کد خبر: ۶۱۴۶۶۹۱
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
کولیوند در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛

سرپرست سازمان اورژانس کشور از مراجعه ۶۷۶ نفر در برخی از مناطق سیستان و بلوچستان در ۲ روز گذشته به مراکز درمانی خبر داد.

پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به وقوع بادهای ۱۲۰ روزه سیستان که بومی منطقه جنوب شرق کشور است، اظهار کرد: روز گذشته به جز طوفان ۱۲۰ روزه سیستان که در منطقه زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون اتفاق افتاد هیچگونه حادثه غیرمترقبه دیگری گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه ۶۷۶ نفر طی دو روز گذشته به مراکز درمانی شهرهای فوق الذکر مراجعه کرده اند، ادامه داد: در مناطق زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون ۹۲ نفر به دلیل طوفان بستری شدند.

سرپرست سازمان اورژانس کشور تصریح کرد: به دنبال این طوفان در این‌ مناطق عمده مشکلات، مشکلات چشمی و تنفسی بوده که بیماران بعد از دریافت خدمات درمانی لازم، ترخیص شده اند.

وی با اعلام اینکه از ظهر روز گذشته تا صبح امروز پنج شنبه تعداد مراجعات به مراکز درمانی در این مناطق رو به کاهش است، افزود: بیمارستان ها با هیچ‌گونه کمبود منابع از جمله نیروی متخصص، دارو و تخت مواجه نبوده و به صورت معمول در طوفان های ۱۲۰ روزه و روزهایی که آلودگی هوا و ریزگردها بسیار افزایش پیدا می‌کند، مراجعه به مراکز درمانی بین ۲۰ تا ۳۵ درصد افزایش می یابد که دانشگاه علوم پزشکی و مراکز درمانی توان پاسخگویی به مراجعات را به راحتی دارند و نیاز به هیچگونه اقدام و مداخله از سوی قطب یا وزارت بهداشت نیست.

کولیوند با اشاره به ثبت وقوع ۴۲ حادثه ویژه طی بازه زمانی روز چهارشنبه تا صبح پنجشنبه در سامانه EOC(مرکز کنترل عملیات فوریتی)یادآور شد: در این حادثه ها ۶۸۴ مصدوم و ۱۴ مورد فوت گزارش شده که از مجموع ۴۲ حادثه ۲۰ مورد حوادث ترافیکی(۱۳ مورد تصادف رانندگی و ۷ مورد واژگونی خودرو) و ۲۲ مورد غیرترافیکی بودند.

انتهای پیام/ 

 بستری ۹۲ نفر در مراکز درمانی سیستان و بلوچستان

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر