کد خبر: ۶۲۶۹۶۹۹
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سبزوار:

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بخش خصوصی نقش مهمی در توسعه زنجیره تعاون کشور دارد که باید مورد توجه قرار گرفته است.

بخش خصوصی نقش مهمی در توسعه زنجیره تعاون کشور داردبه گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان؛علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عصر امروز در نشست شورای اداری شهرستان سبزوار گفت: در حال حاضر 20 هزار میلیارد تومان در اختیار کارگروه اشتغال استان‌ها قرار گرفته که براساس اولویت در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسعه مشارکت‌ها و جمع‌آوری سرمایه‌های مردمی است، تصریح کرد: برنامه این وزارت خانه خروج از بنگاه‌داری توسط شرکت‌های تابعه این وزارت خانه است. شهرستان سبزوار از ظرفیت مناسب درحوزه کشاورزی، گردشگری، صنعت، معدن، تجارت و صنایع بسته بندی برخوردار است که باید با توسعه شرکت‌های تعاونی ظرفیت اشتغال برای شهرستان ایجاد کرد.

ربیعی گفت: بایستی سهم جی.‌دی.‌پی ‌سبزوار نسبت به سهم استانی و ملی افزایش یابد. حجم مشارکت خیران در سبزوار بسیار خوب است که در این زمینه از مراکز خیریه حمایت می‌شود و امید است بتوان با برنامه‌ریزی صورت گرفته یک درصد سهم اشتغال شهرستان افزایش یابد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سالانه 20 میلیون زائر از شهرستان سبزوار عبور می‌کنند که اگر بتوان به 10 درصد از این جمعیت خدمات ارائه کرد اشتغال خوبی در شهرستان ایجاد می‌شود. بخش خدمات، حمل و نقل و صنایع بسته بندی مهمترین بخش اشتغال سبزوار هستند که باید به بخش‌های دیگر هم توجه شود.

وی عنوان کرد: سیاست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اجرای طرح "هزار روستا هزار تعاونی" است که سهم اشتغال کشور را افزایش می‌دهد. بخش خصوصی نقش مهمی در توسعه زنجیره تعاون کشور دارد که این بخش باید مورد توجه قرار گرفته است.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/ی

اجرای طرح "هزار روستا هزار تعاونی"

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر