کد خبر: ۶۰۱۲۶۳۱
تاریخ انتشار: ۳۰ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰

مدیر عامل یک شرکت فناور در زمینه تولید دارو گیاهی گفت: ژل تسکین دهنده درد کودک بوسیله این شرکت فناور تولید شده و در داروخانه‌های کشور موجود است.

تولید ژل تسکین دهنده درد لثه کودک در کشور/ کارخانه خط تولید گیاهان دارویی تحت لیسانس GMP کانادا قرار داردحجازی مدیر عامل یک شرکت فناور در زمینه تولید دارو گیاهی در گفت و گو با خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به مشکلات دندان در آوردن کودکان در کشور و دنیا، اظهار داشت: داروی جدیدی در جهت کاهش درد لثه کودکان در هنگام دندان در آوردن به وسیله پژوهشگران و محققان نخبه جوان دانشگاهی این شرکت تولید شده است که باعث تسکین درد لثه در کودکان و نوزادان می‌شود. 

وی بیان کرد: این دارو گیاهی به صورت ژل بوده و هیچ گونه عوارضی ندارد و کار فرمولاسیون و سم شناسی این داروی گیاهی به وسیله پژوهشگران در طی 15 سال کار تحقیق و پژوهش آن به پایان رسیده است. 

حجازی ادامه داد: خط تولید این شرکت به وسیله سازمان غذا و دارو کشور کانادا مورد تایید قرار گرفته و هدف آن پوشش قرار دادن تمام بازارهای داخلی کشور و به دست آوردن بازارهای بین المللی و به خصوص منطقه است. 

وی تاکید کرد: این ژل گیاهی از دو گیاه میخک و مریم گلی تشکیل شده و برای تولید آن پس از فرآوری گیاهان و تزریق اسانس مجاز و مورد نیاز به صورت داروی کنونی به دست مشتریان می‌رسد. 

حجازی متذکر شد: در کنار این ژل گیاهی داروی هیلفیک برای ترک و خشکی پا در این شرکت تولید می‌شود و کارخانه دارویی ما تحت لیسانس جی ام پی کانادا قرار دارد. 

وی گفت: هزینه تولید این داروها چیزی در حدود 300 میلیون تومان است و در این راه ستاد گیاهان دارویی معاونت علمی و فناوری و صندوق شکوفایی و نوآوری کشور ما را کمک و حمایت می‌کنند.

انتهای پیام/
آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی