کد خبر: ۵۱۶۰۰۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۰:۱۰

مسافران نوروزي با توجه به حجم ترافيك درون شهري در روزهاي پاياني سال لازم است زودتر از زمان معمول به سمت پايانه‌هاي حركت كنند و حداقل يك ساعت زودتر از زمان سفر در پايانه‌‌هاي حضور داشته باشند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران به نقل از مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت راه وشهرسازي به شهروندان توصيه كرد براي بموقع رسيدن مسافران به پايانه‌هاي‌مسافري در حوزه برون شهري از جمله حمل ونقل جاده‌اي، ريلي و يا هوايي در شهر تهران ، به ترافيك درون شهري روزهاي پاياني سال توجه داشته باشند و زودتر از زمان معمول از منزل حركت كنند.

به دليل امكان نداشتن تأمين جا براي جاماند‌گان و براي انجام امور مربوط به كنترل بليت لازم است مسافران طوري برنامه‌ريزي کنند كه يك ساعت قبل از زمان حركت در ايستگاه حاضر باشند.

با توجه به اينكه ساعت رسمي کشور در ابتداي هر سال يك ساعت به جلو كشيده مي شود ، هيچ تغييري در برنامه زمان بندي حركت ناوگان حمل ونقل از جمله اتوبوس‌هاي برون شهري، هواپيماها، قطارهاي و شناورها به وجود نمي آيد و حركت قطارها طبق ساعت درج شده در بليت و ساعت رسمي کشور خواهد بود.

مسافران لازم است در طول سفر شناسنامه يا كارت شناسايي معتبر را همراه داشته باشند تا در صورت درخواست بازرسان، آن را ارائه دهند.

همه مسافران وسايل حمل ونقل عمومي بدون محدوديت سني از بدو ورود به ايستگاه مبدأ تا رسيدن به ايستگاه مقصد در برابر حوادث، تحت پوشش بيمه هستند.

وزارت راه و شهرسازي در تمام ساعات شبانه روز در روزهاي نوروز آماده پاسخگويي به شهروندان از طريق شماره تلفن‌هاي 141 اطلاعات راه‌ها، 134 هواشناسي، 1539 اطلاعات قطارها، 199 اطلاعات پروازها و شماره 1550 امداد دريايي در بنادر را پاسخ مي‌دهند.

مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت راه وشهرسازي با اشاره به باراني بودن هوا در بيشتر مناطق كشور به مسافران توصيه مي کند، لباس مناسب همراه داشته باشند.

سازمان هواشناسي کشور با پيش بيني بارش در سراسر كشور در روزهاي آينده تاكيد كرد
بيشترين طول دوره بارش براي استان‌هاي فارس، بوشهر، كهگيلويه و بوير احمد، شمال خوزستان، لرستان، ايلام، جنوب غربي آذربايجان غربي، شمال غربي کردستان، كرمان، غرب كرمانشاه، غرب مازندران و شرق گيلان است كه بيش از 50 ميلي متر و در مناطق مرتفع به شكل برف خواهد بود.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر