نماینده پارلمان افغانستان:

داعش نام مستعار شورای امنیت و اداره امنیت ملی افغانستان است

نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان با طرح اتهام‌های جدی علیه شورای امنیت ملی و اداره امنیت ملی این کشور گفت که داعش در افغانستان نام مستعار این دو نهاد است.

داعش نام مستعار شورای امنیت و اداره امنیت ملی افغانستان است
به گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، احمد بهزاد نماینده هرات در پارلمان افغانستان اعلام کرد که خاموشی شورای امنیت ملی این کشور درباره طرح ترور معاون اول رئیس جمهور و حمله به تظاهرات جنبش روشنایی پرسش برانگیز است.

وی اظهارداشت که گروه تروریستی داعش در افغانستان نام مستعار نهادهای شورای امنیت ملی و اداره امنیت ملی این کشور است.

بهزاد خاطرنشان کرد که چرا رویداد حمله به تظاهرات جنبش روشنایی در دوم شهریور سالجاری در کابل بررسی نمی‌شود؟ چرا به موضوع طرح ترور دومین فرد افغانستان در شمال این کشور رسیدگی نمی‌شود؟

نماینده پارلمان افغانستان گفت که بر اساس اسنادی که در اختیار داریم، حمله به تظاهرات جنبش روشنایی توسط مقامات دولتی و در درون شورای امنیت ملی سازماندهی شده است.

وی افزود: تصویر جنازه‌ یکی از تروریست‌ها شناسایی شده است و این فرد چند روز قبل از حمله به تظاهرات کنندگان از زندان امنیت ملی در کابل آزاد شده بود. چرا هیچ مرجع قانونی در این کشور به این موضوع رسیدگی نمی‌کند؟

بهزاد تصریح کرد که 86 نفر که از چهره‌های تحصیل کرده و نخبه‌ افغانستان بودند، توسط دسیسه‌ شورای امنیت و امنیت ملی این کشور در کابل به خاک و خون کشیده شدند و به نام داعش می‌خواهند تمام بکنند.

تسنیم به نقل از «اطلاعات روز» نوشت: نماینده مردم هرات در پارلمان افغانستان با اشاره به رسانه‌ها در این کشور نیز گفت که برخی رسانه‌ها توسط شورای امنیت ملی تامین مالی می‌شوند.

انتهای پیام/
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.