کد خبر: ۶۳۱۵۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۰
دبیرکل ناتو:

دبیرکل ناتو گفت: ناتو به ماموریت جنگی برنمی گردد ولی به حمایت خود از نیروهای افغانستان ادامه داده و آموزگاران و مراکز نظامی آموزشی خود در افغانستان را افزایش خواهد داد.

ناتو به ماموریت جنگی در افغانستان بر نمی گرددبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، «ینس استولتنبرگ»، دبیرکل ناتو تاکید کرده است که این سازمان به حمایت خود از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستانت ادامه خواهد داد و مشاوران بیشتری نظامی به افغانستان می‌فرستد.

استولتنبرگ گفت: ناتو به ماموریت جنگی برنمی گردد ولی به حمایت خود از نیروهای افغانستان ادامه داده و آموزگاران و مراکز نظامی آموزشی خود در افغانستان را افزایش خواهد داد.

به گفته وی، هم اکنون نزدیک به 13 هزار نیروی خارجی در افغانستان مستقر هستند که بر اساس تصمیم جدید سازمان ناتو شمار این سربازان تا سال آینده به 16 هزار سرباز افزایش خواهد یافت.

دبیرکل ناتو همچنین با اشاره به حملات انتحاری طالبان بر اهداف غیر نظامی گفت که طالبان در میدان جنگ شکست خورده اند و توانایی رویارویی با نیروهای امنیتی افغان را ندارند.

ینس استولتنبرک در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات افغانستان اشاره کرد و گفت که سازمان ناتو از روند دموکرسی ونهاد سازی در افغانستان حمایت می‌کند.

دبیرکل ناتو تاکید کرد که سازمان ناتو با حمایت همه جانبه از نیروهای امنیتی افغان، ظرفیت این نیروها را بلند برده تا نیروهای امنیتی افغان امنیت انتخابات را به خوبی تامین کنند.

این گفته‌ها در حالی مطرح می‌شود که سفیر آمریکا در سازمان ناتو نیز به برگزاری انتخابات شفاف و به موقع پارلمانی در افغانستان تاکید کرده و گفته است که آمریکا از انتخابات آینده افغانستان حمایت خواهد کرد.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر