‌ها بهره برد نیز توسط کوپن مواد خوراکی قابل تهیه است. همچنین برخی از رستوران ها نیز اجازه دارند در مقابل غذاهای نه چندان گران، از مشتری‌ها کوپن مواد خوراکی دریافت کنند.

قطب‌زاده با نگارش نامه به شوروی، حکم قتلش را نوشت!

صادق طباطبایی از همراهان امام خمینی در پرواز انقلاب، اتفاقاتی که برای صادق قطب‌زاده پس از انقلاب رخ داد را "نتیجۀ تدارک توده‌ای‌ها" می‌داند و می‌گوید: قطب‌زاده ۲۵ سال مبارزه کرده بود و تمام دنیا را برای مبارزه علیه شاه زیر پا گذاشته بود اما در ‌نهایت در دام توده‌ای‌ها گرفتار آمد.»

به گزارش ایسنا، طباطبایی در گفت‌وگو با مجله اندیشه پویا می‌گوید: این موضوع ریشه در مواضع سیاسی ملی‌گرایانه‌ قطب‌زاده در دوران نهضت مقاومت ملی و دوران مبارزه علیه استبداد داخلی در آمریکا و اروپا و بالاخره حوادث بعد از انقلاب داشت. صادق وقتی وزیر خارجه شد یک نامۀ سرگشادۀ بیست صفحه‌ای خطاب به "آندره گرومیکو" وزیر خارجۀ وقت شوروی نوشت. وقتی آن نامه منتشر شد، من سفری به لبنان و سوریه داشتم. "عبدالحلیم خدام" وزیر خارجۀ سوریه به من گفت: آیا صادق دیوانه شده؟ این نامه چیست که نوشته؟ با این نامه حکم قتل خودش را به دست روس‌ها داده و بی‌تردید عوامل شوروی نقشۀ قتلش را می‌کشند. طولی هم نکشید که آن ماجرا‌ها پیش آمد.

سخنگوی دولت موقت درباره اتهام قطب‌زاده مبنی بر طراحی کودتا و بمب‌گذاری منزل امام که منجر به اعدام او شد، اظهار می‌کند: منظورم این نیست که پاپوش بود. گروهی می‌خواستند این کار را انجام دهند و فکر کردند که می‌توانند از قطب‌زاده هم استفاده کنند. به او رجوع کردند و دو سه جلسه با آنها گذاشت تا برنامه‌هایشان را بفهمد. در ‌نهایت می‌خواست مخالفت خود را اعلام کند که دستگیر شد. وقتی بازداشت شد من آلمان بودم.

وی افزود: رادیو ایران را گرفتم و صحبت‌های آقای ری‌شهری را شنیدم. در مغزم نمی‌گنجید. به ایران برگشتم و نزد امام رفتم. وقتی داخل اتاق شدم ایشان اشاره کردند به‌ همان کاناپۀ آبی در اتاق که رویش بنشینم. به شوخی گفتم من آنجا نمی‌آیم، می‌ترسم که زیرش بمب باشد. امام هم به شوخی گفتند اگر بمب باشد کار رفیق خودت هست. از امام سؤال کردم اشکالی دارد اگر به دیدار قطب‌زاده بروم؟ گفتند نه! چه اشکالی؟

طباطبایی فردای‌ همان روز با تدارکات و تمهیدات قضایی به دیدن قطب‌زاده می‌رود: لباس عربی سفید تنش بود. داشت روزنامه می‌خواند. در که باز شد ابتدا سر بلند نکرد. تا نیمه‌های اتاق که آمدم سر بالا کرد و من را که دید سخت از جا جست و مرا در آغوش گرفت. هر دو حال ملتهبی داشتیم. گفتم صادق این حرف‌ها چیست که دربارۀ تو می‌زنند؟ گفت این حرف‌ها را ول کن، بیا بنشین حرف خودمان را بزنیم. توقعش این بود که بعد از این همه سال سابقۀ انقلابی وقتی چنین ادعایی علیهش مطرح می‌شود نزدیک‌ترین دوستانش از او توضیح بخواهند، نه اینکه آنها هم متهمش بدانند.

پیک صلح داعش منفجر شد!

به گزارش العالم، یکی از اعضای گروه تروریستی "دولت اسلامی در عراق و شام" برای مذاکره و صلح با دیگر گروه‌های تروریستی در سوریه به مقر یکی از این گروه‌ها در زندان شهر "الراعی" در استان حلب رفته بود. مرکز موسوم به "دیده بان حقوق بشر سوریه" تأکید کرد که این عضو داعش به منظور مذاکره و آتش بس با یکی از گروه‌های مسلح برای دومین بار به مقر آن گروه رفته بود، خودش را منفجر کرد.

به گزارش تابناک، همزمان با این انفجار، یک خودروی بمب‌گذاری شده نیز خارج از مقر آن گروه مسلح منفجر شد. در این دو انفجار 16 تن از عناصر مسلح از جمله 2 تن از سران آنان به هلاکت رسیده و حدود 20 تن نیز مجروح شدند. درحالیکه گروه‌های مسلح و تروریستی در سوریه همگی از سوی برخی طرفهای خارجی مانند رژیم عربستان سعودی حمایت می‌شوند، این گروه‌ها برای دستیابی هرچه بیشتر به این حمایتها و سلطه بر مناطق بیشتر، با یکدیگر درگیر شده‌اند.

مرز آمریکا و مکزیک در یک نگاهنامه برخی علماء به "بان کی مون"

دیروز همایش بزرگی با حضور علمای بحرینی در حمایت از شورای اسلامی علما در مسجد امام صادق (ع) در منطقه القفول برگزار شد. حاضران در همایش طوماری را خطاب به "بان کی مون" دبیرکل این سازمان درباره انحلال شورای اسلامی علمای بحرین امضا کردند تا به این سازمان ارسال شود.
 
به گزارش جام، در این طومار آمده است: شما را به قضاوت درباره یک جنایت انسانی فرا می‌خوانیم که همانا حکم قضایی صادر شده از دادگاه‌های بحرین به منظور انحلال شورای اسلامی علما است که عالی‌ترین هیات دینی علمای مسلمان از مذهب جعفری است. این اقدام نادیده گرفتن حق انسانی ما در ایفای نقش دینی خودمان است که در مواد 18، 19 و27 قانون مدنی و سیاسی بین الملل به آن اشاره شده و بحرین نیز در سال 2006 میلادی آن را تصویب کرده و پذیرفته است.
 
علمای بحرینی خطاب به بان کی مون افزودند: ما از شما می خواهیم به وظیفه خود در قبال این جنایت عمل کنید، زیرا اصول و پیمان نامه‌ها و مقررات بین‌المللی حق انجام مناسک دینی و مذهبی و ایجاد تشکل‌های دینی را به ما داده است. از سوی دیگر، شیخ میثم السلمان مسئول بخش آزادی های دینی در مرکز حقوق بشر بحرین نیز انحلال شورای علمای بحرین را اقدامی غیرقانونی و ناقض معاهدات بین المللی دانست و گفت، دولت بحرین براساس این معاهدات وظیفه دارد حق آزادی اندیشه و بیان و پرداختن به آداب و رسوم دینی و حق ادیان و مذاهب را در اداره مسائل دینی به دور از اجبار و محدودیت، رعایت نماید.

شهید چمران در کنار پسرش

پارسینه نوشت: این تصویر متعلق به "رحیم چمران" فرزند شهید مصطفی چمران است که اکنون مقیم آمریکا است.اولین روزی که با حجاب بودم

هم‌زمان با روز جهانی حجاب (اول فوریه)، زنان زیادی در دنیا به استقبال "کمپین حجاب" شتافتند. در این روز زنان غیر مسلمان و حتی مسلمانانی که به‌طور معمول حجاب ندارند به استفاده از روسری دعوت می‌شوند. در ادامه، نظرات تعدادی از این زنان آمده است:شلما اوکبارالی: پس از 8 سال بی حجابی، پوشیدن مجدد حجاب حس خوبی به من داد. بهترین ارمغانی که از پوشیدن حجاب به دست آوردم این بود که این نوع پوشش مرا به عنوان یک مسلمان از دیگران متمایز می‌کرد.

یک زن مسلمان از آمریکا: من یک مسلمانم. با اینکه همیشه لباس‌های پوشیده بر تن داشتم اما هرگز حجاب و روسری بر سر نمیگذاشتم.....تا امروز
از روز جهانی حجاب متشکرم که به من شجاعت این کار را داد. روز جهانی حجاب مبارکخانم پت از هند: من یک هندو هستم اما از روز جهانی حجاب حمایت می‌کنم.

دیان بریجز از استرالیا: من یک تازه مسلمان اهل سیدنی استرالیا هستم. امروز اولین تجربه من با پوشش حجاب است. من مسلمان نیستم ولی در روز جهانی حجاب شرکت می‌کنم.

استف ویلیم از آمریکا: من معمولا روسری نمی گذارم، اما مورمورن‌ها مانند مسلمانان به عفت و پاکدامنی اعتقاد دارند و این بخش مهمی از عقاید ما است. من بسیار خوشحالم که می‌توانم آزادانه به دستورات مذهبی خود عمل کنم و بر این باورم که دیگران هم باید از چنین آزادی برخوردار باشند.

تخریب یک دانشگاه در 10ثانیه

تخریب یک ساختمان دانشگاه فرانکفورت از طریق انفجار در مدت 10 ثانیه-آلمانحمله بی‌دلیل پلیس شهر مامباسو به نمازگزاران یک مسجد- کنیادرگیری ارتش عراق با نیروهای القاعده در شهر فلوجهالمپیک زمستانی 2014 قاتل سگ‌های سوچی

به گزارش آسوشیتدپرس، دولت روسیه شرکتی را استخدام کرده است تا پیش از آغاز بازی‌های المپیک زمستانی 2014، سگ‌های ولگرد سوچی را از بین ببرد. تعداد سگ‌های ولگردی که در سطح شهر سوچی، محل برگزاری المپیک زمستانی، پرسه می‌زنند، بسیار زیاد است.

به گزارش ایرنا، "الکسیس سوروکین" مالک شرکتی که مسوول کشتن و جمع‌آوری این سگ‌ها شده است، می‌گوید این سگ‌ها موجب انتشار بیماری می‌شوند و ممکن است با حمله به گردشگران و حتی حضور در محل برگزاری مسابقات موجب اختلال در رقابت‌های المپیک شوند. "چارلز رابینسون" از خبرنگاران حاضر در سوچی نیز گفته که چند سگ مرده را در نزدیکی برخی از محل برگزاری بازی‌ها مشاهده کرده است که بزرگ هستند و ظاهرا به دلیل مسمومیت مرده‌اند.تیپ عجیب و غریب یک بازیگر زن در فرش قرمز جشنواره فجرنحوه شناسایی مشمولان سبد کالا

اعتدال نوشت: با آغاز توزیع سهمیه مشمولان سبد کالا، ظاهراً بسیاری از اقشار کم درآمد از این لیست جا مانده و نسبت به عدم احراز صلاحیت خود و بی‌عدالتی "سهوی" صورت گرفته در تشخیص گروه‌های نیازمند، اعتراض داشته‌اند!رئیس شورای شهر و یاران خاتمی سبد کالا می‌گیرند!

بسیاری از کارگران بدون بیمه و شناسه کار برای دریافت سبد کالا با مشکل مواجه‌اند و بسیاری از افرادی که شغلی ندارند و سرپرست خانوارهستند و بسیاری از اقشار دیگر جامعه از طرح حمایتی دولت بی‌نصیب مانده‌اند و این در حالی است که بر اساس مستندات موجود "احمد مسجد جامعی"، رئیس شورای شهر تهران و طیفی از یاران "سید محمد خاتمی" که از تمکن مالی بالایی برخوردارند، به لطف دولت "تدبیر و امید" امیدشان ناامید نشده و سبد کالای ویژه اقشار کم‌درآمد را دریافت می‌کنند!کد ملی مسجد جامعی و خلیلی اردکانی و هادی خانیکی از یاران خاتمی، مندرج در روزنامه اطلاعات دوازدهم بهمن ماه 92


پلمب مجدد دفتر حزب‌ منحل مشارکت

برانکارد مدل برده‌داری در میانمار
فرزندان دوقلوی شهید حزب‌الله به زیارت پدر رفتند

به گزارش عصر امروز، پیکر این مجاهد در تاریخ 92/3/9  در جمع عظیم مردم لبنان طی مراسمی باشکوه بر روی دستان عاشقان جهاد و شهادت منطقه یاطر از مقابل منزل این شهید با ندای لبیک یا زینب تشییع و به خاکسپرده شد. امروز تصویری از دو دختر دوقلوی این شهید به نامهای "زینب و حوراء" منتشر گردید که به زیارت مزار پدر شهیدشان آمده بودند . پدری که برای نبرد با مهاجمان به حریم بانوی کربلا (س) دلاورانه جنگید و خرقه شهادت را پوشید و به دنیا آمدن فرزندانش را ندید.
شهید مصطفی علی صالح(ابوالفضل)سند تصویری از انقلاب مردمی  

تابناک نوشت: بعد از گذشت بیش از سه دهه از پیروزی انقلاب اسلامی، هر ساله مستنداتی از فرآیند این رخداد عظیم منتشر شده است.عکس‌های بجای مانده از دوران انقلاب یکی از گنجینه‌هایی است که در طی این سال‌ها در کنار سایر اسناد به مرور زمان منتشر شده و نسل‌های مختلف را با روحیه ظلم‌ستیزی مردم ایران در آن دوران آشنا کرده است.

اعضای شورای انقلاب چه کسانی بودند؟

انقلاب 1357 بی‌گمان بیش از هر نام دیگر یادآور امام خمینی(ره) است که رهبری بلامنازع آن را بر عهده داشت. با اوج‌گیری انقلاب اما شورای انقلاب اسلامی نیز تشکیل شد که اسامی آنان تا پیش از 22 بهمن 1357 اعلام نمی‌شد و بعدتر نیز به مرور مشخص شد که کدام شخصیت‌ها عضو شورای انقلاب بوده‌اند. به گونه‌ای که تنها پس از ترور "آیت‌الله مرتضی مطهری" معلوم شد که او رییس شورای انقلاب بوده است.

به گزارش عصر ایران، این شورا از اوایل زمستان 1357 تشکیل شد و با افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی ماموریت آن پایان یافت چرا که قوه مقننه شکل گرفته بود. در سال 1358 شورای انقلاب ابتدا تنها نقش قانون‌گذاری داشت ولی پس از استعفای دولت موقت در 13 آبان  1358 امور قوه اجرایی نیز به این شورا محول شد و نقش دو قوه را توامان ایفا می‌کرد.ردیف اول (از راست به چپ) : آیت‌الله طالقانی، بهشتی، موسوی اردبیلی، هاشمی رفسنجانی و آیت‌الله خامنه‌ای ردیف دوم: عزت‌الله سحابی، ابوالحسن بنی‌صدر، صادق قطب‌زاده، عباس شیبانی، مهدوی کنی‌ ردیف سوم: مرتضی مطهری، محمد جواد باهنر، علی‌اکبر معین‌فر، مهدی بازرگان، حسن ابراهیم حبیبی

شورای انقلاب اسلامی به صورت رسمی 15 عضو داشت. البته سه یا چهار نفر دیگر نیز در فواصل کوتاه به آن اضافه یا از آن خارج شدند. این 15 نفر شامل 8 روحانی و 7 غیر روحانی می شد. گروه اول شامل "آیت‌الله طالقانی"، "آیت‌الله خامنه‌ای"، "هاشمی رفسنجانی"، "بهشتی"، "باهنر"، "موسوی اردبیلی"، "مهدوی کنی" و "مرتضی مطهری. "گروه دوم شامل مهندس بازرگان، ابوالحسن بنی صدر، صادق قطب زاده،حسن ابراهیم حبیبی،عباس شیبانی،عزت الله سحابی و علی اکبر معین فر.

سه عضو دیگر که در برخی از جلسات شورای انقلاب حاضر شدند، نیز روحانی نبودند و بر اساس خاطرات دیگر اعضا می‌توان از "حبیب‌الله پیمان" و "احمد صدر حاج سید جوادی" در این ردیف نام برد. از 8 روحانی عضو شورای انقلاب، سه نفر قربانی ترور شدند و یک نفر پس از سکته قلبی درگذشت. چهار نفر دیگر که در قید حیات هستند، از 73 تا 86 سال، سن دارند. سرنوشت 7 عضو غیر روحانی به همراه سه عضو کوتاه مدت دیگر- که بسیار متنوع تر و متفاوت تر از اعضای معمم شورای انقلاب است.

رئیس‌جمهوری که قانون را رعایت نمی‌کند

واشنگتن پست نوشت: "پاول رایان" (نماینده جمهوری‌خواهان در کنگره) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ای بی سی درباره رئیس جمهور گفت: رئیس جمهور آمریکا پایش را از حد خودش درازتر کرده و به محدودیت‌هایی که دارد اعتنایی نمی‌کند. رئیس‌جمهور ما در واقع یک قانون گریز است، او در کار کنگره دخالت می‌کند، سیاست‌ها و قوانین جدید می‌نویسد و اجرا می‌کند. بدون اینکه آنها را به تصویب کنگره برساند. نوشتن و تصویب قوانین کار کنگره است نه ریاست جمهوری.

به گزارش جام، در پایان این گزارش واشنگتن پست نوشت: برای مثال رئیس‌جمهور به محدودیت‌های قانونی توجه نمی‌کند و می‌خواهد تا پایان سال، لایحه مهاجرت را تصویب کند.

لیست کشورهای اعزام کننده تروریست به سوریه

روزنامه الشروق تونس فاش کرد: بر اساس آماری که مراکز غربی درباره تعداد تروریست‌های خارجی در سوریه و تابعیت آنها منتشر کرده، تروریست‌های چچنی بیشترین تعداد را تشکیل می‌دهند و سعودی‌ها در راس کشورهای عربی در این آمار قرار دارند که بر اساس این گزارش که در سوم ژانویه گذشته تهیه شده است، حدود چهارده هزار چچنی در سوریه حضور دارند که 3671 نفر از آنها کشته و1397 نفر دیگر مفقود شده‌اند.

به گزارش صراط، عربستان سعودی با دوازده هزار تروریست پس از چچن قرار دارد که 3872 از آنها به هلاکت رسیده‌اند و2689 نفر دیگر مفقود شده‌اند و بر اساس این گزارش پنج هزار فلسطینی در سوریه هستند که 2018 نفر کشته شده‌اند و69 نفر دیگر ناپدید شده‌اند.

همچنین چهار هزار تونسی در سوریه حضور پیدا کرده‌اند که 2645کشته شده‌اند و 1315 نفر مفقود شده‌اند. بر اساس گزارش موسسات غربی 18 زن تونسی، ده زن مغربی، هفت زن سعودی، شش زن چچنی و چهار زن لبنانی در سوریه کشته شده‌اند.امام خمینی(ره) در کنار عروسی که کتابشان را به او هدیه کردند
امام خمینی(ره) و فاطمه طباطبایی همسر سید احمد خمینی/۱۳۶۶ جماران

به گزارش صاحب،" فاطمه طباطبایی" همسر سید "احمد خمینی" پسر امام است و "امام خمینی‌" (ره) کتاب آداب نمازشان را به فاطمه طباطبایی و احمد هدیه کردند. امام در اشعار خود و حتی در دست نوشته‌ای که این کتاب را در آن تقدیم به فاطمه طباطبایی نموده‌اند او را فاطی خطاب کرده‌اند.

توهین خبرنگار بی بی سی به فرهنگ و هنر ایرانی

شبکه سلطنتی دولت انگلیس که در طول پیروزی نظام اسلامی بارها و بارها بر علیه جمهوری اسلامی فعالیت کرده است، این‌بار توسط یکی از مجریان خود کوشید تا هویت فرهنگ و هنر ایرانی را زیر سئوال ببرد. "رعنا رحیم‌پور" یکی از خبرنگاران این شبکه در صفحه فیسبوک خود نوشت: "در عجبم از کسانی که در عصر اینترنت و اطلاعات، هنوز هم می‌گن که هنر نزد ایرانیان است و بس، به نظرم خود شیفتگی مفرط نزد ایرانیان است و بس"به گزارش انقلاب، این اقدام ننگین و توهین علنی این خبرنگار فراری موجب شد تا کاربران بسیاری به وی معترض شده و از او بخواهند تا عذر خواهی کند. اما در کمال وقاهت این خبرنگارحاضر به عذرخواهی نشده و عنوان کرد پای حرفم هستم و مطلبی را هم که نوشتم، مجدد تایید می‌کنم. این مطلب در حالی توسط این خبرنگار بیان شد که شبکه "بی بی سی" بارها مدعی شده ما هیچ گونه دشمنی با مردم ایران نداشته و همواره طرفدار آنها هستیم، اما در عمل نشان می‌دهد که اینبار تاریخ فرهنگ و هنر ایران را نشان رفته‌اند.

اسامه بن لادن و پسرش علی

اسامه بن لادن بنیانگذار گروه القاعده در سال‌های اقامت در افغانستان به همراه فرزندش علی در این تصویر نشان داده شده است.روایت روزنامه دولت از دلیل اصلی استعفای نجفی/ آشنا مقصر بود!

به گزارش جهان، روزنامه دولتی شهروند نوشته است: در میان تمام اخبار و شایعاتی که درباره دلایل کناره‌گیری "محمدعلی نجفی" مطرح می‌شود، این شایعه که نقطه شروع ماجرا به گزارشی بازمی‌گردد که از سوی یک "آشنا" در نهاد ریاست‌جمهوری درباره عملکرد نجفی تهیه شده، در برخی محافل به گوش می‌رسد؛ گزارشی که عملکرد سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری را در ۱۰۰روزه ابتدایی شروع به کار دولت یازدهم زیر سوال برده است.

ظاهرا جهت‌گیری‌ها و محتوای گزارش موجب تکدر نجفی و دلسردی او شده است. برخی شنیده‌های دیگر حاکی است که انتقادهای دیگری هم به برخی رفتارها و عملکرد گروه آشنا، موازی‌کاری‌ها و دخالت‌های رسانه‌ای و جهت‌دار آنها مطرح شده است.

نحوه توزیع سبد کالا
 24تدبیر/ وقتی مرکل معلم می شود
هجوم مردم به صف رایگان‌ها جهانی است، نه ایرانی

آینده نوشت: بعد از ماجرای روز سینمای رایگان و صف مردم برای سبد کالا، برخی هجوم به موارد رایگان را پدیده‌ای جهانی و نه مخصوص ایران دانستند."فیس‌بوک" روزنامه منتشر می‌کند

روزنامه شرق نوشت: امروز فیس‌بوک هم صاحب روزنامه می‌شود، آن هم فقط برای کسانی که موبایل پیشرفته دارند. روزنامه "کاغذ" یا همان"paper"  قرار است روایت شخصی کاربران این شبکه اجتماعی از وقایع پیرامون‌شان باشد. ایده چاپ این روزنامه را "زاکربرگ" سال 2009 مطرح کرده بود. منبع گزارش‌های این روزنامه، "نیویورک‌تایمز" و "واشنگتن‌پست" است، اما در همان حال از نوشته‌های وبلاگی و استتوس‌های کاربران در فیس‌بوک و در دیگر شبکه‌های اجتماعی هم استفاده می‌شود.

4 وزیر دفاع زن دنیا، در کنار هم

عصر ایران نوشت: وزرای دفاع 4 کشور اروپایی و همینطور دنیا زن هستند و تصویر زیر را در آخرین روز کنفرانس امنیتی مونیخ در آلمان  در کنار هم گرفته‌اند.از راست به چپ تصویر : وزرای دفاع آلمان، هلند ، سوئد  و نروژ

معلم مریوانی خبرنگار گاردین را ناکام گذاشت

بعد از بازتاب گسترده گزارش "کامران نجف‌زاده" درباره حرکت یک معلم فداکار مریوانی که به دلیل بیماری شاگردش ماهان که از بیماریی ناشناخته رنج می‌برد، برای اظهار همدردی با "ماهان رحیمی" و جلوگیری از افت شدید تحصیلی و از بین رفتن روحیه این کودک، موهای سرش را از ته زد، رسانه‌های داخلی و خارجی این موضوع را مورد توجه قرار دادند و به تجلیل از این معلم نمونه پرداختند.

به گزارش سراج 24، اما نکته مهم بازتاب جهانی این خبر بود. در کنار آن در یک حرکت مشکوک مافیای عضو شبکه‌های اجتماعی که به صورت سازماندهی شده کار می‌کنند، تلاش داشتند مانند موضوعاتی چون حادثه شین آباد و زلزله ورزقان از این داستان برای هجمه به نظام استفاده کنند.

بر این اساس روزنامه "گاردین" چاپ انگلیس با ترتیب دادن گفتگو با محمدعلی محمدیان تلاش داشت با مطرح کردن سوالات جهت‌دار و موضوعات خلاف واقع وی را در عملی انجام شده قرار دهد و مصاحبه‌ای با محتوای اعتراض به ساختارهای درونی کشور بگیرد که با هوشیاری این معلم فداکار در پاسخ به سوالات خبرنگار گاردین، وی ضمن دفاع از حقوق مردم ایران به تمجید از نظام و انقلاب اسلامی پرداخت.

شروع تدريس "سعيد جليلي" در دانشگاه امام صادق (ع)

مشرق نوشت: حضور سعید جلیلی در کلاس‌های درس دانشگاه امام صادق بعد از 12 سال بی‌حاشیه و بی سرو صدا اتفاق افتاد؛ این چیزی است که دانشجویان وی بعد از حضور وی در کلاس "تفسیر آیات سیاسی قرآن" گفته‌اند.فردا/ انقلاب به روایت تصویر
"محمدعلی کلی" در حال اقامه نماز 
تروریست‌های بازگشته از سوریه تهدیدی برای امنیت ملی کانادا

"میشل کلمب" رئیس سرویس مبارزه با جاسوسی کانادا که در برابر کمیته امنیت ملی و دفاعی کنگره کانادا سخنرانی می‌کرد، در اظهاراتی به حضور حداقل 30 تبعه کانادایی که اصلیت خاورمیانه‌ای دارند در کنار گروه‌های تروریستی افراطی در سوریه اذعان کرد و افزود: همچنین 130 تبعه کانادایی برای حمایت از فعالیت گروه‌های افراطی در خارج از این کشور به سر می‌برند.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، کلمب با اشاره به اینکه این افراد تحت لوای گروه تروریستی القاعده فعالیت می‌کنند، گفت: آنها پس از بازگشت به کانادا، تهدید و خطری واقعی برای امنیت ملی کشور محسوب می‌شوند، زیرا آنها آموزش‌های استفاده از سلاح و مواد منفجره را می‌گذرانند و در زمینه تامین مالی فعالیت‌های تروریستی خود نیز تجربه کسب می‌کنند.
 
عروسی و انقلاب در سنگر

پارسینه منتشر کرد، این تصویر نمایانگر ازدواج یک زوج جوان در میان جریانات انقلابی و سنگرها در اکراین است.
انتظاری که منتقدین سبد کالا از دولت دارند مادرشوهر از عروس ندارد

قانون در مطلبی طنز نوشت: استاتوس شاعرانه که نمی‌گذاریم، کافه که نمی‌رویم، کافکا و کامو که نمی‌خوانیم، آنارشیسم فردگرایانه در سایه اگزیستانسیالیسم برخاسته از راسیونالیسم انتزاعی هم که اصلا نمی‌دانیم یعنی چه، انصافا اگر در مورد این سبد کالایی دولت نکاتی را ذکر نکنیم، مردم فکر می‌کنند ما روشنفکر نیستیم و این خیلی ضایع است که همه روشنفکر باشند و نویسنده مملکت نباشد. لذا امروز را اختصاص می‌دهیم به قضیه سبد کالا.

1) سبد کالا به کسانی تعلق می‌گیرد که حقوقشان کمتر از 500 هزار تومان است. سوال: واقعا داریم کسی که کمتر از 500 هزار تومان حقوق بگیرد؟ پاسخ: بله که داریم. عده‌ای از کارگران محترم و تک‌سلولی‌ها و تک‌یاختگان زحمت‌کش، آغازیان شریف، آمیب‌ها و مژکداران همیشه در صحنه پایه حقوق‌شان همین مقدار است و اتفاقا زندگی شادی هم دارند.

2) حسین طلا نماینده مجلس در انتقاد از نحوه توزیع سبد کالا گفت: نباید جان مردم را برای گرفتن تخم‌مرغ، برنج هندی و مرغ یخی به خطر انداخت. این طرح با اشکالات اساسی در اجرا مواجه است. جای کرامت و عزت مردم در سبد کالا خالی است. توضیح: من نمی‌دانم چرا مردم و مسئولین اینقدر از دولت انتظار دارند؟ یعنی این انتظاری که اینها از دولت دارند مادرشوهر از عروس ندارد. امروز می‌گویند چرا ما باید برای سبد کالا صف ببندیم؟ فردا می‌گویند سال که نو شد دولت شبانه بیاید توی خانه‌ها و هدیه‌اش را بگذارد توی جوراب مردم، پس فردا می‌گویند ما دستمان نمی‌رسد، دولت بی‌زحمت بیاید پشت ما را کیسه بکشد.

خب انتظاراتتان را بیاورید پایین، بنده قبلا هم بارها اعلام کرده‌ام که در حال حاضر آب قطع است و دولت خودش هم از کلوخ استفاده می‌کند. بعد شما به جای این که قدردان توافق ژنو باشید حرف از عزت و کرامت می‌زنید؟

3) سوال: منتقدان می‌گویند چرا به بعضی‌ها که زیر خط فقرند سبد کالا تعلق نگرفته ولی به بعضی از مرفهین تعلق گرفته؟ پاسخ: واقعا بعضی‌ها مغرضند. دولت اینقدر بی‌وجدان شده که به نیازمندان سبد کالا که از قضا حاوی برنج هندی هم هست بدهد که فردا سرطان بگیرند؟ انسانیت کجا رفته؟

4) سوال: از دادن سبد کالایی چه کسانی خوشحال می‌شوند؟ دو دسته هستند که با دیدن ضعف دولت در توزیع سبد کالا و ابراز نگرانی نسبت به عزت از دست رفته ملت به نقطه اوج لذت می‌رسند. یک سری که بعد از انتخابات روزی سه دفعه، صبح، ظهر و شب نسبت به عزت مردم ابراز نگرانی می‌کنند. اینها همان‌هایی هستند که در آن هشت‌سال که از "عزت" فقط ضرغامی‌اش قابل مطالبه بود با تخم کفتر هم نطق‌شان باز نمی‌شد.

دسته دوم هم اینهایی که تا ثابت نکنند ملت اشتباه کردند که رفتند و رای دادند صحنه را خالی نمی‌کنند. یعنی تا پای جان ایستاده‌اند ها. یه کم که هوا خراب می‌شود یا یکی شکست عشقی می‌خورد این عبارت "اینم از روحانیتون" را درمی‌آورند و می‌پاشند به صورت آدم. نسخه روشنفکر و غرق در تفکر اینها هم همان‌هایی هستند که توی فیس‌بوک عکس روحانی را می‌گذارند یک طرف، ملت کمپوت شده تحت فشار صف سبد کالا هم یک طرف دیگر و بالایش به‌طور خیلی خانه خراب‌کنی می‌نویسند "پوپولیسم"...

تحویل دو عامل انتحاری فلسطینی توسط اسرائیل

عصر ایران منتشر کرد، بارش نماز باران در اردن. وزارت اوقاف اردن از مردم این کشور خواست روز دوشنبه برای دعا به منظور بارش باران و مقابله با خشکسالی در سرتاسر این کشور نماز باران بخوانند.اسراییل باقی مانده اجساد دو عامل انتحاری فلسطینی را که در سال 2002 علیه اسراییل دست به عملیات انتحاری زده بودند را به فلسطینی‌ها تحویل داد.ارزش املاک و دارایی‌های نلسون ماندلا

دو ماه پس از فوت "نلسون ماندلا"، رهبر فقید و ضدآپارتاید آفریقای جنوبی در سن 95 سالگی، وکلای وی اعلام کردند که "گراسا ماچل"، همسر موکلاشان از نیمی از املاک و دارایی‌های وی نفع می‌برد اما ممکن است، تنها دارایی‌ها و املاک خاص شامل چهار ملک در موزامبیک متعلق به ماندلا به وی برسد. حق تالیف و امتیاز کتاب‌های ماندلا و سایر پروژه‌های وی به همراه خانه‌هایش در ژوهانسبورگ، کونوو متاتا در آفریقای جنوبی به خانواده‌اش رسیده است.

به گزارش بهار، بنا بر این وصیت‌نامه، منزل ماندلای فقید در هوگتون، ژوهانسبورگ جایی که وی پنجم دسامبر 2013 درگذشت به خانواده ماکگاتو، پسر درگذشته‌اش رسید. رهبر فقید ضدآپارتاید آفریقای جنوبی در این وصیت‌نامه نوشت: این خواسته من است که این خانه باید به عنوان محلی برای گردهمایی خانواده ماندلا برای ابقای اتحاد خانواده پس از مرگم مورد استفاده قرار گیرد.

فرزندان ماندلا هر کدام 300 هزار دلار به عنوان وام در زمان حیات وی دریافت کردند و اگر این وام پرداخت نشده باشند، این بدهی صاف خواهد شد. سایر میراث ماندلا به افراد در زندگی سیاسی و آموزشی وی رسیده است. هر کدام از کارمندان وی 4500 دلار دریافت کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به زلدالا گرانگه، معاون شخصی وی اشاره کرد. در این وصیت‌نامه به دانشگاه‌های ویتس و فورت هاره نیز مبلغ 9000 دلار رسیده است و همچنین مبلغ مشابهی به سه مدرسه دیگر تحت ریاست ماندلای فقید رسیده است.

کنگره ملی آفریقا که باعث پیروزی ماندلا در اولین انتخابات دموکراتیک سال 1994 شد، بخشی از حق امتیاز کتاب‌های وی را دریافت می‌کند. این وصیت‌نامه در سال 2004 برای اولین بار نگاشته و ‌آخرین اضافات آن در سال 2008 نوشته شد. معاون رئیس دادگاه قانون اساسی آفریقای جنوبی اعلام کرد: حتی پیش از مرگ ماندلا، فرزندان و نوه‌هایش بر سر ریاست خانواده و اینکه چه کسی باید از منافع و مزایای آن بهره‌مند شوند، درگیری داشتند. با خوانده شدن این وصیت‌نامه همه چیز تغییر کرده اما تاکنون هیچ یک از اعضای خانواده ماندلا درباره آن شکایت یا اعتراض نکرده است.

تعیین مجازات برای سعودی‌هایی که در خارج می‌جنگند

"عبدالله دوم"، پادشاه عربستان حکمی را در آژانس خبری این کشور منتشر کرد که در مضمون آن آمده است: شرکت در نبردها و مبارزات خارج از عربستان به هر شکلی، حکم حبس سه تا 20 ساله برای فرد مجرم به همراه دارد. همچنین احکام مشابهی برای آن دسته از افرادی که عضو گروه‌های ایدئولوژیکی یا مذهبی افراطی باشند یا در گروه‌ها و سازمان‌های تروریستی داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللی عضو شوند، صادر خواهد شد. حمایت از این گروه‌ها، پذیرش ایدئولوژی آنها یا اشاعه این گروه‌ها به وسیله کلام یا نوشتار نیز مشمول حبس می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این در حالی است که عفو بین‌الملل به شدت این قانون جدید پادشاه عربستان را مورد نکوهش قرار داد و اعلام کرد این روند می‌تواند به عنوان یک سرکوب و سکوت برای مدافعان حقوق بشر باشد، در همین حال ده‌ها تبعه سعودی احتمالا به گروه‌های افراطی سوریه پیوسته‌اند؛ کشوری که ریاض حامی قوی و سرسخت شورشیان آن است که علیه بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه می‌جنگند.


درمانگاهی که ورود غیرچادری‌ها ممنوع است!حمایت 70 نماینده از دیپلماسی اوباما در قبال ایران

"واشنگتن پست" (washingtonpost) نوشت: اگرچه ممکن است تحریم ایران متوقف شده باشد، اما هنوز احتمال تحریم ایران در امسال وجود دارد. چرا که سناتورهایی که موافق تحریم ایران هستند، امیدوارند اگر نتوانستند از طریق تصویب لایحه تحریم در کنگره به جایی برسند، این کار را از طریق مجلس سنا انجام دهند.
 
به گزارش جام، واشنگتن پست ادامه داد: اما احتمال دارد که بتوان جلوی اقدام سنا را هم گرفت. چرا که 70 نماینده دموکرات مجلس نمایندگان در نامه‌ای، خواستار ادامه شیوه دیپلماسی در قبال ایران شدند و از سیاست‌های رئیس جمهور حمایت کردند. این نمایندگان خواهان این هستند که نباید روند دیپلماسی را سد کرد و نباید مذاکره با ایران را به خطر انداخت تا با رسیدن به توافق با ایران جلوی ایران را برای رسیدن به تسلیحات هسته‌ای گرفت.

آخرین جنگ در میدان "حر"

"میدان حر" واقع در تقاطع خیابان کارگر جنوبی با خیابان امام خمینی، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی با نام "میدان باغ‌شاه" شناخته می‌شد. تندیس نصب شده در این میدان و تندیس واقع در "میدان فردوسی"، تنها مجسمه‌هایی هستند که در جریان ماه‌های منتهی به پ