کد خبر: ۶۱۱۶۰۸۲
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
۱۵ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۶
کد خبر : ۶۱۱۶۰۸۲
اصفهان؛

نماینده مردم شهرستان های نایین وخوروبیابانک گفت: ما براساس قولی که به مردم نائین داده بودیم مجوز خرید دستگاه ام آر آی از وزیر بهداشت گرفتیم.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،عباسعلی پوربافرانی در نشست خبری   ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات گفت : مجلس دهم اجلاسیه اول را خود را با انتخابات اجلاسیه دوم به پایان رسانید و عملا کار دومین سال قانون گذاری در مجلس دهم آغاز شد . 
 
نماینده مردم شهرستان های نایین وخوروبیابانک افزود: فرصت داشتیم در مجلس دهم به عنوان خدمتگزار مردم عزیز و شریف شهرستان های نایین و خوروبیابانک  در امر قانون گذاری حضور پیدا و سال اول را به پایان برسانیم.نماینده نایین اضافه کرد: قول داده بودیم  گزارش هایی پیرامون کارهای انجام شده برای مردم به صورت سه و شش ماهه ارائه دهیم که با استفاده از فضای مجازی به صورت روزانه ، هفتگی و ماهیانه فعالیت هایی که در مجلس وحوزه انتخابیه انجام شده بود به اطلاع همشریان برسانم که جمع بندی همه گزارشات به صورت مکتوب و گزارش سالیانه در عید فطر توزیع خواهد شد.
 
وی وظیفه اصلی و اساسی مجلس را  قانون گذاری یاد و بیان کرد :  در حوزه قانون گذاری با دو موضوع اصلی و اساسی برنامه ششم توسعه و دیگری بودجه سال 96 مواجه شدیم که این ، زمان زیادی از مجلس را به خودش اختصاص داد ونسبتاً قابل تأمل بود.
پوربافرانی رسانه ها را زبان مردم عنوان و از اصحاب رسانه خواستار سوالاتی شد که  مردم در جامعه امروزی بیشتر مواجه  و درد دل آنها است مطرح کنند .
وی افزود : بنده خودم از اصحاب رسانه بودم و آماده هستم جایی  که نیاز به حمایت است همکاری می کنم بنده  را از خودتان بدانید و بیشتر مشکلات مردم و برنامه ها را منعکس کنید  .
 
وی  با اشاره به اینکه در شهرستان نایین با چالش های زیادی روبه رو هستیم بیان کرد:  علت این چالش ها آن است که  مردم احساس می کنند اگر جایی مشکلی دارد کاری انجام نشده ، در صورتی که اگر هر کاری هم انجام شود مشکلات تمام نمی شودو ما سعی در کاهش این مشکلات مردم داریم.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از حوزه های مهم دیگر را حوزه بهداشت و درمان  یاد کرد و اضهار داشت:  خدمات بهداشت و درمان با همه خدمات دستگاههای دیگر بسیار متفاوت است. خدمات بهداشت ودرمان با جان مردم سروکار دارد .
 
وی با اشاره به تلاش در جهت کاهش مشکلات این حوزه در نایین افزود : از آغاز نمایندگی با هدف کاهش مشکلات بیمارستان حشمتیه نایین قدم برداشتیم که ان شاءالله بعد از ماه رمضان در نایین متخصصین دو روز در هفته حضور خواهند داشت از نظر تجهیزات پزشکی نیز تاکنون اقدامات زیادی انجام شده است.

پوربافرانی با اشاره به قولی که به مردم عزیز نایین داده بودیم بیان داشت  : ما براساس قولی که به مردم داده بودیم از وزیر بهداشت با وجود اینکه نایین از نظر جمعیتی مشکل داشت ، مجوز دستگاه را گرفتیم ، بعد از اخذ مجوز ، با مراجعه مجدد  و تاکید به وی برای خرید یک دستگاه با  لطفی که آقای دکتر هاشمی به بنده  و مردم شهرستان نایین داشتند دستور  خرید یک دستگاه «ام آر آی » را صادر نمودند ولی  متاسفانه خیری همکاری نکرد.ولی بدون خیر ما اصل موضوع را حل کردیم البته اگر خیری هم مشارکت نکند این کار انجام می شود چرا که این دستگاه  در لیست تجهیزات بیمارستان نایین قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه دستگاه «ام آر آی » یک دستگاه معمولی نیست و برای  نصب و راه اندازی آن نیاز به  ساختمان مخصوص می باشد طی سه ماهه گذشته ، به شبکه بهداشت و درمان جهت تهیه نقشه ساختمانی برای دستگاه اقدام که نقشه برای بررسی به اصفهان ارسال گردید.
 
نماینده نایین با اشاره  به برخی شیطنتی هایی که در موقع اختصاص دستگاه به نایین شد گفت :از سوی بعضی افراد که چرا به جایی که دستگاه نیاز ندارد اختصاص می دهید مداخله هایی انجام شد که خدا رو شکر برنامه آن ها  نقش بر آب شد .
«خرید دستگاه جدید رادیولوژی »
 
وی همچنین درخصوص دستگاه  رادیولوژی و سی تی اسکن بیان داشت : با وجود اینکه درزمان پیگیری های نماینده وقت جناب آقای طباطبایی در وزارت بهداشت مشغول بودم دستگاه سی تی اسکن تحویل نایین و راه اندازی شد .
 
پوربافرانی افزود : جهت ارتقای دستگاه رادیولوژی ما دستگاهای قدیمی داریم ، دستگاه جدیدرادیولوژی با  مبلغ بالغ بر 500 میلیون تومان  خریداری که اکنون از طریق شرکت ذیربط که پایان خرداد قول نصب دادند اقدام شده است.  
 
 وی در پایان خصوص درگذشت مرحوم افضلیان نایینی تصریح کرد : خیر محترم مرحوم افضلیان که به نایین عنایتی داشتند که جهت ساخت بیمارستان اقدام نمودند که با 40 درصد پیشرفت  ساختمان رها شده است. مسائل مختلفی اتفاق افتاد  چندین جلسه با خانواده مرحوم برگزار کردیم و در آخرین جلسه ای که با کلیه خانواده افضلیان فرزندان مرحوم افضلیان داشتیم به دو تن از فرزندانشان نیابت دادند تا پیگیر اتمام بیمارستان باشند ان شاءالله در جلسه ای که با وزیر بهداشت داریم بیمارستان افضلیان در آینده  با واگذاری به دولت ، به بیمارستان اصلی نایین تبدیل می شود.
 
 
 
 
انتهای پیام/م
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر