کد خبر: ۶۲۶۸۵۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۰۰

هر ساختمان متروکه داستانی برای گفتن دارد ، چه این داستان ها واقعی باشد چه افسانه ، همیشه شنیدنی هستند.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ هر ساختمان متروکه داستانی برای گفتن دارد ، چه این داستان ها واقعی باشد چه افسانه ، همیشه شنیدنی هستند. ساختمان های متروکه می توانند ترسناک باشند ، بدون شک اینچنین است چرا که مدتها کسی به داخل آنها قدم نگذاشته است و وجود گرد و خاک و گاهی تارعنکبوت هایی که گوشه و کنار ساختمان ها را در بر گرفته یا حتی شاخ و برگ گیاهانی که ساختمان را احاطه کرده است ، باعث می شود این ساختمان ها بیشتر مناسب فیلم های ترسناک و داستان های ارواح باشد. با لست ما باشید تا ببینید داستان هر یک از این ساختمان های ترک شده چیست ؟

جزیره راس (Ross Island ) - هند

این جزیره به خودی خود یک متروکه به شمار می آید ، جایی که در گذشته به آن "پاریس شرق" گفته میشد. گیاهان و شاخ و برگ درختان بخش عظیمی از ساختمان های مخروبه این جزیره را در بر گرفته اند.

این جزیره در ابتدا محل اقامت مقامات دولت بریتانیا بود ، همچنین پس از شورش هندی ها در سال 1857 ، محل مجازات شورشیان هندی به شمار می رفت. ساکنین بریتانیایی این جزیره در آن ساختمان هایی شیک با سالن های رقص ، استخر ، باغ و نانوایی ساخته بودند اما در سال 1941 زلزله ای رخ داد و بخش عظیمی از این ساختارها را خراب کرد و پس از آن هجوم ژاپنی ها باعث شد تا همان اندک خانواده هایی که در این جزیره ساکن بودند آن را ترک کنند. جزیره راس تا سالها بین ژاپن و انگلستان رد و بدل می شد تا سال 1979 این جزیره به نیروی دریایی هند سپرده شد. امروزه تورهای گردشگری روزانه به این جزیره می روند و افرادی که دوست دارند راز و رمز این جزیره متروکه را بدانند به آن سفر می کنند.

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

بیمارستان نظامی بیلیتز ( Military Hospital in Beelitz ) – آلمان

این بیمارستان نظامی وهم آور زمانی رهبر نازی ها ، آدولف هیتلر ، را در اواخر سال 1916 و طی جنگ جهانی اول درمان کرده است. بیمارستان نظامی بیلیتز در قرن 19 برای کمک به بیماران مبتلا به سل در برلین ساخته شد اما پس از فروپاشی آلمان شرقی دیگر متروکه باقی ماند. این ساختمان امروزه یکی از ترسناک ترین ساختمان هاییست که در برلین می توانید ببینید که در قسمت هایی از فیلم مشهور "پیانیست" نیز مشاهده می شود.

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

شتو میراندا ( Chateau Miranda ) – بلژیک

این ساختمان متروکه به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار گرفته است. در ابتدا توسط یک اشراف زاده فرانسوی ساخته شد و بعنوان اقامتگاه تابستانی آنها مورد استفاده قرار می گرفت. درجنگ جهانی دوم یک نوانخانه برای نگهداری کودکان بی سرپرست و بیمار مورد استفاده قرار گرفت و بعدها دوره ای کوتاه نیز به دفتر راه آهن تبدیل شد. اما امروزه به یک ساختمان متروکه برای ترساندن مردم مبدل شده است.

اگرچه صاحبان این ساختمان قدیمی پیشنهادات متعددی برای فروش آن دارند اما از فروش ساختمان امتناع می کنند. هرچند گفته می شود قرار بود در نهایت این ساختمان بزرگ و زیبا به یک هتل تبدیل شود اما در حال حاضر این ساختمان در طبیعت رها شده و معلوم نیست چه سرنوشتی منتظر آن است اما تصویری وهم آور در این منطقه ایجاد کرده است.

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

هتل هالودووو پالاس ( Haludovo Palace Hotel ) – کرواسی

این هتل در سال 1971 افتتاح شد و نظر گردشگران را به جزیره کوچک کرک در کرواسی جلب کرد. اما در اوایل سالهای 1990 که جنگهای یوگسلاو آغاز شد این جزیره دیگر یک مقصد گردشگری محبوب و پرطرفدار نبود و هتل نیز میهمانی را به خود نمی دید. بنابراین به مرور زمان به یک ساختمان متروکه تبدیل شد.

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

ساختمان بوزلودژا ( Buzludzha Monument ) – بلغارستان

این بنای تاریخی بر فراز کوههای بلغارستان قرار گرفته است که در گذشته محل استقرار و گردهمایی حزب کمونیست بلغارستان بود. در زمانی که این حزب قدرت را در دست داشت اعضای آن در این ساختمان نشست هایی داشتند و تصمیماتی را می گرفتند. اما پس از سرنگونی این حزب و از دست دادن قدرت در سال 1989 ، این ساختمان بدون ساکن و متروکه باقی ماند. هرچند امروزه این ساختمان همچنان بنایی مهم تلفی می شودچرا که در هر حال بخشی از تاریخ کشور بلغارستان را پشت دیوارهایش ثبت کرده است.

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

 

پریپیات ( Pripyat ) – اوکراین

در 26 آوریل سال 1986 ، نیروگاه اتمی شهر چرنوبیل دچار آسیب شد و رادیواکتیو 10 برابر بیشتر از بمب های هسته ای که در هیروشیما رها شدند ، شهر چرنوبیل در اوکراین را در بر گرفت. حدود 350000 نفر مجبور شدند خانه هایشان را ترک کنند ، سرعت این ترک کردن به قدری بالا بود که همه چیز سر جای خودش قرار دارد و به نظر می رسد این شهر در آن تاریخ یخ زده است. امروزه افراد کمی اجازه ورود به این منطقه را دارند و لقب شهر ارواح به روی این شهر گذاشته شده است. هنوز به دلیل بالا بودن سطح رادیو اکتیو در این شهر ، امکان سکونت در آن وجود ندارد.

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

پرورشگاه روم ( Rum Orphanage ) – جزیره بویوک آدا ، ترکیه

این ساختمان بزرگ چوبی در بویوک آدا ، در سواحل ترکیه ، در ابتدا قرار بود یک هتل لوکس و کازینو شود. هرچند اینگونه نشد و به دلیل مشکلاتی که پیش رو بود ساختمان در اوایل قرن بیستم فروخته شده و به یک پرورشگاه تبدیل گردید. این ساختمان یکی از بزرگترین ساختمان های جوبی تاریخی اروپا به شمار می رود که تا سال 1964 فعالیت خود را بعنوان یک پرورشگاه ادامه داد اما از آن پس متروکه باقی ماند.

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

قلعه بنرمن ( Bannerman Castle ) – نیویورک

قلعه بنرمن در جزیره Pollepel در رودخانه هادسون قرار دارد که در گذشته انبار مهمات شخصی به نام فرانک بنرمن بوده است او و همسرش در کنار انبار اسلحه ای که داشتند یک خانه شبیه قلعه ساختند و تابستان در آن اقامت می کردند. اما در سال 1920 انفجارهایی در این قلعه رخ داد و آتشسوزی های مکرر آسیب های زیادی به آن وارد کرد و به مرور زمان به فراموشی سپرده شد و متروکه باقی ماند. هرچند این قلعه زیبایی را که در گذشته داشته است ندارد اما همچنان نام صاحب خود را یدک می کشد و امروزه افرادی که به سازه های تاریخی علاقه مند هستند با قایق به این جزیره رفته و از این سایت قدیمی دیدن می کنند.

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

پرورا ( Prora ) – آلمان

سه سال پیش از حمله آلمانی ها به لهستان در سال 1939 ، هیتلر دستور داد تا یک ریزورت گردشگری به طول سه مایل در جزیره روگن بسازند که نام آن را پرورا گذاشتند. پرورا در آن زمان بزرگترین ریزورت در جهان به شمار می رفت. اما زمانیکه جنگ جهانی دوم آغاز شد ، ساخت پرورا متوقف شده و برای دهها سال متروکه باقی ماند. امروزه نیز بزرگترین ریزورت جهان میهمانی به خود نمی بیند مگر میهمانانی که ما آنها را نمی بینیم !

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر

 

ساختمان یونیک ساتورن " برج ارواح " ، بانکوک ، تایلند

ساختمان یونیک ساتورن با نام مستعار "برج ارواح " برای عموم مردم شناخته شده است و در شهر بانکوک قرار گرفته است. این آسمان خراش مرموز و اسرار آمیز در سال 1990 ساخته شد. به دلیل مشکلات مالی که حین ساخت این برج پیش آمد ، ادامه ساخت این بنا در سال 1997 متوقف شد و این برج نیمه کاره به محلی برای علاقه مندان به نقاشی های دیواری تبدیل شد. اگرچه بالا رفتن از دیوارهای این برج کار بسیار خطرناکی است اما این کار علاقه مندان زیادی دارد ، آنها با بالا رفتن از دیوار این برج به داخل آن می روند.

 

 مخوف ترین و وحشتناک ترین ساختمان های متروکه دنیا +تصاویر


منبع: لست سکند

انتهای پیام/

با ده ساختمان متروکه و مخوف دنیا آشنا شوید

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر