کد خبر: ۶۲۶۶۰۳۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳

رئیس‌جمهور ونزوئلا گفت دولت این کشور برنامه یک گروه مخالف برای ایجاد اختلال در زیرساخت‌های این کشور را خنثی کرده است.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از اسپوتنیک، نیکلاس مادورو – رئیس جمهور ونزوئلا – اعلام کرد دولت این کشور نقشه یک گروه اپوزیسیون برای ایجاد اختلال در زیرساخت‌های این کشور از قبیل بخش انرژی، آب و منابع بنزین را خنثی کرده است.

رئیس جمهور ونزوئلا طرح این نقشه را از جانب یک گروه «راست گرای فاشیست» دانست که در آن «سران ارشد اپوزیسیون» نیز حضور داشته اند. این نقشه که به گفته مادورو در سفارت آمریکا در کاراکاس برنامه ریزی شده بود، قرار بود روز دوشنبه به مرحله اجرا درآید.

با این‌حال، مادورو از ذکر نام این افراد خودداری کرد و تنها گفت مدارک مستدلی به دستگیری این افراد انجامیده است.

مادورو همچنان در یک سخنرانی در جمع مقامات محلی که در شبکه تلویزیونی دولتی ونزوئلا پخش شد گفت معاون وی و نیز وزرای کشور و اطلاعات روز سه شنبه جزئیات بیشتری در این باره را افشا خواهند کرد.

مادورو همچنین اشاره کرد این نقشه با هدف ایجاد اختلال در روند برگزاری انتخابات محلی طرح ریزی شده است. انتخابات محلی ونزوئلا قرار است در روز 15 اکتبر برگزار شود. در این انتخابات، فرمانداران 23 ایالت این کشور انتخاب خواهند شد.

در اواخر ماه سپتامبر، رئیس جمهور ونزوئلا از سران ارتش این کشور درخواست کرد نیروهای نظامی را در حالت آماده باش قرار دهند و به منظور دفاع از هر ذره از خاک ونزوئلا خود را آماده کنند. وی پس از وضع تحریم‌های مسافرتی برای چند مقام بلندپایه ونزوئلا از جانب آمریکا گفت «ونزوئلا مورد تهدید بی‌شرمانه مجرم‌ترین امپراتوری تاریخ قرار گفته است.»

انتهای پیام/

 

تلاش مخالفان دولت ونزوئلا برای ایجاد اغتشاش

آسمان
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
کانال تلگرام باشگاه خبرنگاران موبایلی - پایین صفحه خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ایرانسل
عجیب غریب
لیسانسه ها
خوشمزه
نقاشی
کوله پشتی