کد خبر: ۵۹۰۸۵۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۱
جابری انصاری در ملاقات با ولید معلم:

معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه با ولید معلم معاون نخست وزیر و وزیرخارجه سوریه دیدار و گفت‌وگو کرد.

بر ضرورت گسترش روابط دوجانبه میان ایران و سوریه تاکید کرد
به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه که در چارچوب رایزنی های مستمر ایران و سوریه و  نشست کمیته سیاسی مشترک، با ولید معلم معاون نخست وزیر و وزیرخارجه سوریه دیدار و پیرامون آخرین تحرکات سیاسی - منطقه ای و بین المللی - مرتبط با سوریه و روابط دوجانبه گفتگو و تبادل نظر کرد.

جابری انصاری در ابتدای این ملاقات با اشاره به موفقیت میدانی بدست آمده در حلب، و تبریک این دستاورد، تدبیر سیاسی به موازات موفقیتهای میدانی را یک ضرورت در مرحله کنونی برشمرد و با اشاره به تغییرات صورت گرفته در صحنه منطقه ای و بین المللی گفت: باید با تدابیر سیاسی صحیح و تقویت هماهنگی ها در جهت کمک به حل سیاسی و خاتمه بحران در سوریه تلاش کرد. 

معاون عربی و آفریقا وزیر امور خارجه با اشاره به روابط دوجانبه و همکاریهای سیاسی و اقتصادی موجود بین دو کشور بر ضرورت گسترش و تقویت این همکاریها تاکید کرد.

وزیر خارجه سوریه نیز در این ملاقات با اشاره به تحولات میدانی حلب گفت دولت سوریه مصمم است سیاست مقابله با تروریسم را ادامه دهد. 

وی با اشاره به نقش آشکار برخی کشورها در حمایت از تروریسم و کشتار مردم سوریه افزود این رویکرد نشانه رویکرد مبتنی بر حقد طائفه ای آنها می باشد. 

ولید معلم گفت: حضور ایران، روسیه و حزب الله در سوریه، قانونی و بنا به درخواست دولت سوریه است و هیچ طرفی حق ندارد این حضور قانونی را با وجود غیر قانونی تروریستها در خاک سوریه مقایسه کند. 

وزیر خارجه سوریه با اشاره به اینکه برگزاری نشست سه جانبه در مسکو را میتوان گامی مثبت تلقی کرد ابراز امیدواری کرد کشورهایی که موجب تحمیل رنج و مصیبت بر مردم سوریه شده اند سیاستهای گذشته خود را تغییر دهند.


انتهای پیام/
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر