کد خبر: ۵۴۸۶۱۸۹
گروه : سیاسی » مجلس
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۶:۳۵
افتخاری:

عضو کمیسسیون فرهنگی گفت: برنامه ششم توسعه شتابزده و بدون کار کارشناسی تهیه شده است و کمیسیون‌ها آن را رد کرده‌اند.

لذبفابلذب
لاله افتخاری نماینده مردم تهران در گفتگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ارائه برنامه ششم توسعه از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی، گفت: در برنامه ششم توسعه نوآوری‌هایی صورت گرفته که مشخص نیست براساس قانون باشد.

عضو کمیسیون فرهنگی در ادامه تصریح کرد: برنامه ششم توسعه بجای اینکه به صورت لایحه به مجلس ارائه شود، احکام مورد نیاز را به مجلس آورده است و البته به گفته دولت، هزار صفحه دیگر به همراه این احکام ارائه شده که مجلس اطلاعی از این برنامه‌ها ندارد.

وی در ادامه اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه بعضی از مواد مانند ماده چهارم برنامه پنجم توسعه که درباره راهبردهای توسعه فرهنگ قرآنی و همچنین مواد 230 و 221 که درباره زنان و خانواده است، لحاظ  نشده است.

افتخاری با اشاره به نواقص موجود در برنامه ششم توسعه گفت: بحث جمعیت و صندوق توسعه مشارکت‌های مردمی متاسفانه از جمله مباحثی است که در این برنامه ذکر نشده است.

وی مباحثی مانند مسائل فرهنگی، پیوست فرهنگی و دفاع مقدس را از جمله مباحث حذف شده در این برنامه برشمرد و تصریح کرد: به نظر می‌رسد که این برنامه به صورت شتابزده و بدون کار کارشناسی تهیه شده باشد که مشکلات بسیار زیادی دارد و کمیسیون‌های تخصصی مجلس با بررسی تخصصی خود این برنامه را رد کرده‌اند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر