کد خبر: ۵۶۱۳۱۶۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر خبر داد

رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر گفت: با ورود نخستین دستگاه دیالیز پیشرفته به سیستم درمانی، طول عمر بیماران دیالیز ۴۰ درصد افزایش می یابد.

نخستین دستگاه دیالیز5008 به همت سازمان تدارکات پزشکی رونمایی شد/افزایش 40درصدی عمر بیماران دیالیزی
به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،  فلاح رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر با رونمایی از ورود  دستگاه پیشرفته دیالیز(5008) در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، با اشاره به این که روش های درمانی و تجهیزات پزشکی برای بالا بردن طول عمر بیماران و کاهش عوارض بیماری ها در حال پیشرفت است، گفت: دستگاه دیالیزی که امروز به همت سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر وارد سیستم درمان کشور شد تحول و نو آوری بزرگی در سبک های درمان دیالیز به حساب می آید.

وی با بیان این که هزینه این دستگاه تفاوت بسیار کمی با نمونه های مورد استفاده دارد  و هزینه قابل توجهی به بیمار تحمیل نمی کند، افزود: ورود این دستگاه با تکنولوژی بالا برای درمان بیماران دیالیزی بدحال، تحولی بزرگ است.

رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به این که با ورود دستگاه دیالیز جدید، برای نخستین بار سیستم دیالیزHDF وارد سیستم درمانی کشور می شود، تصریح کرد:  این دستگاه طول عمر بیماران دیالیزی را 40درصد افزیش  داده و از عوارض قلبی و عروقی ناشی از دیالیز می کاهد؛ بر همین اساس ضریب اشغال تخت های دیالیز بیمارستان ها براثر عوارض قلبی نیز  کاهش می یابد و عملا کمک بزرگی برای کاستن از میزان اشغال تخت های دیالیز به وزارت بهداشت است.

وی با بیان این که در حال حاضر خدمات و پشتیبانی50درصد از دستگاه های دیالیز کشور توسط جمعیت هلال احمر صورت می گیرد، خاطرنشان کرد: حداقل یک دستگاه دیالیز 5008 در مراکز دیالیز کشور لازم است.

 فلاح همچنین یکی از برنامه های مهم سال آتی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر را بومی سازی محصولات همودیالیز و تولید آن دانست.

وی با اشاره به استقبال قابل قبول بازدید کنندگان داخلی و خارجی از غرفه های سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، گفت: در بخش تجهیزات پزشکی فیلترهایی با تکنولوژی بالا که در عمل جراحی های قلب کاربرد دارد و دستگاه دیالیز بیماران بدحال به عنوان محصولات جدید این سازمان در نمایشگاه عرضه شده است.

رئیس سازمان تجهیزات پزشکی جمعیت هلال احمر بیان کرد: در بخش دارو نیز چندین محصول وارد  چرخه تولید این سازمان و عرضه شده است.

انتهای پیام/
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر