شرکت هواپیماسازی بوئینگ از دولت آمریکا برای مذاکره با شرکت های هواپیمایی ایران مجوز گرفت.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، شرکت هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد از دولت باراک اوباما مجوز گرفته است با شرکت های هواپیمایی ایرانی تماس برقرار کند.

با وجود باقیماندن بخش زیادی از مجازات های اقتصادی آمریکا علیه تهران، شرکت بوئینگ مستقر در شیکاگو در گفتگو با خبرگزاری فرانسه اعلام کرد « ما برای ارزیابی نیازهای خطوط هواپیمایی ایرانی به هواپیما، مجوز درخواست و دریافت کردیم».

شرکت هواپیماسازی بوئینگ همچنین تصریح کرد این مجوز که گستره آن محدود است، به بوئینگ اجازه می دهد با شرکت های حمل و نقل هوایی ایرانی که آمریکا آنها را به رسمیت می شناسد، وارد گفتگو شود.

با وجود این، بوئینگ خاطر نشان کرد با توجه به باقیماندن بخش اساسی مجازات های اقتصادی آمریکا ضد ایران، اوضاع در منطقه پیچیده است و بدون وقفه متحول می شود.

دولت اوباما در اواسط ژانویه مجازات های مرتبط با برنامه هسته ای تهران را لغو کرد اما مجازات هایی را که به علت نقض حقوق بشر و تروریسم علیه ایران برقرار کرده بود، حفظ کرده است.

این «مجازات های اساسی» آمریکایی ها را از هر گونه سرمایه گذاری مرتبط با ایران ممنوع می کند. آمریکا در سال 1996 صنعت حمل و نقل هوایی ایران را تحریم  و شرکت های هواپیماسازی غربی را از فروش هواپیما و قطعات یدکی به شرکت های ایرانی منع کرد.

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۹
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۳:۰۸ ۰۲ اسفند ۱۳۹۴
اون آقا یا خانومی که میگی اگه دنیا ایران رو تحریم کنه مردم ایران خوشحال میشن .من از شما سوال میپرسم اگه ایران تحریم بشه چرا مردم ایران خوشحال میشن؟شما از کجا میدونی؟دوست من شاید شما دوست دارین اینقد ما رو تحریم کنن که مثل کره شمالی یونسکو و یونیسف کمکمون کنه تا از گشنگی نمیریم ؟آخه شما چرا اینقد همیشه دنبال جنگین؟
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۴:۴۲ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
یویینگ وایرباس همراه باقطعات
United States of America
ناشناس
۱۳:۱۲ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
مگه اون کیه که باید از اون اجازه گرفت یعنی ما انقدر بد بختیم؟؟؟؟؟؟؟؟
United States of America
ناشناس
۱۲:۵۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
اینم اومده سرمون کلاه بزاره بره...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۱۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
اینکه بگویند ما را تحریم می کنند که مردم ایران خوشحال هم می شوند چون ما نیازی به امریکا نداریم چیزی که برای ما مهم است طلبهای ما از امریکاست که حق ماست که قبلا به ما نمیدادند که قرار شده بدهند حالا اینها احتمالا می خواهند پول هواپیماها را اول بگیرند بعد دوباره تحریم کنند و ضمن اینکه پول ان را دریافت کرده اند به بهانه تحریم هواپیما را به ما ندهند انها از شیطان شیطان ترند
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۰:۲۸ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
اشتباهه اگه بریم بوئینگ یبخریم بعدش هم به هر بهانه ای قطعات یدکیش رو بهمون ندن...
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۶:۳۷ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
حتما مثل ایر باس سرکاریم
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۱۱:۰۵ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
تقطعا،وقتی طلابدی،تخم مرغ بگیری اونم نسیه بیشت ارزاین نباید انتظار داشت
Iran (Islamic Republic of)
ناشناس
۰۵:۳۳ ۰۱ اسفند ۱۳۹۴
یعنی کاربجایی رسیده که برای حرف هم باید اجازه از دولت امریکا گرفت
آخرین اخبار