کد خبر: ۵۵۶۳۸۵۸
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
۲۴ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
کد خبر : ۵۵۶۳۸۵۸

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از ارائه تسهیلات به دانشجویان معلول و با شرایط ویژه در سال 95 در کنار تسهیلات دیگر به دانشجویان با شرایط عادی خبر داد.

ذوالفقار یزدان مهر رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به محدودیت منابع دولتی سعی کردیم از ظرفیت نهادهای عمومی و مردمی و خیرین استفاده کنیم، از این رو طبق تفاهم نامه ای که با بنیاد مستضعفان داشتیم قرار شد که در کنار تسهیلات پرداختی صندوق رفاه، بنیاد مستضعفان هم در مناطق محروم حمایت ویژه ای را از دانشجویان انجام دهد.

وی به عنوان مثال در بحث وام تحصیلی افزود: طبق معرفی دانشجویان به بنیاد مستضعفان، آنها هر ترم به هر دانشجوی مجرد 600هزار تومان و به هر دانشجوی متاهل 800 هزار تومان در قالب وام بنیاد علوی پرداخت می کنند. همچنین در کنار این موضوع، بحث سبد غذایی به دانشجویان متاهل معرفی شده نیز ادامه دارد و عملیاتی می شود.

یزدان مهر درباره تسهیلات به دانشجویان معلول و با شرایط ویژه اظهار داشت: سال95 از طریق مبلغی که در اختیار وزیر علوم تحقیقات و فناوری عالی بود، کمک های ویژه ای را به دانشجویان معلول و نیازمند انجام دادیم، یک وام ضروری هم برای دانشجویان مذکور داریم که بعد از تغییر و تحولات و تصویب در هیئت امنا، مبلغ و نوع وام اعلام می شود.

وی در پایان درباره وام دکتری یادآور شد: خوشبختانه امسال به کلیه دانشجویان حایز شرایط که آزمون جامع را گذرانده بودند، ماهانه مبلغ 500هزار تومان و دانشجویانی که پژوهش های کاربردی داشتند ماهانه مبلغ 300 هزار تومان پرداخت کردیم. امسال با توجه به ردیفی در بودجه و درآمد اختصاصی که صندوق خواهد داشت سعی می کنیم هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت تعداد بیشتری دانشجویان از این تسهیلات بهره مند شوند.انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ